Veterinarijos paslaugų teikėją pasirinkti bus lengviau – patvirtinta jų klasifikavimo tvarka

vaistu leidimas_0Turite augintinį, bet abejojate, kaip pasirinkti tinkamą veterinarijos gydyklą? O gal nusivylėte suteiktų veterinarinių paslaugų kokybe? Nuo ateinančių metų gegužės 1 d. įsigaliosiantis veterinarijos paslaugų tiekėjų suskirstymas į atskiras kategorijas, leis gyventojams aiškiau žinoti, kas ir kokias paslaugas gali suteikti jų augintiniui.

Atsiliepiant į Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos iniciatyvą ir visuomenės poreikius gerinti šalyje teikiamų veterinarijos paslaugų kokybę bei siekiant konkrečiai nustatyti šių paslaugų teikėjų specializaciją, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė tvarką, pagal kurią veterinarijos paslaugų teikėjai pagal veiklos specializaciją skirstomi į veterinarijos kabinetus, veterinarijos gydyklas, veterinarijos klinikas ir universiteto veterinarijos klinikas.

Pasitaiko atvejų, kuomet gyvūnų savininkų lūkesčiai ir reikalavimai vienai ar kitai veterinarijos gydyklai viršija pastarųjų turimas technines galimybes ir išteklius. Neretai dėl to kyla įvairių nesusipratimų, konfliktų ir skundų dėl galimai nekokybiškai suteiktų veterinarinių paslaugų.

Siekiant aiškiau reglamentuoti ir stengiantis suteikti kuo kokybiškesnes paslaugas, visi stacionariai teikiantys veterinarijos paslaugas (veterinarijos gydyklos) nuo ateinančių metų gegužės 1 d. turės aiškiai deklaruoti, kokiai veterinarijos pasaugų teikėjų grupei priklauso.

Gyventojai dėl nesudėtingų profilaktinių procedūrų (vakcinacijos ar nagų kirpimo) galės kreiptis į artimiausią veterinarijos kabinetą. Tuo tarpu labiau specializuotą diagnostiką ar gydymo paslaugas galės teikti tik veterinarijos gydyklos ar veterinarijos klinikų statusą turinčios ir tokiai veiklai keliamus reikalavimus atitinkančios įstaigos. Sudėtingas chirurgines operacijas, rentgenologijos ar echoskopijos paslaugas, stacionarų gydymą galės teikti tik veterinarijos klinikos ar universiteto veterinarijos klinikos.

Gyventojų patogumui numatyta, kad prie įėjimų į patalpas turės būti pateikti aiškūs užrašai su nurodytomis veterinarijos paslaugų teikėjų veiklos rūšimis, o viduje – teikiamų paslaugų kainų sąrašai.

Be to, visose veterinarijos paslaugų teikėjų patalpose turės būti paskirti atsakingi veterinarijos gydytojai, kurie koordinuotų ir prižiūrėtų kitų gydytojų veiklą bei teiktų informaciją suinteresuotiems asmenims.

„Šiuolaikinių veterinarijos paslaugas teikiančių specialistų kvalifikacija ir gebėjimai turi būti orientuoti į naujausius diagnostikos ir gydymo metodus, tinkamą jų taikymą ir modernios įrangos naudojimą. Manome, kad šis teisės aktas paskatins veterinarijos gydytojus siekti naudoti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus, didinti teikiamų paslaugų įvairovę, specializuotis, bei tikslingai kelti profesinę kvalifikaciją“, – sakė VMVT direktorius Darius Remeika.