Vilkytiškiai dvejus metus dalyvavo Erasmus+ projekte

vilkyciu mokykla_erasmus1Vilkyčių pagrindinė mokykla dvejus metus dalyvavo tarptautiniame projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“. Liepos pradžioje Vilkyčių pagrindinėje mokykloje vyko paskutinis tarptautinis susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojai iš Italijos ir Rumunijos.

Susitikimas buvo skirtas galutinės projekto ataskaitos rengimui. Šalys tarėsi dėl bendrųjų ataskaitos dalių rašymo, kalbėjo apie reikalingus dokumentus, kurie turės būti pridėti prie galutinės ataskaitos ir kitus svarbius dalykus.

Darbas vyko dvi dienas nuo ryto iki vakaro, todėl trečioji diena buvo skirta poilsiui, geriems įspūdžiams, bei atsisveikinimui su kitais projekto dalyviais. Paskutinę susitikimo dieną delegacijos plaukė laivu į Nidą. Ten aplankėme Žvejo ir Gintaro muziejus, lipome į kopas pasigrožėti Nidos panorama, vaikščiojome pakrantėmis ir džiaugėmės Lietuvos gamta, kultūra, statiniais. Svečiai buvo labai sužavėti viskuo, ką pamatė, sužinojo, išgirdo. Grįžus iš Nidos vyko atsisveikinimo vakarienė, kurios metu buvo įteikti sertifikatai, liudijantys apie dalyvavimą projekte.

Kadangi projekto pagrindinis bendras produktas buvo knyga „Sėkmingi verslumo žingsniai“, tad kiekvienai šaliai buvo įteikta po keletą jos egzempliorių. Projekto dalyviai pasižadėjo vienas kitam, jog projektui pasibaigus toliau bendradarbiaus, galbūt kartu dalyvaus ir kituose projektuose.

Projektas suteikė pedagogams daug gerų idėjų ir neįkainojamos patirties, todėl rudenį planuojame organizuoti konferenciją, kurios metu su aplinkinėmis mokyklomis dalinsimės gerąja patirtimi apie pasiektus rezultatus ir sukurtus produktus dalyvaujant tarptautiniuose projektuose.