Vestuvių sostinėje – muzikantai iš visos Lietuvos, šokiai ir praktiniai susitarimai

vestuvininkai raibysTūkstančiai muzikos mylėtojų praėjusį sekmadienį ir vėl – jau šeštąjį kartą – suko į Švėkšną, kur vyko Vestuvių muzikantų festivalis. Miestelis tiesiogine žodžio prasme buvo pilnutėlis žmonių, jau pamėgusių šį Švėkšnos entuziasto Vytauto Raibio sumanytą unikalų renginį. Vieni tik pasiklausyti smagios muzikos, kiti pasišokti, o tretieji dar ir būsimai savo šventei muzikantus išsirinkti sumaniusieji čia linksminosi nuo popietės iki vėlaus vakaro.

Vis populiarėjantis renginys šiemet ir vėl sumušė ankstesnius rekordus: jame dalyvavo beveik 30 kolektyvų ir pavienių muzikantų – iš viso apie 100 dalyvių iš visų Lietuvos kampelių. O kasmet savo renginį vis naujais akcentais praturtinantis V.Raibys ir jo talkininkai šiemet savo svečius dar ir fejerverkais nustebino.     

Suvažiavo iš visos Lietuvosvestuvininkai soka

Vestuvių muzikantų festivalis Švėkšnoje tradiciškai rengiamas Tėvo dieną. Prieš 6 metus sukvietęs pamuzikuoti tik savojo krašto muzikantus, V.Raibys kasmet sulaukdavo vis didesnio būrio muzikos gerbėjų. O šiemet Švėkšnoje jau galėjai girdėti visų šalies regionų tarmes. Čia suvažiavo aukštaičiai ir suvalkiečiai, žemaičiai ir dzūkai.

Bene toliausią kelią – virš 300 kilometrų – sukorė iš Biržų krašto atvykusi merginų grupė „Aukštyn“, marijampoliečių grupė „Age“. Atvyko muzikantai iš Raseinių, Jurbarko, Kvėdarnos, Mažeikių, Plungės, Kalvarijos, Tauragės, Klaipėdos ir kitur.

Žinoma, būta ir vietinių, šilutiškių, nors, deja nelabai gausiai: tik broliai Sergejus ir Vladimiras Saveljevai iš Šylių ir bardas Adolfas Nausėda iš Šilutės.

O žiūrovų parke buvo tiek, kad niekas nesuabejojo kai kurių jų pastebėjimu, jog šis festivalis jau užima tvirtą vietą Švėkšnos miestelio švenčių trejetuke, kartu su ilgamete Dvaro švente ir tik prieš nepilną dešimtmetį užgimusia Moliūgų žibintų akcija „Mes už šviesą“.

Į festivalį „išvyksta“ prieš 2 mėnesius…

Visą gausią publiką ir dalyvius sveikinęs Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė tokiu visų pamėgtu renginiu ir linkėjo muzikantams sugroti kuo daugiau vestuvių. Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis taip pat linkėjo geros muzikos, o susirinkusiems – gero šėlsmo, kuris visada įsilinguoja Švėkšnos parke šio festivalio dieną. Seniūnas apgobė V.Raibį Lietuvos atkūrimo šimtmečio vėliava.

Savo pastebėjimus apie vyro organizuojamą renginį išsakė ir V.Raibio žmona Silvijana. Pasak moters, jos vyras į Vestuvių muzikantų festivalį „išvyksta“ 2 mėnesius iki jo pradžios – tiek visokių organizacinių reikalų jam tenka spręsti, kad namie jį mažai bemato. O su „Šilutės naujienomis“ kalbėdamas pats Vytautas neslėpė, kad ir jo gyvenimo moteriai dėl to jo sumanymo tenka nemažai darbų.

Šiemet artėjant festivalio dienai irgi netrūko netikėtumų. Štai renginį vesti pasižadėjęs Stasys Oželis netikėtai nebegalėjo to atlikti, tad teko skubiai ieškoti kito vedėjo. Laimė, iš padėties gelbėjo švėkšniškis Arvydas Eidukis, kuriam talkino pats Vytautas Raibys.
 
Buvo ne tik dvasinio peno

vestuvininkai raibys2Pasak V.Raibio, festivalis būtų daug skurdesnis, jei jis neturėtų gausaus talkininkų būrio. „Labai daug padeda seniūnija, už tikrai simbolinį atlygį dirba garso operatorius iš Šilutės Algis Skripkauskas, patarimų ir pagalbos neatsako nė vienas žmogus, į kurį kreipiuosi“, – pasakojo jis.
V.Raibys pasidžiaugė, jog kasmet savo renginyje sulaukia vis aukštesnio lygio suvažiuojančių muzikantų. Ne mažiau, pasak jo, komplimentų verti ir renginio gerbėjai, mat ir publika kasmet susirenka vis kultūringesnė.

Renginio metu jis surengė ir muzikinę viktoriną, kurios dalyviams teko šventės fotografės Danutės Gailiūnienės nuotrauka su Švėkšnos bažnyčia, buvo ir kitų smagių dovanų.

Suvažiavusieji į festivalį pasisėmė ne tik dvasinio peno, bet rado kuo ir skrandį pamaloninti. Gausus būrys prekybininkų siūlė įvairių gardėsių, norintys rimčiau pasistiprinti prie stalų sėdo su šašlykų ar plovo kupinomis lėkštėmis. Mažieji taip pat rado kuo užsiimti – netrūko pramogų ir jiems.

Seniūnas A.Šeputis stebėjosi renginio žiūrovų ištverme, – kai kurie jų iš šokių aikštelės nesitraukė nuo pirmųjų renginio akordų 14 valandą iki pat jos pabaigos 23.30 val., kuomet Švėkšnos dangų nutvieskė rėmėjų dovanoti fejerverkai.

Yra ir praktinė pusė

Regis, nuolatiniams festivalio dalyviams ir minčių negalėtų kilti, ar bus festivalis kitais metais? Kuomet tą klausimą užduodame V.Raibiui, jis akimirką susimąsto… „Dar nežinau, dar neina galvoti apie ateitį, nes galva pilna minčių apie praėjusį renginį“, – atsako jis.
„Turės vykti. Energijos mūsų Vytautui pakanka, idėjų – irgi, o ir vestuvinė muzika, akivaizdu, jam be paliovos skamba širdyje. Tad festivalis turi gyvuoti“, – abejoti neleidžiančiu balsu taria seniūnas A.Šeputis.

Pasak seniūnijos vadovo, renginys akivaizdžiai jau įgauna ir praktinę pusę. Mat pastebėta, jog jo metu ne viena pora, greičiausiai planuojanti savo sutuoktuves ar kokį kitą pobūvį, ėjo prie patikusių muzikantų ir tarėsi su jais dėl galimybės groti jų šventėse. Tad festivalis jau tapo ir galimybe muzikantams sulaukti naujų pasiūlymų, o renginius planuojantiems žmonėms – rasti pamėgtą muziką grojančius žmones. O tokie dalykai, A.Šepučio žodžiais tariant, geriausiai patvirtina, jog Švėkšna yra tikra Vestuvių muzikantų sostinė, ir toks festivalis joje būtinas.