Viena po kitos Kalėdų eglės suspindo visose seniūnijose

Egliu iziebimas_KintaiNenumaldomai skuba laikas – apsisuko metų ratas ir vėl stovime prie šv. Kalėdų ir Naujųjų metų slenksčio… Dažnuose namuose, įstaigose jau plevena Advento dvasia ir žvakių liepsnelės, miestų ir miestelių aikštėse jau nuo praėjusios savaitės viena po kitos įžiebiamos Kalėdų eglės.

Viena už kitą išradingiau tas įžiebimo šventes organizuoja seniūnijų bendruomenės, viena po kitos informaciją apie savo renginius jos atsiunčia „Šilutės naujienoms“. Tad pasidžiaukime visi kartu.

 

Sveksna Senelis_ElfeŠvėkšnai eglę dovanojo šilutiškė

Žiemiškai jaukų penktadienio vakarą (gruodžio 15 d.) tradicinėje vietoje, prie Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios, iškilmingai įžiebta miestelio žaliaskarė. Čia susirinko pakiliai nusiteikę šventės dalyviai, o daugiausia šypsenų matėsi mažųjų švėkšniškių veiduose. Visi kartu pasitiko Kalėdų Senelį ir draugiškai įžiebė gražuolę Kalėdų eglę.
Šventinę nuotaiką skleidė ir šalia, Knygnešių skverelyje, įsitaisę įvairūs animaciniai personažai, kurie priminė tikrą Kalėdų pasaką.

Įdomiai jautri ir šiemet į Švėkšną atgabentos eglės istorija. Ji parvežta iš Šilutės, Ramybės gatvės, švėkšniškiams ją dovanojo Sandra Jodkuvienė. Dar mažą eglutę sodino ankstesnis šios sodybos šeimininkas Petras Toleikis, dukros Eglės gimimo garbei. Eglė sidabrinė, apie 9 m. aukščio. Didžiulį medį neatlygintinai parvežė ir pastatė Vytautas Raibys, o  puošiant eglutę seniūnijai talkino Rolandas Grėvys.

Egliu iziebimas_Kintu_senelisĮ Kintus senelį atvežė… motociklininkas

Gruodžio 15-osios pavakare prie Kintų eglės (šalia pagrindinės mokyklos) būriavosi gausus būrys vaikų ir suaugusiųjų. Visi laukė jau tradicija tapusio reginio – Kalėdų eglės įžiebimo ir, žinoma, Kalėdų Senelio dovanų.

Šventinę nuotaiką čia kūrė Senelio pagalbininkai Elfas ir nykštukės, kurie pranešė, kad… Kalėdų Senelis negali atvykti, nes ties Kuršių mariomis sugedo sniego gaminimo mašina, o elniai negali traukti rogių be sniego. Taip pat išdavė paslaptį, kad jei visi užsimerks, pagalvos apie ką nors labai gražaus ir tyliai pakvies Senelį – gal įvyks stebuklas. Ir stebuklas įvyko! Kalėdų S eneliui į pagalbą atskubėjo sutiktas motociklininkas, kuris motociklu atvežė Senelį į šventę.

Visi linksminosi, sukosi rateliuose kartu su seneliu, o stebuklingu burtažodžiu įžiebus eglutę, patys mažiausieji sulaukė dovanų, o suaugusieji – palinkėjimų džiugiai sutikti šv. Kalėdas ir Naujuosius metus.

vainuto adventas_egles_iziebimas3Vainuto šventės sušildė gerumu

Gruodžio 7-ąją į Vainuto bendruomenės salę Advento laukimo vedami rinkosi maži ir dideli seniūnijos gyventojai, čia vyko Advento popietė ir miestelio eglės įžiebimo šventė „Gerumu sušildyti“. Adventinio laikotarpio nuotaiką kūrė Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro folkloro kolektyvas „Vainuta“ (vad. Loreta Mieliulytė), kurio narių atneštų žvakučių šviesa ir daina „Sodai sodai leliumoj“ susirinkusiems suteikė jaukumo ir  šventinės dvasios. Po etninės kultūros puoselėtojų pasirodymo savo programėlę dovanojo Vainuto gimnazijos pradinukai, su vaikais šventė ir pasirodančio Kalėdų Senelio laukė Šilutės teatro aktorių sukurti personažai Žiogas ir Skruzdėlytė. Atlikdami užduotis vaikai nusipelnė Kalėdų Senelio dovanų, jų užteko visiems.
Vėliau visi skubėjo prie miestelio eglės, kur Kalėdų Senis ją įžiebti pakvietė seniūną Vitalijų Mockų. Gražiausiom spalvom sutviskusi eglutė, įsitaisiusi miestelio centre džiugins ir kurs šventinę nuotaiką seniūnijos gyventojams visą švenčių laikotarpį.

RUSNES EGLUTES_IZIEBIMASRusnės eglė sužibo kartu su angelu

Rusnėje šiemet Kalėdų Senelis pas vaikus atvyko ne su įprasta elnių kinkine, bet buvo atgabentas didžiulio traktoriaus keltuvo gniaužtuose.

Kalėdų Senelis nesiaiškino, kodėl taip atkeliavo. O ir vaikai labiausiai džiaugėsi ir plojo jį pasitikdami, nes jis atvyko su didžiuliu maišu dovanų. Tiesa, pradžioje kilo šioks toks sąmyšis, mat Snieguolė, pasitikusi Kalėdų Senelį pamanė, kad visos dovanos skirtos tik jai vienai, ir nėra čia ko su vaikais dalintis. Tačiau dainomis ir šokiais kartu su Snieguole ir Seneliu vaikai ištirpdė Snieguolės kaprizus, ir visos dovanos atiteko jiems.

Kalėdų Senelis įžiebė ne tik miestelio eglę, bet ir tradicinį Rusnės angelą ant bažnyčios sienos, bei girliandas lempučių miesto parko medžiuose.

Kalėdų Senelis nepravažiavo ir pro Katyčius

 Gruodžio 13-ąją Katyčių seniūnijos gyventojai rinkosi į miestelio eglės įžiebimo šventę, o kitą dieną į advento popietę „Gerumu sušildyti“, kuri vyko mokykloje.

katyciu adventas_egles_iziebimas2Mažiesiems Katyčių gyventojams buvo svarbu, kad Kalėdų Senelis nepamirštų jų ir su dovanų maišu nepravažiuotų pro šalį. Tad Katyčių ir Stubrių bendruomenės bei seniūnas Jonas Lukošaitis pasirūpino, jog Senelis užsuktų į seniūnijos salę, kur didelis būrys vaikų su Šilutės teatro aktoriais žaidė ir darė gerus darbus, kad pelnytų Senelio dovanų.

Važiuodamas per Katyčius Kalėdų Senelis išgirdo linksmą vaikų klegesį  užsuko į salę, kur jį vaikai sutiko su didžiausiu džiaugsmu. Senelis buvo dosnus – dovanų gavo visi seniūnijos ikimokyklinukai ir pradinukai. Vėliau vaikai su tėveliais ir Kalėdų Seneliu miestelio aikštėje įžiebė gražiai papuoštą eglę. Senelis išskubėjo pas kitus vaikus, o eglutė mirksėdama spalvingomis liepsnelėmis linkėjo visiems gerų ateinančių metų.

Sigito Grinčinaičio, Nijolės Stanelienės, Danutės Gailiūnienės, Brigitos Karpauskaitės informacija ir nuotraukos.