Vilkyčių vaikai mokėsi rūpintis gyvūnais

Seimas paskelbė 2022 metus Gyvūnų gerovės metais. Spalio 4 d., minint Pasaulinę gyvūnų globos ir gyvūnų globėjo Šv. Pranciškaus Asyžiečio dieną, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje vyko renginys „Gyvūnais rūpinkimės atsakingai“ 1-4 klasių mokiniams.

Į renginį atvyko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šilutės skyriaus vedėjas Vytautas Jasaitis ir veterinarijos inspektorė Vitalija Tumasonienė.

Svečiai supažindino mokinius su dokumentu, kuriame apibrėžtos „Penkios gyvūnų laisvės“. Šios laisvės yra gyvūnų teisės, kurias žmonės turi užtikrinti: laisvė nejausti troškulio ir alkio, nepatirti nepatogumų, nejausti skausmo, sužalojimų ir ligų, elgtis pagal savo prigimtį, laisvė nepatirti baimės ir streso. Tai užtikrinti – kiekvieno žmogaus pareiga. Kalbėta apie populiariausius augintinius, akcentuota, kodėl labai svarbu išsirinkti tinkamus augintinius, kodėl juos reikia ženklinti.
Vaikai stebėjo filmą „Saugus elgesys su gyvūnais“, atsakė į klausimus ir gavo prizus už teisingus atsakymus.

Rugsėjo mėnesį buvo paskelbtas fotografijų konkursas „Mano augintinis“, kuriame aktyviai dalyvavo 20 mokinių. Renginio metu buvo demonstruotos konkursinės fotografijos, kurios sužavėjo visus dalyvius. Pateiktas 1-4 klasių mokinių fotografijas su augintiniais vertino VMVT Šilutės skyriaus darbuotojai ir išrinko 3 gražiausias.

Prizininkais tapo Ema Zubrickaitė, Miglė Kardelytė, Gabrielė Pielikytė, tačiau svečiai apdovanojo ne tik gražiausių fotografijų autorius, bet ir visus konkurso dalyvius. Džiugu, kad mokinių fotografijose atsispindėjo priežiūra, globa ir meilė savo augintiniams.
Dėkojame VMVT Šilutės skyriaus atstovams už bendradarbiavimą ir gausius prizus, o mokiniams, jų tėveliams bei mokytojoms – už atsiųstas fotografijas.