Vilkyčių bibliotekoje vaikai skaito pasakas

vilkyciu pasakosŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko jau trečiasis vasaros skaitymo skatinimo akcijos „Vasara bibliotekoje“ renginys.

Antrasis šios akcijos renginys vyko dar birželį. Tuomet jaunieji bibliotekos lankytojai, išklausę pasaką „Joniukas ir Grytutė“ diskutavo apie tai, ko galima iš jos pasimokyti. Vaikai  mokėsi sekti pasaką, kiekvienas pasakydamas po sakinį. Jie gamino knygų skirtuką iš margo popieriaus, kuris buvo panašus į raganos meduolių namelį.

Liepos mėnesį Vilkyčiuose surengtas jau trečiasis vasaros skaitymo skatinimo akcijos susitikimas su vaikais. Dalyviai smagiai praleido laiką bibliotekoje. Renginio metu jie klausėsi pasakų įrašų. Vienos pasakos būna liūdnesnės, kitos linksmesnės, tačiau visos jos yra pamokančios. Šio susitikimo metu vaikai klausėsi pasakos „Karalaitė ant žirnio“. Tam, kad geriau įsivaizduotų žirnį, padėtą po patalų kalnu karalaitės lovoje, bibliotekininkė paruošė išbandymų atrakciją. Vaikai turėjo pabandyti pajusti žirnio kietumą – pasėdėti ant trijų pagalvių, po kuriomis padėtas tikras žirnis. Norint pasaką lengviau atsiminti jaunieji skaitytojai spalvino princesės ir princo atvaizdus, kuriuos panaudos kaip knygų žymeklius.

Renginių pabaigoje bibliotekininkės pavaišina bibliotekos lankytojus skanėstais iš pasakiškų receptų knygos „…ir aš ten buvau…“, kurios autorės yra G.Barauskienė ir J.Čekauskaitė.