Vilkyčiuose – sveikatingumo užsiėmimas

Pasaulinė sveikatos diena, inicijuota Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), pasaulyje minima nuo 1950 metų. PSO siekia atkreipti pasaulio lyderių ir visuomenės dėmesį į kurią nors konkrečią sveikatos problemą, aktualią žmonijai.

Vilkyčių bibliotekoje sveikatingumo užsiėmimas „Judėjimo galia“. Susirinkusius dalyvius visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Laura Kuliešienė supažindino su šiaurietiškų lazdų panaudojimu stiprinant sveikatą.

Šiaurietiškas ėjimas yra vidutinio intensyvumo mankšta, kurios metu naudojamos specialiai šiam ėjimui sukurtos lazdos. Jos reikalingos tam, kad mankštintųsi ne tik apatinės kūno dalys, kaip įprasta vaikščiojant, bet ir viršutinės. Nors ši mankštos forma atsirado Suomijoje, vis daugiau žmonių pasaulyje renkasi šiaurietišką ėjimą dėl savo paprastumo ir teigiamo poveikio sveikatai.

Vaikščiojimo su lazdomis technikos lengvai išmokstama, o taisyklingai atliekant judesius mankštinasi net 90 proc. kūno raumenų. Šiaurietiško ėjimo ir įprasto greito ėjimo judesiai yra vienodi: priešinga ranka ir koja ritmiškai juda pirmyn bei atgal, bet judesiai su lazdomis yra žymiai intensyvesni. Šiaurietiškas ėjimas yra efektyvus ir lengvas būdas mankštintis bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms.

Kelios užsiėmimo dalyvės labai susidomėjo tokio tipo mankšta ir teiravosi sveikatos specialistės apie tokių lazdų įsigijimą.

Sandra GENIENĖ, bibliotekininkė