Vienišo tėvo Viktoro nelaimės: griūva namas, reikia dengti stogą, laukia operacija

viktoras 1pNeįgalus vienišas tėvas Viktoras Kiniulis (34 m.) iš Saugų seniūnijos Barvų kaimo šaukiasi pagalbos. Verkiant reikia suremontuoji jo griūvančio namo varvantį stogą.

Sena stogo danga sutrūnijusi, taigi lyjant vanduo bėga į kambarius, gadina sienas. Viktoras sako tokiame name negalintis auginti dukros, taigi prašo gerų žmonių pagalbos.

Statybines medžiagas stogui uždengti prieš porą metų jam padovanojo labdaros fondas, tačiau darbams atlikti reikia bent 3000 Eur, o jų Viktoras neturi… Barviškis teisinasi, kad dirbti negali, nes turi 25 proc. darbingumą, o kovo mėnesį jo dar laukia operacija.

„Verkiant reikia uždengti stogą, tikiuosi sulaukti geranoriškos pagalbos“, – su pagalbos prašymu kreipiasi vyras.

Nenorime būti vienpusiški, todėl išklausėme ir labdaros fondo vadovą. Ir čia pasitvirtino taisyklė, kad medalis turi dvi puses…

Persekioja nelaimės

Viktoras, o ir jo bėdos „Šilutės naujienų“ redakcijai žinomos jau seniai. Apie jį yra ne vienas straipsnis respublikinėje žiniasklaidoje, ne kartą apie jį rašėme ir mes. Ir nors V. Kiniulis išties prieštaringai vertinama asmenybė, jis rūpinasi savo dukterimi.

Vienuolikos metų Viktoro dukra taip pat turi negalią, Rusnės specialiojoje mokykloje lanko šeštą klasę. Savaitgaliais ir švenčių metu dukra grįžta namo pas tėtį, į Barvus.Viktoro namas_4

Jaunas vyras turi sunkią negalią, jam nuolat skauda koją. Problemos su stuburu jam atsirado dar jaunystėje, dirbant sunkius fizinius darbus. Kadaise dėl patirtos traumos Viktorui pusiau trūko kojos kaulas. Kovo pabaigoje, Kaune jo laukia galvos operacija.

Viktoras pasakoja, kad nelaimės šeimą persekioja jau seniai. Vos gimusios sveikos ir energingos jo dukrelės atsisakė biologinė mama, vėliau, kai mergaitei suėjo 11 mėnesių, moteris persigalvojo ir pasiėmė ją atšvęsti šv. Velykų.

„Tačiau praėjus pusei metų, mergaitė pas mane grįžo suluošinta, patyrusi sunkią smegenų traumą. Gydytojai mergaitės išgyvenimą pavadino stebuklu. Visus šiuos metus aš prižiūrėjau dukrą, ne tik apgobdamas ją rūpesčiu bei meile, bet ir suteikdamas jai viską, ką galiu materialiai“, – pasakoja Viktoras.

Vienišas tėvas sako, kad metams bėgant aprūpinti dukrą, o ir išgyventi darosi vis sunkiau. Šiuo metu kas mėnesį jo gaunamos pajamos, įvairios išmokos siekia 400 eurų, iš kurių jis perka malkas ir anglis, moka mokesčius, veža dukrą į sanatoriją.

„Dabar situacija tokia, kad pinigų pakanka tik maistui ir drabužiams. Todėl net svajoti apie būsto remontą nėra galimybių“, – guodžiasi vyras.

Padėti subūrė penkias įmones

Apie savo bėdas Viktoras nevengia kalbėti viešai. Apie jo rūpestį suremontuoti namą, uždengti stogą, prieš porą metų išgirdo labdaros ir paramos fondo „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ vadovas Algimantas Patackas.

Vilnietis ir labdaros fonde dirbančių 20 savanorių, padėti šilutiškiui ir jo dukrytei subūrė penkias įmones iš visos Lietuvos.

2017 metų kovo pabaigoje į Viktoro kiemą buvo atvežtos stogui uždengti reikalingos medžiagos, plytelės koridoriui ir voniai, maišytuvai ir dušo komplektas, durys. Visos medžiagos, reikalingos tam, kad Viktoro namelis atgimtų naujam gyvenimui. Ši graži paramos akcija vienišam tėvui nuvilnijo ne tik rajoninėje spaudoje, bet ir respublikinėje žiniasklaidoje.

Deja, praėjo pora metų, o statybinės medžiagos Viktoro kieme tebestovi… Jis sako, kad fondo vadovas Algimantas jam žadėjo ir remonto darbus.

„Žadėjo uždengti stogą, bet, kai svečiai išsiskirstė, viskas tuo ir pasibaigė“, – „Šilutės naujienoms“ skundėsi barviškis.

Rasti darbą sunku

„Pasakykite, iš kur man 3000 eurų dabar gauti“, – paklaustas, ar pats lėšų negalėtų rasti stogo remontui, atsako Viktoras. Jis guodžiasi, kad norėdamas suremontuoti griūvančio namelio sienas, buvo pasiėmęs 3000 eurų paskolą iš greitųjų kreditų. Dabar vienintelis rūpestis uždengti stogą, o pinigų jis neturi.

Viktorui daug kartų tenka išgirsti, kad jis dar jaunas, galėtų ieškotis darbo ir užsidirbti. Anot jo paties, su 25 proc. darbingumo lygiu įsidarbinti neįmanoma, nors jis nuolat bando, ieško darbo įvairiose įmonėse.
„Kur tik nebuvau“, – atsidūsta jis.

Negali sakyti, kad Viktoras visai nesistengia. 2018-aisiais, jau po fondo paramos, jis važiavo užsidirbti į užsienį. Suomijoje sodino eglutes, už tuomet uždirbtus pinigus gavo vairuotojo pažymėjimą. Vėliau, Prancūzijoje, skynė vynuoges, o už gautus pinigus nusipirko automobilį.

Vasaromis ir rudenį jis uogauja, grybauja, už parduotas miško gėrybes šiek tiek prisiduria pragyvenimui.

Viktoras pabrėžia, kad žalingų įpročių jis neturi – nevartoja alkoholio ir nerūko. Bet neslepia, kad viešumas jam jau atsirūgo. Ne vienas jį išvadino alkoholiku, narkomanu. Viktoras sulaukė labai daug patyčių, piktų komentarų internete ir netgi buvo sumuštas.
„Atvažiavo iš kito kaimo, pasikvietė mane į laukus ir sumušė. Neseniai policijoje baigėsi baudžiamoji byla“, – pasakojo į redakciją užsukęs V. Kiniulis.

Viktoro klausėme, ar ne geriau jam būtų išsikraustyti iš griūvančios trobelės Barvų kaime? Jis sakė apie tai negalvojantis. Anksčiau jam buvo skirtas socialinis būstas, tačiau, anot vyro, paaiškėjus, kad jo pajamos per didelės, iš buto teko išsikraustyti.

Fondas kaltina šmeižtu

„Šilutės naujienos“ susisiekė su fondo „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ įkūrėju Algimantu Patacku. Fondas nuolat remia kūdikių ir vaikų namus, mokyklas, seniūnijas, pavienes šeimas visoje Lietuvoje.

Ne vieną šeimą ir nelaimėlį parėmęs A. Patackas Viktorą puikiai prisimena iki šiol, praėjus porai metų po labdaros akcijos. „Negi jūs nesate girdėję apie V. Kiniulį?..“ – iškart paklausė mūsų, kai prisistatėme kokiu klausimu skambiname.

Žinome ir girdėjome, todėl pateikiame A. Patacko atsakymą:

„Gerb. V. Kiniuliui buvo aukota daiktais. Buvo pirktas šaldytuvas, rėmėjai su dovanomis buvo suvažiavę pas jį. Buvo dovanotos vidaus plytelės, kriauklės, ne vienerios durys, visos medžiagos stogo dangai pakeisti. Prie visų rėmėjų ir socialinių darbuotojų, gerb. V. Kiniulis sakė, kad jis pats, su pagalba pažįstamo meistro, pasikeis stogo dangą.

Rėmimas buvo nutrauktas dėl negražaus ir netinkamo V. Kiniulio elgesio. Yra žinoma, kad jis keitė stogo dangą, tačiau nugriuvo dalis namo sienos. Tada gerb. V. Kiniulis viešoje erdvėje ėme šmeižti mūsų organizaciją, neva mes pažadėjome ir neatlikome stogo dengimo darbų. Tai prasidėjo praėjus pusantrų metų po rėmimo sutarties nutraukimo.

Ponas V. Kiniulis, prisidengdamas dukters neįgalumu, naudojasi rėmėjais, tačiau yra žinomas, kaip pritingintis ir ieškantis lengvo gyvenimo žmogus“.

Jeigu norite paremti Viktorą, rašykite jam asmeniškai feisbuke.