Viktorina išaiškino geriausius gamtos draugus

 

gamtosNemuno deltos regioninio parko (NDRP) direkcija su F. Bajoraičio viešaja biblioteka suorganizavo viktoriną „Gamtos draugai“. Viktorinoje kovėsi 4 komandos: Šilutės Pamario ir M. Jankaus pagrindinių mokyklų, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos bei Rusnės progimnazijos skyriaus.

Viktorinoje dalyvavo labiausiai gamta besidomintys 5-9 klasių mokiniai, komandas sudarė po 5 narius. Moksleiviams teko pasukti galvas sprendžiant klausimus apie gamtą, saugomas teritorijas, Žemaitiją bei visos Lietuvos vietovardžius. Tokios temos pasirinktos todėl, kad 2019-ieji yra paskelbti atmintinais Žemaitijos bei vietovardžių metais.

Stipriausia pripažinta Rusnės mokyklos komanda, rusniškiai iškovojo ir pagrindinį prizą – kelionę į vieną iš Lietuvos saugomų teritorijų. Antros ir trečios vietų prizininkėms atiteko ekskursijos dviračiais Rusnės saloje, jomis džiaugsis Pamario pagrindinės mokyklos bei Žemaičių Naumiesčio gimnazijos komandos. Komandoms taip pat įteikti diplomai, saldūs prizai, kiekvienam moksleiviui padovanota ir po knygą – vadovą po Nemuno deltos regioninį parką.