Vilkyčiuose – atgimimas: atidaryta vaikų darželio grupė

darzelis vilkyviu juostelePo beveik dviejų dešimtmečių pertraukos Vilkyčiuose atidaryto vaikų darželio įkurtuves vietos gyventojai prilygina valstybinės reikšmės šventei.

Nors darželyje yra tik dvi grupės, bet džiaugtis yra kuo ir rajono vadovams, ir vilkytiškiams: tai bene geriausias įrodymas, kad kaimas gyvas ir jaunas, kad jame užtenka darbo vietų, kad gausu mažųjų, kad bent jau artimiausiu metu ir mokykla čia gyvuos.

Ugdo ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus

Vaikų darželis Vilkyčiuose buvo uždarytas apie 1996-uosius, tuomet tai įvardinta kaip vienas iš lėšų taupymo būdų.darzelis vilkyviu didektore paukstyte

Vilkyčių pagrindinės mokyklos direktorė Inga Kirkickienė sako, kad iš naujo prie minties apie darželinio amžiaus vaikų ugdymą įstaigoje vietos bendruomenė sugrįžo 2009-aisiais. Jau tuomet pastebėta, jog gyvenvietėje daugėja darbo vietų, tad čia gyventi atvyksta vis daugiau jaunų šeimų. Kad darželio reikia, patvirtino ir tėvų apklausos, todėl jau po poros metų rajono Savivaldybei buvo pateiktas prašymas iš naujo atkurti Vilkyčiuose vaikų darželį.

Tuomet lėšų tam neatsirado, bet jau pernai balandžio 1-ąją mokyklos patalpose atidaryta mišri 4 valandų priešmokyklinio ugdymo grupė, kurioje ugdomi 3-6 metų vaikai. Įkurti šią grupę daug lėšų nereikėjo, o poreikis buvo nemenkas.

Mokyklos pedagogai ties ta grupe nesustojo, iš karto ėmė svarstyti dar vienos – ikimokyklinukų – grupės įsteigimo galimybę. Į Savivaldybę su prašymu leisti steigti 10,5 valandų ikimokyklinio ugdymo grupę jie kreipėsi šių metų pavasarį ir sulaukę paramos per pusmetį sumanymą įgyvendino.

Nebeatiduos savo vaikų Priekulei

Saugų seniūnė Anastazija Oželytė sako, jog toks sprendimas buvo geriausias, kokį galėjo sugalvoti pedagogai. Mat kaime mažėjant mokinių, darželio grupių kūrimas yra puikiausia galimybė išsaugoti ir didelius pastatus, ir darbo vietas pedagogams, nes čia visos darbo dienos grupę lankę vaikai dažniausiai ir mokytis lieka šioje mokykloje.

darzelis vilkyviu miegamasis„Dabar nebeatiduosime savo vaikų Priekulei“, – linksmai patvirtino direktorė.

„Jūs pati esate didžiausia padėka visiems Vilkyčiams“, – sakė seniūnė direktorei, kuri darželio grupės atidarymo šventėje dalijo padėkos raštus ir dovanas – sėkmės maišelius – visiems, padėjusiems ir prisidėjusiems prie tos grupės steigimo.

Plėsti vaikų darželį Vilkyčiuose reikėjo ir todėl, kad Saugų vaikų darželis pastaraisiais metais jau nebesutalpina visų seniūnijos mažylių. Apie tai kalbėjo į šventę atvykusi šios įstaigos vadovė Virginija Užpurvienė, padėkojusi vilkytiškiams, kad jie dabar pagelbės saugiškiams, prisiimdami dalį jų krūvio.

Už galimybę ugdyti mažylius ir atlaisvinti rankas dirbti norinčioms mamoms dėkojo ir pačios mažųjų vilkytiškių mamos.
Šiandien naująją grupę jau lanko 18 vaikų, o viso čia įrengta 20 vietų. Su mažaisiais dirba auklėtojos Lina Mikužienė ir Loreta Uginčiutė, joms talkina auklytė Jūratė Pocienė.

Atsisakiusių padėti nebuvo

Gausus svečių būrys apžiūrėjo šviesias patalpas, kuriose įsikūrė naujieji darželinukai. Laisvų patalpų mokykloje liko mažėjant moksleivių, bet remontui trūko lėšų.

Pasak direktorės, pirmieji į prašymus paremti atsiliepė UAB „Minijos darzelis vilkyviu darzelinukainafta“ ir UAB „Naujoji energija“ vadovai, kurie skyrė 10 tūkstančių ir 33 tūkstančių litų paramą.

„Manome, kad investicijos į vaikus – mūsų visų ir mūsų šalies ateitį – ir yra labiausiai prasmingos“, – sakė šventėje dalyvavusios „Minijos naftos“ atstovės Eglė Karalienė ir Kristina Paukštytė – Brazdauskienė.

I.Kirkickienė ilgai vardijo visus panašiai mąstančius rėmėjus, kurie pagamino baldus, skyrė lėšų patalynei ir įvairioms priemonėms pirkti, dovanojo žaislų, padėjo organizuoti įkurtuves. „Nėra neįveikiamų darbų. Kai kreipiesi ir prašai – niekas neatsako. Reikia tik labai norėti, stengtis ir tikėti“, – smagiai kalbėjo abejingų nesutikusi I.Kirkickienė.

Beje, direktorė jau turi naujų tikslų –  reikia įrengti lauko žaidimų aikštelę. Tai padaryti tikimasi iki pavasario, o medienos skyrė Saugų medienos ruošos punkto vadovas Saulius Vytuvis.

Tolimesnė siekiamybė, anot direktorės, – dar viena darželio grupė. To labiausiai ir linkėjo gausūs svečiai: vilkytiškių iniciatyvomis pasidžiaugę rajono Savivaldybės vadovai,  vilkytiškė, Šilutės kredito unijos vadovė Genovaitė Kimbrienė, Saugų mokyklos pedagogai, o labiausiai, matyt, patys mažiausieji, surengę gražų koncertėlį.