Vilkšunė Era augina stirniuką Mikį

suo isgelbejo stirniukaTokia draugystė, kokią matote nuotraukoje, dalykas išties retas. Bet, pasirodo, būna ir taip: pusantrų metų kalė Era labai globoja vos kelių savaičių stirniuką Mikį.

DSCF4303Šilutės seniūnijoje gyvenančių Reginos ir Stepono sodyboje Mikis atsirado prieš porą savaičių. Tuomet Steponui pamiškėje šienaujant pievas mažylį tiesiog iš po šienapjovės dalgių išgelbėjo Era.Stirniuko perkėlimas kiton vieton, matyt, buvo lemtingas: tądien iki vakaro jį stebėjęs ūkininkas taip ir nepamatė prie jo ateinančios motinos.Parsinešę mažylį namo ir pagirdę pienu Regina ir Steponas vėl keliavo miškan ir ieškojo mažojo radinio mamos. Bet veltui: nei tą, nei kitą dieną nė vienos stirnos aptikti gerai žinomame miške jiems nepavyko.

Taip stirniukas liko jų sodyboje ir gavo Mikio vardą.

Mažylis pripažįsta ir prisileidžia tik šeimininkę Reginą, pieną geria tik iš jos laikomo buteliuko. O didžiausia stirniuko globėja iki šiol tebėra Era. Šeimininkai sako niekada nematę, kad didelė jų vilkšunė taip rūpestingai ką nors globotų: ji nuolat guli šalia naujojo šeimynos augintinio, nuolat laižo jį.

„Paauginsime, o kai išmoks pats ėsti, tada paleisime. Jei norės, galės keliauti į mišką, o jei ne – galės likti prie sodybos“, – sako Regina ir Steponas.