Vilkyčiuose įkurta saugios kaimynystės grupė

Saugi kaimynyste Vilkyciuose 0403Prieš pat Velykas Vilkyčių kaime susibūrė  Žibinto gatvės gyventojai, kurie gyvenamojo namo bendrijoje „Veiviržas“ įkūrė saugios kaimynystės grupę.

Trišalę Saugios kaimynystės sutartį pasirašė bendrijos „Veiviržas“ atstovė Agnė Auksorienė, Saugų seniūnės pavaduotojas Kęstutis Sadauskas  ir Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius.

Šiltai bendraujantys namo gyventojai ne tik gerai pažįsta vieni kitus, bet ir yra pastabūs, budrūs. Visas iškilusias problemas sprendžia drauge, pasiūlymus įgyvendina juos aptarę organizuojamuose susirinkimuose dalyvaujant visiems namo gyventojams.

Įkūrus saugią kaimynystę, gyventojai rūpinsis ne tik savo turtu, bet ir didesnį dėmesį skirs bendrojo naudojimo nuosavybei – laiptinei, rūsiui, namo aplinkai.

Namo gyventojams įteiktas plakatas, informuojantis pašaliečius apie vykdomą Saugios kaimynystės programą bei glaudų gyventojų bendradarbiavimą su vietos policija.

Saugios kaimynystės grupę įkūrusiems gyventojams parengtas stendas, kuriame pateikta policijos komisariato parengta naudinga informacija aktualiais gyventojams klausimais bei apylinkės inspektoriaus duomenys.

Policijos pareigūnai paskatino saugios kaimynystės gyventojus tapti policijos rėmėjais, paragino policijoje pažymėti vertingus daiktus. Gyventojams pasiūlyta į savo susirinkimus kviesti policijos pareigūnus, kurie pasisakytų teisinėmis temomis, atsakytų į klausimus.

Policijos pareigūnai gyventojams palinkėjo rūpintis ne tik savo, bet ir visos gyvenvietės saugumu.