Vėtra vertė medžius, stendus ir plėšė stogus

vetra medis luzo vilkyciuoseSavaitgalį praūžusi vėtra pirmiausia nusiaubė pajūrio ir pamario regionus, o vėliau siautė per visą Lietuvą.

Aukštaitijoje audra nusinešė vienos moters gyvybę, be elektros buvo palikta apie 40 tūkstančių vartotojų, šalies oro uostai nebegalėjo priimti visų lėktuvų.

Šimtatūkstantiniai nuostoliai padaryti šimtų gyventojų sodyboms, visuomeninės paskirties pastatams, elektros ūkiui, kelininkams, Klaipėdos uostui, perkėlai į Kuršių neriją.

Stichijos padarinių netrūksta ir Pamaryje. Čia vėjo greitis šeštadienį pasiekė net 28 m/s: ant kelių gulė išvartyti medžiai, virto tvoros, informaciniai stendai, plėšti stogai, o Šilutėje išvertė net dalį mūrinio pastato sienos.

Medžiai griuvo ir sodybose, ir šalia kelių

Šilutės hidrometeorologijos stoties vyriausioji stebėtoja Ona Bubulienė informavo, jog vėtra Šilutę užklupo šeštadienio rytą – jau tada vėjo greitis pasiekė 21 m/s.

Stipriausias vėjas Šilutėje užfiksuotas apie 14.20 val. – jo greitis tuomet pasiekė 28 m/s, o vėliau pradėjo nežymiai silpti: 15 val. siekė 26 m/s, o dar po valandos – 24 m/s. Sekmadienį vėjas dar išlaikė 19-20 m/s greitį.

Šeštadienį per parą iškrito 7,5 mm kritulių, o sekmadienio ir pirmadienio naktimis žemę klojo sniegas.

Vėtra vieną po kito vertė medžius – ir sodybose, ir šalia kelių.

Kintiškiai apgailestauja dėl suniokotos jų naujosios autobusų stotelės šalia Vydūno kultūros centro. užgriuvęs medis išdaužė langą, sulankstė pastato konstrukcijas. „Blogiausia, kad tenka ieškoti krano, kitaip to medžio nenukelsime“, – sakė Kintų seniūnas Antanas Kližentis.

VETRA STENDAS prie Pagryniu zenklo Sigito fotoDidžiulė eglė virto Saugų seniūnijos Vilkyčių kaime. Ji griuvo visu storo kamieno ilgiu skersai kiemo statinių, tiesiai ant medinės vasaros virtuvės stogo. Medis, augęs kiemo pakrašty, jau buvo senas, išlakių šakų tankmė didelė. Įsisiautusi vėjo jėga jį tiek prilenkė, kol su trenksmu patiesė.

Gerai, kad žmonių toje pašiūrėje po medžiu nebuvo ir niekas nenukentėjo. Bet išgąsčio ir žalos, o taip pat – sunkaus ir sudėtingo darbo, likviduojant audros padarinius, pirmoji šiųmečio pavasario vėtra gyventojams dribtelėjo sočiai.

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrams teko ne kartą skubėti šalinti kelius užgriuvusių medžių. Taip šeštadienį tuoj po 15 val. buvo nutikę Traksėdžiuose, iš kur pranešta, kad ant elektros laidų kabo didelė šaka. Šilutės Gudobelių alėjoje vėtra nuplėšė stogo skardą, o Kovo gatvėje išvertė vieno namo mansardos sieną. Plytos krito ant automobilio. Šeimininkai kvietė ugniagesius, bet šie tegalėjo nurinkti ant mūro dar likusias plytas.

Medžiai užtvėrė kelius Macikuose, Pagryniuose į Vileikius, iš Žemaičių Naumiesčio į Šylius. O iš Šilutės Aukštumalos gatvės pranešta, kad vėtra ant automobilio verčia šiltnamį. Atvykę ugniagesiai pastatė šiltnamį į vietą.

silutes r miske luzta medziaiŠilutėje be elektros – tik 35 vartotojai

AB LESTO praneša, kad šeštadienio vakare be elektros šalyje buvo likę apie 40 000 vartotojų. Pasitelkus visas įmanomas pajėgas iki sekmadienio ryto elektros tiekimas atkurtas pusei jų, o pirmadienio rytą elektros dar neturėjo maždaug 4000 vartotojų.

Klaipėdos regione elektros sekmadienio rytą neturėjo apie 2300 vartotojų, daugiausia – Kretingos ir Palangos rajonuose.
LESTO atstovas Ernestas Metrys informavo, jog Šilutės rajonas šįkart nukentėjo palyginti nestipriai – be elektros buvo likę tik 35 vartotojai. Vakar visiems jiems elektros tiekimas jau buvo atkurtas.

Dažniausios gedimų priežastys – ir vėl medžiai ir jų šakos, užvirtę ant oro linijų.

Sekmadienio rytą elektros kibirkščiavimas pastebėtas Šyšos kaimo paskirstymo dėžėje, o iškviesti PGT vyrai apie tai informavo AB LESTO.

Šiaurės vakarų krypčių vėjas ne tik medynus ir statinius be gailesčio nutalžė. Jis kėlė dvimetrines bangas jūroje, o jų putota priešinės jėgos siena stabdė Kuršių marių tėkmę į Baltiją.

vetra islauzta tvora prie ZALGIRIO sodu Saruno fotoTad marių baseinas, o tuo pačiu ir jo intakai dėl gausių liūčių ėmė ženkliai kilti. Hidrometeorologų duomenimis, vandens lygis juose per parą šoktelėjo apie trečdalį metro. Vien dėl šios priežasties potvynio, kuris Nemuno žemupyje žiemą išsiliejo į 15 tūkst. ha teritoriją, slūgimas dabar sulėtėjo.