Vilkytiškiai gražina savo kaimą – tvarko tvenkinį

vilkyciu tvenkinys tiltasSaugų seniūnijos Vilkyčių kaimo pakraštyje, šalia kelio į Klaipėdą, burzgia ekskavatorius – vietos bendruomenių centras „Viltis“ įgyvendina savo sumanymą gražinti kaimą.

Pavasarį iškėlę idėją, jog reikėtų naujam gyvenimui prikelti kaimo tvenkinį, o vasarą pradėję darbus, vilkytiškiai iki žiemos suspėjo daug. Dabar jiems beliko laukti pavasario, kuomet šalia tvenkinio baigs įrengti maudynėms skirtą vietą ir sutvarkys aplinką.

Bevardis, dar sovietmečiu iškastas ir su Veiviržo upeliu susisiekiantis, tad ir jo vandenimis pasipildantis Vilkyčių kaimo tvenkinys užima apie 1,8 hektarų plotą.vilkyciu tvenkinys upelis

Dauguma vietos gyventojų užaugo vasaros karštį nuplaudami jo vandeniu, tad nieko nuostabaus, kad vilkytiškiams buvo gaila, jog pastaraisiais metais vandens telkinio krantai užžėlė krūmais, o jis pats priaugo nendrių ir uždumblėjo.

Vilkyčių bendruomenių centro „Viltis“ nariai pavasarį kreipėsi į šiose apylinkėse vėjo jėgaines eksploatuojančią ir vilkytiškius finansiškai remiančią UAB „Naujoji energija“. Buvo suskaičiavę, kad tvenkinio ir jo aplinkos sutvarkymui gali prireikti apie 15 tūkstančių eurų ir prašė leidimo bendruomenei skiriamo fondo lėšas panaudoti tvenkinio tvarkymui.

„Norime gražinti savo kaimą, o tam reikia lėšų“, – sakė vilkytiškiai. Rėmėjų pritarimas buvo gautas.

Dabar Manto Genio vadovaujamo bendruomenių centro „Viltis“ nariai džiaugiasi, kad didžioji dalis darbų jau padaryta. Išrauti pakrantėse augę krūmai, iškirstos nendrės, išsiurbta ir iškasta daug dumblo iš tvenkinio dugno, jis išlygintas ant kranto. Liko tik išrauti kelmus – juos pašalinti vilkytiškiams pasižadėjo Saugų seniūnija.

M.Genys pasakoja, jog dabar lieka sulaukti pavasario. Tuomet planuojama atvežti smėlio ir įrengti paplūdimį, įrengti tinklinio aikštelę ir pastatyti suoliukus. Taip pat numatyta atnaujinti vienoje vietoje du tvenkinio krantus jungiantį lieptą, kuriam turėklus pasižadėjo iškalti vietos meistras, daugelio iniciatyvų autorius Darius Vilius.

Be to, vilkytiškiai norėtų tvenkinyje įveisti žuvų, mat ir anksčiau tvenkinyje jų buvo. Pasak M.Genio, planuojama įveisti vertingų veislių žuvų.