Vestuvių muzikantų festivalis šįkart su liūtimi

Švėkšniškių ir apskrities gyventojų nebestebina išskirtinio formato renginys – Vestuvinių muzikantų festivalis grafų Pliaterių parke, ko gero vienintelis toks Lietuvoje. Iš visos Lietuvos suvažiavę vestuvėse, pokyliuose grojantys atlikėjai, klausytojams koncertuoja nuo popietės iki vėlyvo vakaro. Čia nėra nugalėtojų, čia triumfuoja tarp muzikantų užgimęs dvasinis ryšys ir klausytojai.

Pažymėtas griausmu ir liūtimi Švėkšnoje nuskambėjo devintasis Vestuvių muzikantų festivalis. Festivalio sumanytojas ir organizatorius – švėkšniškis, vestuvių ir pokylių muzikantas, grupės „Skrybėlė“ narys Vytautas Raibys.

Festivalis po atviru dangumi vyksta grafų Pliaterių parke, prie istorinių parko vartų. Tėvo dienos paminėjimas, puiki proga vaikams ir tėveliams kartu praleisti laiką, klausantis muzikos atlikėjų, skanaujant prekybininkų siūlomus gardėsius. Šventė buvo puiki proga pasireklamuoti ir politikams, nes… rinkimai artėja. O be jų sočiai buvo muzikos, dainų, gardumynų ir linksmybių.

Daug kartų iš Vytauto lūpų yra išskridusi frazė, kad vestuvių muzikantai yra tautinis paveldas. Na, kiek čia to tautiškumo ir išlikusio paveldo, tegu sprendžia etnologai, bet kad festivalis suburia daug atlikėjų ir pritraukia gausybę klausytojų, nepaneigiama realybė.

Pasak Vytauto, šiuo renginiu siekiama paliudyti, kad vestuvių muzikantai nuotaikingi, sunkiai dirbantys, juk šventėse jiems reikia ne tik groti, dainuoti, bet ir į aktorius ar renginio vedėjus persikūnyti.

Festivalis nuo 2013-ųjų vyksta minint tarptautinę Tėvo dieną, pirmąjį birželio sekmadienį. Prieš dešimtmetį kitusią mintį, padovanoti bendruomenei koncertą Tėvo dienos proga, Vytautas kasmet generavo, dailino ir su bičiuliais Arvydu Eidukiu bei Vaciumi Oželiu, „nebepaleido“, kol jis tapo kasmetiniu renginiu.