Vienuoliktasis „Rusnės festivalis“ sukvietė tūkstančius žiūrovų

Tiek daug svečių ir „Rusnės festivalio“ koncertų žiūrovų per dešimtmetį dar nebuvo niekada.

Kas tai lėmė – atlikėjų įvairovė ir jų žinomumas ar saulėta vasaros diena, sunku pasakyti. Organizatoriai mano, kad pagrindinė tokio masiškumo priežastis ta, jog festivalio koncertai šį kartą buvo nemokami.

Autorinės dainos ir šokių festivalyje per dvi dienas koncertavo apie 40 kolektyvų ir pavienių atlikėjų. Festivalyje kiekvienas galėjo pasirinkti sau ir savo vaikams tinkamiausią vietą – ant Atmatos kranto buvo pastatytos trys scenos. Prie kiekvienos jų galėjo rinktis diskotekų mėgėjai, šokių ir dainos mylėtojai. Tarp scenų buvo išsidėstę prekybininkai, žaidimai ir atrakcionai vaikams, lauko barai ir užkandžių kioskeliai.

Festivalio sumanytojas ir šilutiškiams gerai žinomas koncertų bei pramogadienių organizatorius Vygantas Stoškus festivalį pradėjo sakydamas, kad tai jau 11-asis toks renginys. Tačiau šį kartą planuojama, jog jis taps pačiu populiariausiu. Kaip visada, koncertuoti buvo pakviesti geriausi atlikėjai. Šį kartą organizatoriams ypatingai pasisekė dar ir todėl, kad oras abejomis festivalio dienomis buvo saulėtas ir be debesėlio.

V. Stoškus pasidžiaugė, kad šiemet pavyko renginį organizuoti taip, kad žiūrovams nereikėtų mokėti už įėjimą.

Beje, kiekvienas į renginį atėjęs žmogus laisvanoriškai galėjo tapti ir renginio rėmėju. Keliose vietose stovėjo kioskeliai, kuriuose buvo siūlomi laimingi rėmėjo bilietai po 2 eurus. Buvo pažadėta, kad keturiems rėmėjams tokie bilietai taps laimingais. Renginio antrąją dieną taip ir atsitiko. Iš visų rėmėjų bilietų buvo ištraukti keturi ir jiems už iniciatyvą padovanota po 50 eurų.

Penktadieninį festivalio koncertą 18 val. pradėjo Kintų Vydūno kultūros centro šokėjai – trys kolektyvai, kuriems vadovauja Asta Gužauskienė, ir Švėkšnos šokių kolektyvas su vadove Asta Sapetkiene. Galima sakyti, kad šie kolektyvai buvo ir pirmieji festivalio žiūrovai, nes jų koncertinius šokius stebėjo tik šokių kolektyvų nariai ir apie porą dešimčių žmonių.

Ne ką daugiau žiūrovų koncerto pradžioje buvo ir prie dainininkų scenos, kur savo kūrinius atliko Liv@Dangė ar „Poezijos medžiotojai“. Tačiau jau po pusvalandžio žiūrovai tiesiog pradėjo plūsti.

Rusnės festivalio organizatoriai Vygantas Stoškus bei jo talkininkai Šarūnas Stancikas su sūnumi Mindaugu suskaičiavo, kad pirmojo vakaro grupės „Husarai” koncerte ir diskotekoje jau buvo apie daug žiūrovų.

Šeštadienį į festivalio koncertus susirinko jau nemažiau, kaip 5000 žmonių, kurie pasklido po visą renginio aikštę. Vakaro koncerte šįkart karaliavo grupės „Mango“ ir „AC\DC projektas“.

Pasak V. Stoškaus, šįkart pavyko festivalį organizuoti nemokamą žiūrovams, nes jam surengti pavyko gauti 14 tūkst. Eur paramą iš Kultūros ministerijos ir 2 tūkst. Eur iš Šilutės savivaldybės.

Organizatoriai negalėjo suplanuoti, kad į festivalį suvažiuos tiek daug žiūrovų savo automobiliais.
Automobiliai buvo sustatyti ne tik prie festivalio vietos, bet ir užtvindė visas Rusnės miestelio gatves.
Jau pirmąją festivalio dieną paaiškėjo, jog visos Rusnės kaimo turizmo sodybų nakvynės vietos užimtos, o rūkytos žuvies pardavėjai buvo pardavę visą šiai šventei paruoštą žuvį.

Beje, policijos ir specialiai samdytos apsaugos dėka jokių muštynių ar kitokių agresijos išpuolių renginio metu nebuvo.

Komercijos direktorius, korespondentas