Vieną kartą nuo teistumo išsisukęs septintokas vėl apsivogė

what-is-robberySeptintokui dar praėjusiais metais dėl vagystės teko praverti Šilutės rajono apylinkės teismo duris, tačiau tąkart nepilnametis buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Nepraėjus nė metams nuo paskutiniojo susidūrimo su teisėsauga D.G. nusižengė antrą kartą. Įsibrovė į moters E.B, pas kurią dirbo, namą ir pavogė 600 eurų kainuojantį benzininį pjūklą.

Teisėja už šį nusikaltimą paskyrė laisvės apribojimą 8 mėnesiams ir įpareigojo šį Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro mokinį per visą bausmės atlikimo laiką būti namuose nuo 22 val. iki 6 val. ir visą laiką mokytis.

Gegužės 5-osios rytą, apie 8.30 val., D.G. per atrakintas palėpės duris įėjo į E.B. namo palėpę. Vagis žinojo, kur laikomas pjūklas, nes prieš keletą dienų pas nukentėjusią moterį dirbo.

D.G. dėl jam pareikšto kaltinimo teisme prisipažino ir papasakojo, kaip vagystės rytą nuėjo į moters namą ir laiptais užlipo į antrą aukštą. Ten įėjo į palėpę, iš kurios išsinešė benzininį pjūklą „STIHL“.

Pjūklą įsidėjo į maišelį ir nunešė draugo E.G. seneliui, kuriam pasiūlė benzininį pjūklą pirkti už 40 Eur. Pastarasis nežinojo, kad pjūklas yra pavogtas, nes vaikinas tvirtino, kad vertingas daiktas yra jo tėvo. Tad senolis, nieko neįtardamas, pasinaudojo proga gerą daiktą įsigyti pigiau. Prasidėjus ikiteisminiam tyrimui benzininį pjūklą jis atidavė policijos pareigūnams.

Kad iš namų dingo vertingas daiktas, apvogta moteris pastebėjo nepraėjus nė porai valandų nuo vagystės. Atviros palėpės durys išdavė, kad namuose kažkas vaikščiojo.

Vogtu pjūklu nešinas jaunuolis pro akis nepraslydo vienai moteriai J.B.. Ji teisme paliudijo, kad netrukus po vagystės matė vaikiną, einantį gatve su grobiu.

Vaikino mama apie sūnaus padarytą nusikaltimą  sužinojo iš policijos pareigūnų. Sūnus jai teisinosi, kad vogti ėjo „šiaip sau“, tačiau ji mano, kad jis vogė, nes jam reikėjo daugiau pinigų, negu mama gali duoti. Pats vaikinas sakė, kad sugalvojo pavogti pjūklą, nes reikėjo pinigų motociklo dalims pirkti.

Teistumą užsidirbęs vaikinas įrašytas į psichikos sveikatos centro įskaitą ir yra charakterizuojamas neigiamai, nes nenori paklusti mokyklos tvarkai ir mokytis, lankyti mokyklą, yra konfliktiškas, turi polinkį į nusikalstamą veiką ir motina dėl jo elgesio jau buvo bausta administracinėmis baudomis.

Bet mama teisme teigė, kad jos sūnui mokslai sekasi gerai, ir nusiskundimų iš mokytojų ji nėra gavusi.

Moteris, iš kurios buvo pavogtas benzininis pjūklas, jį atgavo ir teisme pretenzijų vagišiui neturėjo.

Už nusikaltimą jaunuoliui bus apribota laisvė 8 mėnesiams – jis per visą bausmės atlikimo laiką turės naktimis būti namuose ir mokytis.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.