Vienuoliktokų pamoka su rašytoja Igne Zarambaite

Copy of_Igne_Zarambaite_Pirmojoje_gimnazijoje_copySpalio pabaigoje Šilutės pirmojoje gimnazijoje lankėsi rašytoja Ignė Zarambaitė. Ji dalyvavo III b klasės valandoje. Ignė – ne tik vaikų rašytoja, parašiusi tris knygas ir dirbanti Šilutės F.Bajoraičio bibliotekoje, ji – puiki pašnekovė, pilna kūrybingų idėjų, galinti mokiniams būti pavyzdžiu kaip surasti save.

Ignė sako, kad kelionėje savęs link ji patyrė ne vieną netikėtą posūkį ir pasiryžo sprendimams, nustebinusiems net ją labai gerai pažįstančius žmones. Baigusi ekonomikos studijas Vilniaus universitete, rašytoja dirbo Vilniuje, bet galiausiai sugrįžo į gimtąją Šilutę.

Mokiniams Ignė papasakojo apie savo pirmuosius literatūrinius bandymus, anksti suvoktą pomėgį skaityti, gilintis į tai, kas vyksta ne tik aplink, bet ir jos jausmų pasaulyje, rašyti rašinius, o keliaujant namo po pamokų kalbėtis su įsivaizduojamais herojais, kurie vėliau įsikūrė vienoje ar kitoje jos knygoje…

Mokinius sužavėjo tai, jog Ignė ne tik kuria – rašo knygas, piešia, lipdo savo knygų mylimiausius herojus, fotografuoja, puošia savo namus netikėtomis ir pačios sukurtomis interjero detalėmis (matėme skaidrėse), bet ir noriai dalijasi savo patyrimais su kitais. Ignė nuoširdžiai atviravo apie rašomas naujas istorijas, norą išmokti groti gitara, jaukius vakarus savo susikurtuose namuose su knyga…

Ignės dovana mokiniams – knyga „Skudurinukė“ su autorės autografu nudžiugino vienuoliktokus ir nuteikė apmąstymams, jog viskas įmanoma jeigu ko nors sieki, svajoji ir darai, nebijodamas suklysti.