Vicemerai dirbs už dyką

viscemeru rinkimai 4Po trečiadienį įvykusio neeilinio rajono Tarybos posėdžio Pamario kraštas vėl turi visus aukščiausius rajono vadovus.

Rajono merė Daiva Žebelienė savo pavaduotojais panoro turėti du buvusius rajono merus Šarūną Laužiką ir Algirdą Balčytį. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskirtas Raimundas Ambrozaitis.

Šiame posėdyje karjera Šilutės savivaldybėje baigėsi paskutinei buvusio mero Virgilijaus Pozingio komandos narei, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai, tvarkietei Dainorai Butvydienei – ji iš pareigų atleista kaip praradusi politinį pasitikėjimą.

Netaktiški S.Stankevičiaus išpuoliai

Nuo šiol Šilutės savivaldoje pradėta kurti nauja tradicija – vicemerai pasiryžę dirbti neimdami atlyginimo.

Rajono merė D.Žebelienė į visuomenines mero pavaduotojo pareigas pirmąjį pasiūlė Tėvynės sąjungos Lietuvos krikščionių demokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Šarūną Laužiką. Jam pirmajam ir atiteko nuverstosios valdžios vieno iš lyderių, darbiečio Sauliaus Stankevičiaus strėlės.

Pirmiausia kandidatą į mero pavaduotojus Š.Laužiką S.Stankevičius užsipuolė priekaištaudamas, jog jis tokių pareigų negali eiti, nes Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra pripažinusi, kad jis pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. Tačiau Š.Laužikas paneigė tokią informaciją, tvirtindamas, kad minėtos institucijos nuobaudos jis neturi. VTEK sprendimą, kuriuo jis buvo apkaltintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus vykdamas į konferenciją savivaldybės transportu, panaikino teismas kaip nepagrįstą. Š.Laužikas, neabejodamas, kad S.Stankevičius žino apie šį teismo sprendimą, paprašė jo neskleisti melagingos informacijos.

Tada S.Stankevičius Š.Laužiką, anksčiau ėjusį Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, apkaltino iššvaisčius rajono biudžeto lėšas. Todėl dabar Savivaldybė, pasak S.Stankevičiaus, skęsta skolose.
viscemeru rinkimai 5
Š.Laužikas dar kartą paprašė S.Stankevičiaus nesimėtyti nepagrįstais kaltinimais ir priminė, kad pats S.Stankevičius praėjusią kadenciją buvo valdančiosios koalicijos atstovas ir, be kita ko, vadovavo rajono Tarybos Ekonomikos ir finansų komitetui. Todėl gerai turėtų žinoti, kokia buvo tuometinė finansinė situacija.

Trečias S.Stankevičiaus išpuolis, pateiktas kaip klausimas pretendentui į vicemerus Š.Laužikui, tikriausiai labiau buvo skirtas rajono merei D.Žebelienei įžeisti. S.Stankevičius priminė, kad Š.Laužikas Savivaldybės administracijos direktorę Idą Vasiljevienę yra pavadinęs S.Stankevičiaus statytine. Todėl dabar S.Stankevičius statytine pavadino D.Žebelienę ir dar drėbtelėjo, kad naujoji merė visiškai nieko neišmano apie savivaldą.

Po tokio akibrokšto apstulbę kiti rajono politikai pareikalavo nutraukti įsismarkavusio S.Stankevičiaus klausimus ir komentarus, ir priminė nekultūringam politikui laikytis elementarios etikos.

Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad didesnė dauguma – 15 politikų iš 26-ių, dalyvavusių posėdyje, – pritarė mero pavaduotoju paskirti Š.Laužiką.

Posėdyje dėl ligos nedalyvavo tik atstatydinta rajono mero pavaduotoja Stasė Skutulienė.

Visa Taryba – už A.Balčytį

Tikriausiai nė geriausiame sapne tokio politinio pasitikėjimo negalėjo tikėtis socialdemokratas A.Balčytis. Slaptu balsavimu jo paskyrimą visuomeniniais pagrindais eiti mero pavaduotojo pareigas palaikė absoliučiai visi rajono Tarybos posėdžio politikai – 26.

Tačiau prieš balsavimą S.Stankevičius bandė suerzinti ir A.Balčytį, stebėdamasis vicemerų būsimu visuomeniniu statusu. S.Stankevičius klausė, ar vicemerai pasirinko visuomenines pareigas todėl, kad nori turėti laisvą darbo grafiką? O gal nori taip išvengti atsakomybės?

A.Balčytis apie kabinetinių rajono vadovų darbo kokybę turėjo kritišką nuomonę: ar į kokios nors mokyklėlės šventę net keturiese važiuodavę rajono vadovai davė daug naudos rajonui? Jo nuomone, rajono vadovų darbas turi būti vertinamas kitokiais kriterijais nei sėdėjimas kabinete ar gėlyčių vežiojimas.

Po posėdžio mero pavaduotojai Š.Laužikas ir A.Balčytis kalbėjo, kad mūsų savivaldybėje iki šiol buvo pernelyg sureikšmintas mero pavaduotojų statusas. Jie pasiryžę dalyvauti Savivaldybės rengiamuose susirinkimuose, problemų svarstymo posėdžiuose, turės gyventojų priėmimo valandas ir spręs reikiamus klausimus kitose institucijose.

Š.Laužiko nuomone, turėdama visuomeniniais pagrindais dirbančius vicemerus, Savivaldybė kas mėnesį sutaupys iki 10 tūkst. litų biudžeto lėšų. Vicemerai, kaip ir kiti rajono Tarybos nariai, turės teisę gauti išlaidų, susijusių su darbu Savivadybėje, kompensaciją – iki 1000 Lt.

viscemeru rinkimai 1Nepartinis administracijos direktorius

Slapto balsavimo balsų dauguma (16 – už ir 10 – prieš) Savivaldybės administracijos direktoriumi rajono politikai išrinko Raimundą Ambrozaitį, jokiai partijai nepriklausantį, tačiau dirbti Savivaldybės administracijoje rekomenduotą Liberalų sąjūdžio politikų.

R.Ambrozaitis, kaip ir vicemerai, pareigas pradėjo nuo vakar – birželio 21 dienos.

Po balsavimo R.Ambrozaitis padėkojo Liberalų sąjūdžio politikams už pasitikėjimą, kai prieš pusantrų metų rekomendavo jį į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Dabar jis dėkojo visiems politikams, kurie jį išrinko administracijos direktoriumi. R.Ambrozaitis priminė, kad nėra jokios partijos narys ir stengsis patikėtas pareigas atlikti sąžiningai.

Kad nekiltų procedūrinių problemų, iš šio neeilinio posėdžio dienotvarkės buvo išbraukti sprendimų projektai dėl administracijos direktoriaus pavaduotojų rinkimų. Šie rinkimai įvyks kitą savaitę eiliniame rajono Tarybos posėdyje.

Pavaduotojų kandidatūras rajono Tarybai turi pristatyti Savivaldybės administracijos direktorius.

Nepatvirtintais duomenimis, į pavaduotojų pareigas pretenduoja socialdemokratas Alvidas Šilmelionis ir liberalcentristas Vygantas Kamarauskas.