Vilkyčių seniūnijos steigimo procedūra – su „kabliukais“

Vilkyc1Savivaldybės Tarybos posėdžio, kuris įvyks lapkričio 27 dieną, darbotvarkėje dar nėra klausimo apie Vilkyčių seniūnijos steigimo apklausos skelbimą, nes Savivaldybės darbo grupė rekomendavo vilkytiškiams iš naujo surinkti gyventojų, palaikančių Vilkyčių seniūnijos steigimo idėją, parašus.

Kad Vilkyčių seniūnijos steigimo klausimas būtų svarstomas jau lapkričio mėnesio Savivaldybės tarybos posėdyje ypač tikėjosi Vilkyčių bendruomenės centro „Viltis“ pirmininkas Mindaugas Rimeikis, Vilkyčių seniūnijos steigimo inicatyvinės grupės pirmininkė Rima Valdžienė ir šios grupės narys, verslininkas Antanas Jonušas. Jie prieš tris savaites viešai paskelbė, kad jau turi reikiamą minimumą gyventojų parašų, jog Savivaldybės Taryba pradėtų Vilkyčių seniūnijos steigimo procedūras.

Apie tai „Šilutės naujienos“ rašė straipsnyje „Prašymas įsteigti Vilkyčių seniūniją  – ant valdžios stalo“.  

Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio sudaryta darbo grupė dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo reikalų, vadovaujama direktoriaus pavaduotojo Raimundo Ambrozaičio, minėtos iniciatyvinės grupės lyderius paragino parašus surinkti iš naujo ir išdavė naujus apklausai skirtus lapus.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Bičkauskienė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės darbo grupės nariai, patikrinę surinktus parašus, rado neatitikimų. Keli pasirašiusieji nebuvo registruoti apklausiamojoje teritorijoje, dėl kelių sąrašuose esančių žmonių kilo abejonių, ar tikrai jų valia buvo išreikšta.

Todėl darbo grupė ir iniciatyvinės gupės nariai sutarė pakartoti pirminę gyventojų apklausą iš naujo. Buvo išduoti nauji apklausos lapai.

Vilkyčių bendruomenės centro „Viltis“ pirmininkas M.Rimeikis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad seniūnijos bendruomenių pirmosios kliūtys neišgąsdino. Dabar tiksliau įsigilinta į galimas kliūtis ir rastas sprendimas,  kaip jų išvengti. Pasak M.Rimeikio, dabar patikslintas galimos Vilkyčių seniūnijos teritorijoje registruotų ir balsavimo teisę turinčių žmonių skaičius – 1322. Dabar iniciatyvinės grupės nariai įsipareigoja iki lapkričio 25 dienos iš naujo surinkti 5 proc. būsimos seniūnijos teritorijoje gyvenančių žmonių parašų ir juos registruoti Savivaldybėje.

M.Rimeikis tikisi, kad rajono politikai klausimą dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo apklausos galės svarstyti gruodžio 18 dienos  Savivaldybės Tarybos posėdyje.