Vietoj dukters vestuvių – kraupi žūtis su sūnumi

avarija saugosŠilutės rajono gyventoja nesulaukė savo dukters vestuvių, apie kurias sužinojo neseniai lankydama ją Airijoje. Rytą per slidžiame kelyje įvykusią kraupią avariją žuvo ji, automobilį vairavęs jos sūnus, gyvenimo draugas ir kaimynė.

Tragedija įvyko kelyje Klaipėda – Šilutė, posūkyje vos išvažiavus iš Saugų link Šilutės.

Žuvo keturi

Automobilis „Volkswagen Passat“, kurį vairavo vienos Klaipėdos kolegijos moksleivis Mindaugas K., įlėkė į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su vilkiku.

Žuvo visi keturi lengvuoju automobiliu važiavę žmonės: vairuotojas, jo motina Saugų gyventoja 46-erių Virginija K., jos gyvenimo draugas 55-erių Arvydas M. ir šios šeimos kaimynė 50 metų Marytė V.

Automobilį, kuris per avariją subyrėjo į šipulius, savo sūnui Virginija K. buvo nupirkusi prieš Kalėdas, kai vaikinas išlaikė vairavimo egzaminą.

Automobiliu pas motiną ir patėvį į Saugas Mindaugas grįždavo savaitgaliais iš Klaipėdos. Šiame mieste jis gyveno pas močiutę.
Klaipėdoje, „Begos“ krovinių kompanijoje, dirbo ir Virginijos gyvenimo draugas Arvydas.

Atguls šalia jaunėlio sūnaus

Žinią apie dukters ir mylimo anūko žūtį Klaipėdoje gyvenančiai Virginijos motinai vakar pranešė žuvusiosios sesuo Irma ir brolis Kęstas.

Juodu, kol Virginijos duktė Regina negrįžusi iš Airijos, Klaipėdoje rūpinasi laidotuvėmis.

„Lėbartų kapinėse prieš keletą metų buvo palaidotas Virginijos jaunėlis, vos 10 mėnesių sulaukęs sūnus, miręs nuo stipraus plaučių uždegimo. Ji prižiūrėjo kapą ir ruošėsi šalia pati kada nors atgulti. Tik nenujautė, kad teks taip greitai“, – vakar kalbėjo bendradarbės žūties sukrėsta Vilkyčių geležinkelio stoties budėtoja Virginija Plungienė.

Mirtis persekioja giminę?

„Virginija nė trupučio nenujautė šios nelaimės, ji labai džiaugėsi, kad duktė Regina Airijoje kuria šeimą su lietuviu, kad įsitvirtino šioje šalyje, kad jai gerai sekasi.avarija saugos 1

Apie tai Virginija kalbėjo vos prieš savaitę grįžusi iš Airijos, kur lankėsi atostogų metu. Visi lūkesčiai buvo susiję su artėjančia šeimos švente – Reginos vestuvėmis“, –  sakė kita Vilkyčių geležinkelio stoties darbuotoja Daiva Rimkienė.

Moteris sakė nesuprantanti, kodėl likimas toks negailestingas šiai giminei.

Ją prieš keletą metų jau buvo sukrėtusios trys mirtys – Virginijos pusseserės 7 mėnesių dukrytė Klaipėdoje užsimušė iškritusi iš laiptinės penktojo aukšto, po to jos 13 metų seserį pakirto vėžys, dar vėliau ligos nusinešė abiejų mergaičių tėvų gyvybę.

Pražudė nesaugus greitis

Mindaugo K. vairuojamu automobiliu į Šilutę važiavo ne tik jo motina, jos gyvenimo draugas, bet ir kaimynė Marytė V. Moteriai buvo baigęsi vaistai, tad ji pasinaudojo proga su kaimynais nuvykti į vaistinę.

Bet menki Mindaugo K. vairavimo įgūdžiai ir nesaugus greitis posūkyje lėmė kelią į nebūtį. „Volkswagen Passat“ išlėkė į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su vilkiku.

Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius, komentuodamas tragiškos avarijos priežastis, kaip pagrindinę versiją nurodė vairuotojo nepatyrimą: „Rytą kelias buvo tikrai slidus, tad jaunuolis posūkyje turėjo važiuoti saugesniu greičiu“.

Kelias – lyg užkeiktas

Prieš keliolika metų į medį tame pačiame posūkyje visureigiu trenkėsi ir žuvo penki Kaliningrado srities (Rusija) gyventojai.

Prieš porą metų kelininkai, rekonstruodami plentą, tą ir keliolika kitų pakelės medžių išrovė su šaknimis.

„Geriau išguldyti pakelės medžiai negu karstuose kasmet suguldyti žmonių kūnai“, – tada kalbėjo darbininkai.

Tačiau šis kelio ruožas ir toliau lyg užkeiktas.

Keli šimtai metrų nuo avarijos vietos gyvenantis Donatas Jaunius sakė buvęs sukrėstas kraupių vaizdų: „Lengvasis automobilis į tą vilkiką lėkė skersas – lūžusi jo priekinė dalis ir išsviestas vairuotojas nuskriejo į šalikelę, o kita dalis palindo po sunkiasvore mašina. Trys keleiviai žuvo iš karto.

Iš paskos važiuojantys automobilininkai sakė užfiksavę apie 90 kilometrų per valandą greitį. Tokiu greičiu ir vilkikas važiavo. Nesuvaldė mašinos Mindaugas“.

Keturios žūtys slegia ir 20-mečio sąžinę

Prie to paties Saugų kelio gyvenantis dvidešimtmetis Giedrius R. 2002-ųjų birželį per avariją taip pat pražudė keturis žmones.

Trys Saugų vidurinės mokyklos moksleivės ir jo draugas Viktoras žuvo, kai neblaivaus Giedriaus vairuojamas senas „Audi“ naktį trenkėsi į medį netoli vienos merginų namų.

Jaunuolis automobilį buvo ką tik įsigijęs ir greičio paminą spaudė iki galo.

Giedrius tada vienintelis iš viso ekipažo liko gyvas, o Mindaugo užvakar vairuotame automobilyje žuvo visi.