Vicemerui A.Balčyčiui pabodo visuomeninės pareigos?

vicemeras balcytisGal ir per anksti rajono merė Daiva Žebelienė pasidžiaugė, kad jos vadovaujamos rajono Tarybos vadovybė daugiau nei perpus pigesnė už buvusio mero Virgilijaus Pozingio komandą. Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė sausio 11 d. straipsnyje „Pabrango ar atpigo mūsų valdžia“.

Praėjusių metų birželio mėnesį rajono valdžią perėmusi D.Žebelienė su koalicijos partneriais buvo pasiskelbusi, kad jos pavaduotojai – politikos mohikanai Šarūnas Laužikas ir Algirdas Balčytis dirbs visuomeniniais pagrindais – be atlyginimo.

Tačiau dabar į viešumą pasklido žinia, kad A.Balčytis, kuris vicemero pareigas atlieka kiekvieną dieną visas darbo valandas, už darbą norėtų gauti ir deramą atlyginimą.

Nei neigia, nei patvirtina

„Šilutės naujienos“ A.Balčyčio tiesiai paklausė, ar jis išties jau prašosi pakeisti visuomenines pareigas į etatines.

Vicemeras pirmiausia nustebo, iš kur tokie gandai? Jis nei paneigė, nei patvirtino, kad jau norėtų gauti atlyginimą už mero pavaduotojo darbą. Tik pasakė, kad oficialaus prašymo dar niekam neįteikė, todėl neturėtų būti ir kokių nors svarstymų apie tai rajono Taryboje ar valdančiojoje koalicijoje.

Merė neprieštarautų. Bet…

Merė D.Žebelienė nepaneigė gandų apie tai, kad vienas jos pavaduotojas jau norėtų atsisakyti įsipareigojimo dirbti visuomeniniais pagrindais. Ji patvirtino, kad tokios kalbos yra privataus pobūdžio, oficialaus prašymo, svarstymo su koalicijos partneriais ar parengto sprendimo projekto dar nėra.

D.Žebelienė sakė suprantanti A.Balčytį: jis dirba visu darbo krūviu ir norėtų, jog už darbą būtų apmokėta. Dabar abu vicemerai iš rajono biudžeto per mėnesį gauna tik po 1000 Lt kompensacijas už išlaidas, kurias patiria eidami rajono Tarybos nario pareigas. Tokias pat kompensacijas gauna ir likusieji rajono Tarybos nariai, kurie Savivaldybėje pasirodo ir įvairius klausimus spendžia vos kelias valandas per mėnesį.

Kalbėdama apie A.Balčyčio darbą, D.Žebelienė sakė, kad jis rūpinasi Savivaldybės jau įgyvendinamomis ir dar tik planuojamomis statybomis, stengiasi, kad Vyriausybė mūsų rajonui skirtų daugiau investicinių lėšų.

Bet D.Žebelienė primena, kad A.Balčyčiui atsisakius įsipareigojimo eiti vicemero pareigas be atlyginimo, visa galima politinė atsakomybė atiteks jam pačiam.

Didinti etatų skaičių dar ne laikas

Kitas merės pavaduotojas Š.Laužikas Savivaldybėje sugaišta daug mažiau laiko nei A.Balčytis – tik tiek, kiek mano esant svarbu: dalyvauja rajono vadovų, jo kuruojamų sričių vadovų pasitarimuose, rajono Tarybos komitetų posėdžiuose.

„Šilutės naujienoms“ Š.Laužikas sakė manantis, kad dar anksti didinti etatinių savivaldybės vadovų skaičių. Jo nuomone, mero pavaduotojų pareigos yra pernelyg sureikšmintos ir tikrai galėtų išlikti visuomeninės ne tik šioje kadencijoje, bet ir ateityje.

Š.Laužikas gerai vertina A.Balčyčio iniciatyvą dirbti visą darbo laiką. Tačiau jis mano, kad tokia iniciatyva yra labiau A.Balčyčio gyvenimo įprotis ar tiesiog pomėgis, bet ne būtinybė.

Š.Laužiko nuomone, vertėtų pasvarstyti ir tai, ar tikrai būtini du Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai. Gal racionaliau būtų atitinkamai perskirstyti Savivaldybės administracijai išlaikyti skirtas lėšas ir daugiau įgaliojimų suteikti Savivaldybės administracijos skyrių vedėjams? Pora didesnės apimties skyrių vedėjų galėtų eiti ir direktoriaus pavaduotojų pareigas.

Pasak Š.Laužiko, valdininkijos Šilutės savivaldybėje padaugėjo 2007 metais, kai po savivaldos rinkimų rajono valdžia lipdyta iš didesnio valdančiosios koalicijos partnerių skaičiaus.

Opozicijos lyderio nuomonė

Opozicijos lyderis, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis įsitikinęs, kad opozicijos politikai nepritartų, jog būtų didinamas merės komandos etatinių darbuotojų skaičius. „Tiek plačiai populistiškai išsireklamavo apie pasiaukojimą dirbti visuomeniniais pagrindais, o dabar lyg niekur nieko ketina „pabrangti“ mokesčių mokėtojams“, – stebėjosi V.Pozingis.

Jis mano, kad valdžia turi vykdyti savo pažadus arba prisipažinti, kad siekdama populizmo, per daug prisigyrė.