Vilkyčiuose daugėja vaikų, daugėja ir darželio grupių

vilkyciu darzelis kerpa juostaNet trys naujos grupės mažiesiems šiemet įkurtos rajono vaikų darželiuose, vienos iš jų, esančios Saugų seniūnijos Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, simbolinė atidarymo juostelė perkirpta trečiadienį.

Mokyklos pedagogai, rėmėjai ir svečiai džiaugėsi, kad šioje gyvenvietėje gyvenimas nestovi vietoje, kad yra jaunų šeimų, o jų atžalos jau nebesutelpa iki šiol veikusiose dviejose darželinukų grupėse.

Pepė vaikų nebesuskaičiavovilkyciu darzelis kirkutis

Į Vilkyčių pagrindinės mokyklos salę besirenkančius apylinkės gyventojus, svečius ir šioje įstaigoje dar tik pirmuosius žingsnius žengiančius mažuosius pasitikusi Pepė Ilgakojinė retoriškai klausė: „Kiekgi čia vaikų?..“ Ir ilgai nedelsusi pasiūlė susiskaičiuoti patiems…

Visus suskaičiavo mokyklos direktorė Inga Kirkickienė: 2012 metais atidarytą mišrią priešmokyklinukų grupę lanko 17, 2013 m. rudenį duris atvėrusią vyresniųjų darželinukų – būsimųjų mokyklos moksleivių grupę – 20 vaikų, o trečiadienį atidarytą ikimokyklinukų grupę jau lanko dar 15 apylinkės mažiausiųjų.

„Matot, koks margas ir spalvotas mūsų gyvenimas“, – linksmai klausė direktorė, rodydama išties spalvingą būrį mažylių, susirinkusių parodyti svečiams nedidelį koncertėlį.

Su mažaisiais naujakuriais dirbančios auklėtojos Deimantė Karlonienė ir Vida Vytuvienė bei auklytė Dovilė Smagurienė, akivaizdu, turėjo nemažai padirbėti, kol per trumpą laiką visus juos išmokė pirmųjų dainelių ir žaidimų. Mat kai kuriems mažųjų grupės lankytojams dar ir tądien buvo taip neramu, kad jie ir ašarų nesulaikė…

Bet svečiai buvo tolerantiški – suprato, kad ašarėlės, tariant Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės žodžiais, greit nudžius ir vaikai pripras prie kolektyvo.

Vilkyčiams reikėjo mažiausiai paramos

vilkyciu darzelis aukletojosPasak Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos B.Tekorienės ir mero patarėjos Inesos Murauskienės, Vilkyčiams labai pavyko, mat jie turi išskirtinai veiklią mokyklos vadovę, iš kurios daugelis galėtų pasimokyti. Iš visų trijų šiemet rajone atidaromų darželinukų grupių būtent Vilkyčiams reikėjo mažiausiai Savivaldybės paramos.

„Aptariant būsimą įsikūrimą direktorė nuolat kartojo: „Tą mes patys pasidarysim, šitą gausim, to paprašysim rėmėjų ir t.t.“, – sakė savivaldybės atstovės.

Direktorė I.Kirkickienė prisiminė, jog mintis, kad reikia plėsti darželio grupes, gimė pavasarį, kuomet tapo aišku, kad nuo naujųjų mokslo metų vietos jose nebegaus 14 vaikų.

Pirmiausia su savo mintimi, jog reikia steigti dar vieną darželinukų grupę, I.Kirkickienė nuėjo pas B.Tekorienę. „Matėme, kad dviejose grupėse vaikai jau nebetelpa, tad nutarėme, kad reikia suskubti į „benuvažiuojantį naujų grupių steigimo traukinį“, – juokavo I.Kirkickienė.

Pasak direktorės, eilėje į darželį Vilkyčiuose nuolat laukia 1 ar 2 vaikai.

B.Tekorienė kvietė vilkytiškius „nežiūrėti į Priekulės mokyklos pusę“, o palaikyti savąją mokyklą.

Svečiai linkėjo dar daugiau grupių

I.Kirkickienė džiaugėsi, kad supratimo sulaukė ne tik Švietimo skyriuje, bet labai padėjo ir įstaigos draugai – gamybininkai.

Sakūtėliuose veikiančios baldų gamybos įmonės UAB „Germanika“ vadovas, nuolatinis šios mokyklos rėmėjas Vygantas Kirkutis prisipažino prašymų paremti sulaukiantis labai daug. Bet pažiūrėjęs į tądien salėje susirinkusius darželinukus nutaręs, jog nuo šiol juos remsiantis dar labiau.

Naujos grupės steigimą parėmė vilkytiškės Sandra Genienė ir Neringa Kasparaitytė, stalus ir kėdutes dovanojo UAB „Artom“ iš Vilniaus, kurios vadovas Artūras Židžiūnas vienas pirmųjų atsiliepė į vilkytiškių prašymą. Paramą skyrė ir Šilutės kredito unija, kurios vadovė Genovaitė Kimbrienė gyvena Vilkyčiuose.

G.Kimbrienė pasidžiaugė, kad Vilkyčiuose daugėja jaunimo, kaimas garsėja aukštais sportininkų pasiekimais, kad čia kuriamos naujos darbo vietos, o atsirandant naujų vietų darželyje nemaža grupė vaikus auginančių moterų galės išeiti dirbti, realizuoti save. Ji išreiškė viltį, kad netrukus Vilkyčiuose prireiks ir dar bent kelių naujų darželio grupių.

Vilkytiškius sveikino Saugų seniūno pareigas laikinai einantis Kęstutis Sadauskas, palinkėjęs, kad verslas čia klestėtų, o užaugę vaikai liktų gyventi gimtinėje.

Perkirpus simbolinę atidarymo juostelę, svečiai ir mažieji šeimininkai apžiūrėjo naujuosius savo namus ir sėdo prie stalų vaišintis svečių dovanotais saldumynais, vartyti naujų knygelių.

Didelių eilių nebėra

Šiandien dar vienos grupės atidarymas švenčiamas Usėnų vaikų darželyje, kur duris atveria ikimokyklinukų grupė. Dar viena tokia pat grupė neseniai atsidarė ir Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje. Abi jos irgi priėmė po 20 vaikų.

Be to, šiuo metu bene visos kaimų mokyklos turi mišrias priešmokyklines grupes, kurias lanko įvairaus amžiaus vaikai.

Švietimo skyriaus vedėja B.Tekorienė sakė, kad didelių eilių į darželius pastaruoju metu nebesusidaro. Bet kai tik kuri nors seniūnija ar mokykla įrodys, kad jau surinktų naują grupę, iš karto bus ieškoma patalpų ir galimybių ją steigti.