Verslo klientai galės lanksčiau ir pigiau naudotis pašto paslaugomis

LPVerslo įmonėms ir kitoms organizacijoms, institucijoms Lietuvos paštas teikia naują elektroninę paslaugą – e. savitarną. Nuo šiol Lietuvos pašto verslo klientai korespondencijos ir siuntinių siuntimu galės pasirūpinti savarankiškai, t. y. naudodamiesi elektroniniais įrankiais.

„Įmonės ir kitos organizacijos, institucijos aktyviai per Lietuvos paštą siunčia laiškus, dokumentus ar kitą rašytinę informaciją, siuntinius. Atsižvelgę į verslo klientų poreikius sukūrėme modernią ir šiuolaikišką e. savitarnos sistemą, su kuria galima savarankiškai, nepakilus nuo darbo stalo paruošti siuntas išsiųsti.

E. savitarnos veikimo principas paprastas: verslo klientas kelių mygtukų paspaudimu internetu suveda reikiamus duomenis ir ant siunčiamos siuntos užklijuoja atsispausdintą specialų lipduką. Tokią siuntą belieka tik atiduoti įmonę ar organizaciją aptarnaujančiam pašto darbuotojui arba pristatyti į paštą, kad būtų išsiųsta. Tai – lankstesnis, patogesnis ir greitesnis būdas naudotis pašto paslaugomis”, – teigė Lietuvos pašto Verslo vystymo departamento vadovas Mikas Jovaišas.

Jis pažymėjo, kad ši elektroninė paslauga naudotojams leidžia ne tik patiems ruošti siuntas išsiųsti, bet ir prisijungus prie e. savitarnos paskyros sekti visų savo siunčiamų registruotųjų siuntų statusą, užsisakyti papildomų pašto paslaugų. E. savitarnos sistema automatiškai tikrins suvestus adresus, siuntoms Lietuvoje pati priskirs pašto kodus, o į užsienį siunčiamoms siuntoms parinks reikiamus pildyti muitinės dokumentus ir nurodys, kaip teisingai juos užpildyti. Verslo klientams, kurie registruotąsias siuntas teiks per e. savitarnos sistemą, numatytos specialios nuolaidos.

Daugiau nei 5 tūkst. verslo klientų jau turėjo galimybę išbandyti savarankiškai paruoštų pašto siuntų siuntimą. „Iš anksto pradėjome ruoštis, siekdami užtikrinti sklandų e. savitarnos veikimą. Teiravomės klientų nuomonės ir nuolat tobuliname šią elektroninę paslaugą, kad ji tenkintų naudotojų poreikius. Per kelis mėnesius jau išsiųsta per 20 tūkst. savarankiškai paruoštų pašto siuntų. Džiaugiamės, kad e. savitarną išbandę klientai liko ja patenkinti ir toliau siuntas išsiųsti ruošia savarankiškai“, – teigė M. Jovaišas.

Naudotis e. savitarna galės visos verslo įmonės ir kitos organizacijos, institucijos, pasirašysiančios su Lietuvos paštu bendradarbiavimo sutartis.