Vicemero Sigitas Šepučio atstatydinimo klausimas ir vėl pakibo ore. Pirmadienį buvo sušauktas neeilinis Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu politikai turėjo apsispręsti dėl S. Šepučio atleidimo. Tačiau slaptas balsavimas neįvyko, nes valdančiosios daugumos politikai atsisakė dalyvauti posėdyje – išėjo iš salės.
Opozicijos politikai piktinosi, kad valdantieji surengė „kojų balių“ ir stebėjosi, kodėl jie nenori eiti prie balsavimo urnos ir nuspręsti dėl vicemero atleidimo.
Opozicija: S. Šeputis melavo, pažemino ir nuvylė
Nepasitikėjimą mero pavaduotoju dar rugsėjo viduryje pareiškė visi valdančiajai koalicijai nepriklausantys Šilutės rajono savivaldybės tarybos politikai.
Jų nepasitikėjimo rašte teigiama, kad šių metų balandžio 25 dieną, posėdžio metu svarstant dėl S. Šepučio paskyrimo į vicemero pareigas, jis suklaidino Tarybos narius, neatsakydamas į klausimą, ar jam yra pritaikyta kokia nors kardomoji priemonė.
Teigiama, kad vėliau paaiškėjo, jog rašytinis pasižadėjimas neišvyktijam buvo pritaikyta SST tiriamoje baudžiamojoje byloje.
Opozicijos politikai kaltino S. Šeputį, kad jis pažemino Tarybos nario vardą, nuvylė kolegas politikus ir rinkėjus.
Vicemero atleidimo klausimas turėjo būti nuspręstas rugsėjo 26 dieną. Tačiau tada partijos Tvarka ir teisingumas frakcija pasiūlė iš posėdžio dienotvarkės išimti S. Šepučio atstatydinimo iš pareigų klausimą. Didesnė politikų dalis tam pritarė.
Vėliau valdančioji dauguma siekį nuversti vicemerą prilygino politiniam triukšmui. Opozicijos politikai apgailestavo, kad „Šilutėje nepasidarė šviesiau“.
Valdantieji buvo vieningi
Bus ar nebus S. Šeputis vicemeru, turėjo paaiškėti spalio 7 dieną, neeilinio Tarybos posėdžio metu, kurio darbotvarkėje buvo vienintelis sprendimo projektas – dėl Sigito Šepučio atleidimo iš Savivaldybės mero pavaduotojo pareigų.
Tarybos nariams užsiregistravus ir merui paklausus, ar yra pastabų dėl posėdžio darbotvarkės, frakcijų pirmininkai vienas po kito pareiškė, kad atsisako dalyvauti posėdyje. Tada grupelėmis salę paliko socialdemokratų, partijos Tvarka ir teisingumas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ nariai.
Tuomet Tarybos narys A. Endzinas pasiūlė, kad išėjusieji politikai turėtų apsispręsti iki kito posėdžio.
Konservatorė Sandra Tamašauskienė mero Vytauto Laurinaičio klausė, ar valdančioji dauguma susirinks į posėdį, jeigu opozicija trečią kartą teiks pasiūlymą atleisti S. Šeputį iš pareigų?
Meras sakė, kad koalicija jau seniai yra apsisprendusi ir šiuo savo išėjimu parodė, kad nepalaiko, jo žodžiais sakant, niekuo pagrįstų žaidybinių elementų. Pasak jo, spręstinų reikalų yra daugiau, kaip ir rimtesnių klausimų.
Opozicija tą turėtų suprasti.
Tarybos posėdis buvo baigtas per 10 minučių.
Rašyti atsakymą