Vestuvininkams Šilutėje nebereikės pėdinti nuo… garažų

 

metrikacijos skyrius ateina jaunikisAr daug reikia, kad šventė būtų sugadinta? Kartais – tik smulkmenos, ir nuotaika prigęsta… Pavyzdžiui, jeigu tuoktis atvykusiam vestuvių kortežui nėra vietos pastatyti automobilius. Tada tenka puošniais rūbais pasidabinusiai nuotakai ir jaunikiui į ceremonijų salę pėdinti iš… artimiausios gatvės ar kiemo. Gerai dar, jei saulė žeme ritinėjasi, o jeigu lyja?..

Jau daug metų vestuvininkai taip jaučiasi Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus prieigose.

Bet tikriausiai problemos sprendimas iš mirties taško pajudės jau kitą mėnesį.

Aikštelė – maža ir sausakimša

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja L.Valaitienė pasakoja, jog jos vadovaujamo skyriaus darbas – ne tik oficialiai sujungti du žmones naujo gyvenimo pradžiai, bet ir pasirūpinti, kad jiems ta diena būtų tikra šventė. Todėl vedėjai jau daug metų, be kitų savo pareigų, tenka rūpintis ir tuo, kad jaunavedžiai bei jų palydos galėtų privažiuoti prie skyriaus paradinių durų.
Bet tai nėra paprasta užduotis, mat šalia Savivaldybės esančia automobilių stovėjimo aikštele naudojasi ne tik jos darbuotojai, bet ir šalia stovinčio penkiaaukščio gyventojai. Todėl aikštelė ne tik darbo, bet ir poilsio dienomis būna sausakimša.

Nuo seno santuokų diena yra šeštadienis, bet, pasak L.Valaitienės, dabar nieko nebestebina, kad santuokos registruojamos visomis savaitės dienomis, išskyrus sekmadienius.

„Mums svarbu, kad jaunavedžiams ir jų palydai būtų patogu, tačiau automobilių parkavimo problema dažnai visiems gadina šventinę nuotaiką“, – sako vedėja.

metrikacijos skyrius jaunosios masinaNemalonu ir vestuvininkams, ir darbuotojoms

Laukdamos jaunavedžių, Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos  pasižvalgo ir už durų – stengiasi išsaugoti kelias laisvas vietas automobilių aikštelėje. L.Valaitienė pasakoja, kaip ne kartą teko „gaudyti“ užkietėjusį žveją, kuris tiesiog prie durų, pro kurias nuolatos žengia baltais apdarais švytinčios nuotakos, palikdavo savo automobilį, iki pat stogo aptaškytą purvais. Palikdavo ir nueidavo namo, gal išsimiegoti po naktinės žvejybos.

Vedėjai daug kartų teko prašinėti ir kitų vairuotojų, kad santuokų salės prieigas paliktų jaunavedžiams, bent minimalias sąlygas jų šventei padėtų sudaryti. Bet juk visų atvažiuojančiųjų ji nesužiūrės…

Kai kurios poros santuokos registruoti limuzinais atvažiuoja – tos ilgos mašinos į kiemelį neretai apskritai neįvažiuodavo. Joms belikdavo sustoti šalia esančioje Dariaus ir Girėno gatvėje, kur stovėti draudžiama. O čia ne vieną jaunavedžių vairuotoją „drausmino“ policijos pareigūnai…

Anot L.Valaitienės, tokios situacijos nemalonios ne tik į savo šeimos registravimo iškilmes atvykstančioms poroms ir jų palydoms, bet ir skyriaus darbuotojoms.

L.Valaitienės įsitikinimu, sąlygų šventei ir gražių emocijų šventės dalyviams sudarymas yra paslaugos kokybės dalis, o ta kokybe turi rūpintis paslaugos teikėjas, šiuo atveju – Savivaldybė.

Vestuvininkai jautėsi blogai

Neseniai aikštelė prie Savivaldybės buvo renovuota, joje atsirado šiek tiek daugiau vietų, sužymėtos jų ribos, tad mašinos bent jau paliekamos tvarkingai. Tačiau jaunavedžiams dėl to menkai palengvėjo, nes prie Santuokų rūmų esančios vietos vis tiek būna užstatytos.

Tuo nesunkiai įsitikinome liepos 16-ąją, ketvirtadienį, palaukę kelių porų santuokų registracijos.
Prie Civilinės metrikacijos skyriaus durų, pro kurias viena po kitos žengė šventiškai pasipuošusios poros, nebuvo nė vienintelės laisvos vietelės automobiliams.

Vieni jaunavedžiai automobilį buvo palikę tiesiog prie garažų, esančių Savivaldybės kiemo gilumoje. Jaunieji akivaizdžiai stengėsi išlaikyti giedrą nuotaiką, ir klausiami, kaip jaučiasi tokioje situacijoje, tik šypsojosi ir traukė pečiais.

Kalbesni buvo jų vestuvių liudininkai ir svečiai. „Blogai jaučiamės. O kaip gali jaustis, kai tik kitame kieme, prie garažų, radome vietelę?..“ – lyg teigė, lyg klausė viena iš iškilmingosios akimirkos viešnių.

„Gyvenimo pradžią registruojančioms šeimoms tokią šventinę dieną turėtų būti atskira aikštelė“, – reziumavo kartu su jaunuoju Tadu nuo tų pačių garažų atkulniavęs jo liudytojas.

Ilgiau kalbėti jauni vyrai nebeturėjo laiko – nuskubėjo pasitikti gėlėmis papuošta mašina atvažiavusią nuotaką Dainorą ir jos palydą.

Nuotaką atvežęs automobilis liko stovėti vidury įvažiavimo į Savivaldybės kiemą. O vairuotojas negalėjo nuo mašinos atsitraukti nė per žingsnį, nes – ką gali žinoti – gal kažkam iš Savivaldybės darbuotojų prireiks ir išvažiuoti?..

Bent penktadieniais ir šeštadieniais bus rezervuota

Vis dėlto problemą spręsti ėmėsi rajono Eismo saugumo komisija. Komisijos pirmininkas Arvydas Gorodeckas žada, kad jau kitą mėnesį besituokiančioms poroms nebeteks taip vargti ieškant vietelės mašinai pastatyti.
Paskutiniajame komisijos posėdyje diskusijos kilo tik dėl to, kiek vietų  ir kokiomis dienomis reikia rezervuoti, ir kaip sureguliuoti tą rezervaciją.

Nutarta, kad bent jau penktadieniais ir šeštadieniais prie Civilinės metrikacijos skyriaus durų bus rezervuotos 4 vietos vestuvininkų automobiliams. Rezervacijos ženklus turės pastatyti Šilutės seniūnija –  tai kainuos vos apie 100 eurų.