Vilkyčiuose – nauji tradicinio plenero akcentai

vilkyciu skulpturos_darbas2Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo parke ir vėl tris dienas degė perkūniška ugnis, skambėjo juokas, vaikų krykštavimai, ir viena po kitos kilo šiaudinės skulptūros.

Jau šeštą kartą tokį plenerą organizavęs vietos menininkas – kalvis Darius Vilius šiemet sukvietė apie 25 dalyvius, kurie savo rankomis ir širdimis norėjo prisidėti prie gamtinės kūrybos Pamario krašte.vilkyciu skulptura_meska

Vilkytiškių šiaudinių skulptūrų plenerai jau plačiai žinomi. Šiemetinio skirtumas nuo ankstesniųjų tik tas, kad kasmet plenerų metu sukurtos skulptūros buvo sudeginamos miestelio šventės „Vilko pėdomis“ metu. Taip, pasak D. Viliaus, siekta įvairesnių renginio akcentų, norėta parodyti vietiniams, kad galima švęsti ir kitaip, o kartu simboliškai atiduoti duoklę Perkūnui, kad šis dangaus valdovas ir toliau globotų Vilkyčius.

Šiemet sumanyta kitaip. „Jau norime atsiskirti nuo šventės, todėl susirinkome porą mėnesių iki jos. Dar svarstome, kad galbūt keletas skulptūrų ir supleškės rugpjūčio viduryje vykstančio renginio metu, tačiau bent jau iki tol jos skleis gerumo bangas, jų originalumu pasigėrėti ir tikrąją sumanymo prasmę suvokti galės daug vietinių ir tik pravažiuojančių žmonių“, – sakė idėjos autorius.

Pasak D. Viliaus, vieni šiemetinio plenero dalyviai buvo nebe naujokai – čia suvažiuojantys jau 6 metai, kiti atvyko pirmą kartą, vieni jų menininkai, kiti visai toli nuo to.

Kartu, pasak jo, šiemetinis pleneras – tarsi eskizų kūrimas prieš kitus darbus, kuriuos vilkytiškiams jau užsako aplinkinių rajonų renginių organizatoriai. Štai šiemet grupelė bendraminčių skubės į Pagėgių kraštą, kur gamins šiaudinę skulptūrą Joninėms ant Rambyno kalno, savo eilės laukia ir skulptūros Agluonėnų bei Gargždų renginiams.