Vestuvių muzikantų festivalis Švėkšnai iškovojo dar vieną titulą

Į įspūdingą pavasario pabaigos renginį, tradiciškai skirtą Tėvo dienai, Švėkšnos apylinkės ir viso rajono gyventojus jau trečiąjį kartą sukvietė šio krašto renginių organizatorius Vytautas Raibys – sekmadienį čia vėl skambėjo Vestuvių muzikantų festivalis.

Šįkart sulaukta rekordinio – 26 muzikantų ir grupių – desanto, kuris sausakimšai į miestelio parką prigužėjusius žiūrovus linksmino iki vėlaus vakaro.

Nerimstantiems švėkšniškiams to buvo negana – jie savąjį miestelį dar paskelbė ir Vestuvių sostine, o netrukus visi norintieji galės pamatyti ir apie festivalį sukurtą dokumentinį filmą.

Pasiskelbė Vestuvių sostine

Renginio pradžią paskelbė skambant Mendelsono maršui baikerių motociklu atvažiavęs, o kartu ir Vestuvių muzikantų sostinės vėliavą atsivežęs šio festivalio sumanytojas V.Raibys. Jis prisiminė, jog pirmąjį festivalį organizuoti buvę lengviausia, jo žodžiais tariant, „festivalis ras, atėjo ir pasidarė”. Antrojo organizavimas ėjosi jau sunkiau, o dėl trečiojo manęs, kad visai nieko nebeišeis.

Paties Vytauto idėja buvo paskelbti Švėkšnos miestelį vestuvių sostine ir sukurti dar vieną jo vėliavą, bet, anot jo paties, vienas lauke nėra karys. Tad jis mitriai rado bendraminčių, kurie idėją stūmė į priekį.

vietos mokytojas Jonas Girskis, gerai žinojęs, kaip tai padaryti, sakė, jog internetinio laikraščio „Švėkšnos naujienos” skaitytojai vienbalsiai pritarė, kad Švėkšna turi būti paskelbta Vestuvių sostine. Mat šiame miestelyje yra išskirtinio grožio dvaro parkas ir daug nuostabių erdvių, tinkamų švęsti svarbiausią gyvenimo šventę.

Dar svaresnė priežastis yra ta, kad kasmet Švėkšnoje vestuves švenčia daugiau nei 100 porų iš visų Lietuvos kampelių.
Galingas žiūrovų „Ta a a i p…” nuskambėjo per parką, kai V.Raibys uždavė tokį klausimą ir tądien susirinkusiems žiūrovams.
Kad Švėkšna tampa dar viena Lietuvos sostine, po Laikinosios, Vasaros ir Grybų, pasidžiaugė ir seniūnas Alfonsas Šeputis.

Anot jo, švėkšniškiai to nusipelnė. O kadangi visos sostinės turi merus, tai seniūnas pasiūlė išrinkti ir šios sostinės gaspadorių. Juo be konkurencijos paskelbtas V.Raibys, jam uždėta ir tai patvirtinanti kepuraitė, įteiktas ir bronzinis mikrofonas.
Susirinkusiems žiūrovams seniūnas linkėjo pasijusti kaip smagiose vestuvėse.

Klebonas Saulius Katkus pastebėjo, jog V.Raibiui galima tik pavydėti energijos, greičio ir gerų norų. „Muzikantai šiandien ir mokysis vieni iš kitų, bet labiausiai galima pasimokyti iš Vytauto”, – sakė jis.

Kad ši šventė įgautų dar didesnį populiarumą ir į ją susirinktų dar daugiau žmonių, linkėjo vicemeras Virgilijus Pozingis.

Muzikantai iš visos Lietuvos

Pirmoji dainą, išties derančią vestuvių muzikantų susiėjimui – apie meilę, užtraukė renginio vedėja, Žemaičių krašto etnokultūros centro vadybininkė Lina Balčiauskienė. Anot pačios dainininkės, tai dėl meilės Švėkšna paskelbta Vestuvių sostine, tik dėl meilės darbo visada turi ir vestuvių muzikantai.

Scenon vienas po kito lipo Gitana ir Rimas Tamašauskai iš Šilutės, švėkšniškiai Vacys Oželis, Arvydas Eidukis, iniciatoriaus sūnus Domas Raibys ir pats Vytautas su grupe „Skrybėlė”. Festivalyje dalyvavo ir šyliškiai broliai Saveljevai, Saulius Budginas iš Traksėdžių, šilutiškiai Nerijus Urbonas ir Stoškų šeima, naumiestiškis Valerijonas Krutikovas, muzikantai iš Klaipėdos, Mažeikių, Kvėdarnos, Šiaulių, Jurbarko, net Kauno ir Vilniaus. Atvyko net pats legendinės „Nerijos” solistas Egidijus Jovaiša.

Karaliavo patys įvairiausi muzikos stiliai. O pirmosios poros aikštelėje prie scenos pradėjo suktis, kai dainą užtraukė tauragiškis Gintas, grojantis nuo 4 metukų, o tautą linksminantis nuo 16-kos.

Paklaustas, ar bus šis festivalis kitąmet, V.Raibys pirmiausia atsakė „bus”, po to „ne”, o tada ir vėl „bus”… „Vadinasi – bus”, – supratome.

O apie šiemetinį renginį bus sukamas ir dokumentinis filmas, tą patvirtino ir medžiagą jam renginio metu rinko žinomas atlikėjas Nėrius Pečiūra. „Apie švėkšniškių festivalį kaip apie multikultūrinį reiškinį”, – taip sakė filme žadantis prabilti kūrėjas.

 

 

Renginio sumanytojas V.Raibys džiaugėsi, kad organizuodamas festivalį neliko „vienas lauke karys”.

 

 

Laukdami savų pasirodymų eilės muzikantai turėjo apie ką padiskutuoti.

 

 

Pirmoji vestuvių muzikantų festivaliui tinkančią dainą – apie meilę – užtraukė renginio vedėja L.Balčiauskienė.

 

 

Festivalyje dainavo ir šilutiškių Gitanos ir Rimo Tamašauskų duetas.