Vilkiką ir motorolerį vairavo girti vyrai

Iš Latvijos į Traksėdžius durpes vežęs vilkikas apsivertė iki tikslo neprivažiavęs tik kelių kilometrų. 1,5 butelio degtinės kelionės metu išgėręs jo vairuotojas buvo sunkiai apgirtęs. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Matyt, po laiminga žvaigžde yra gimęs vairuotojas iš Latvijos, trečiadienio naktį vilkiku atvažiavęs į Šilutę. Visai netoli Šilutės su visu milžinišku automobiliu nuriedėjęs nuo kelio sankasos vyras liko sveikutėlis. Tikriausiai, sunkiai apgirtusiam vairuotojui šį kartą, anot patarlės, „velnias pakišo pagalvę“.

Liūdniau baigėsi antradienį, po pietų, žvyrkelyje ties Pašyšių kaimu į pagrindinį kelią įsukusiam 30-mečiam motorolerio vairuotojui. Jis susidūrė su „Audi 80“ ir nukentėjo taip, kad atsidūrė reanimacijoje. Šį kartą promilės negelbėjo…

Dar viena skaudi nelaimė įvyko trečiadienio rytą Žiogaičių kaime, Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje. Čia sunkias traumas patyrė automobilio nesuvaldęs 18-metis.

Antro butelio išgerti nebespėjo

Ilgame kelyje – net iš Latvijos – prie vairo sėdėjusiam ir į Šilutės durpių įmonę palaidas durpes gabenusiam vyrui, matyt, buvo gerokai liūdna, tad jis kelionėje „šildėsi“ velnio lašais. „Prisišildė“ tiek, kad vėliau jį gelbėti atvykę ir girtumą pamatavę pareigūnai net akis išpūtė, kai alkotesteris 2,9 promilės parodė.

Jei kelionė šioje vietoje nebūtų pasibaigusi, latvis gal dar ir daugiau būtų įpūtęs, mat vilkiko kabinoje mėtėsi 1 tuščias ir vienas pusiau išgertas degtinės butelis.

Baigėsi 40-mečio latvio kelionė tuoj pravažiavus Laučius, Jonaičius ir tiltuką per Šyšą. Čia nuo kelio nuriedėjusį vilkiką gelbėti tuoj atskubėjo Šilutės gelbėtojai, greitosios medikai, policija ir Traksėdžių durpyno technika. Pastarosios darbininkai persikrovė ir išsivežė krovinį, o svyruojantis vairuotojas sulaikytas ir išvežtas į policijos komisariatą. Čia jis išblaivėjo, o tuomet pareigūnai jam surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą, kurį jau trečiadienį nagrinėjo Šilutės apylinkės teismas.

Teismas užsieniečiui pažeidėjui paskyrė 4000 Lt baudą ir uždraudė vairuoti transporto priemones trejus metus.

Be to, akivaizdu, kad ir draudikai šį kartą nesutiks mokėti už girto vairuotojo sudaužyto vilkiko remontą, tad jam teks atlyginti ir šias išlaidas. Tokia tat nemenka bus šį kartą dviejų degtinės butelių kaina.  

Į audinę nekreipė dėmesio

Avarija prie Pašyšių, pirminiais duomenimis, įvyko todėl, kad motorolerį vairavęs Šilvių k. gyventojas N.P. apie 13.30 val. išvažiavo iš šalutinio kelio į pagrindinį, neįsitikinęs eismo saugumu. Tuo metu pagrindiniu keliu važiavo 28 metų šilutiškės J.P. vairuojamas automobilis „Audi 80“.
Į pagrindinį kelią motoroleriu įvažiavęs neblaivus vyras pasipainiojo po ratais šilutiškei, vežusiai mažamečius vaikus. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.
Pasak moters, ji matė atvažiuojantį motorolerį, bet tikėjosi, kad jis sustos praleisti automobilį. Supratusi, kad motorolerio vairuotojas į tai, kas vyksta aplinkui, visai nekreipia dėmesio, moteris bandė stabdyti savo automobilį, sukti į šoną, tačiau avarijos išvengti nepavyko.

Motorolerio vairuotojas buvo parblokštas, o automobilis atsidūrė griovyje. Automobiliu važiavo ir du mažamečiai moters vaikai. Per incidentą jie patyrė stiprų psichologinį sukrėtimą, labai išsigando, bet nenukentėjo.

Motorolerio vairuotojas – reanimacijoje. Jis buvo neblaivus.

Policija pradėjo įvykio tyrimą.

Nuo kelio nulėkė aštuoniolikmetis

Nuo kelio nulėkė ir aštuoniolikmetis iš Gardamo seniūnijos Bliūdsukių kaimo. Jis važiuodamas ties Žiogaičių kaimu nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė.

Vairuotojas dėl galvos sumušimo ir smegenų sukrėtimo paguldytas stebėti į Šilutės ligoninės reanimacijos skyrių. Paaiškėjo, kad jo sužeidimai buvo nesunkūs.

Įvykis tiriamas. Nustatyta, kad vairuotojas buvo blaivus.