Vilkytiškiai seniūnijai ištarė „Taip“

 vilkyciai apklausa del seniunijos 1Tris savaitgalio dienas apklausoje dėl Vilkyčių apylinkės atskyrimo nuo Saugų seniūnijos ir atskiros seniūnijos steigimo balsavę vilkytiškiai tokiai iniciatyvai ištarė tvirtą „Taip“.

Penktadienį – sekmadienį vykusi apklausa surengta Vilkyčių pagrindinėje mokykloje. Kad apklausos rezultatai būtų galiojantys, savo nuomonę turėjo pareikšti ne mažiau kaip 15 proc. teritorijos gyventojų, turinčių rinkimų teisę.

Vilkyčių apylinkės kaimuose gyvena viso 1279 žmonės, apklausoje dalyvavo 431, t.y., 33,7 proc. rinkimų teisę turinčių gyventojų.

„Taip“ naujai seniūnijai ištarė 340 (78,9 proc.) iš jų, „Ne“ – 91 (21,1 proc.).

Komisijos darbe dalyvavo ir Vilkyčiuose gyvenantis, šiuo metu laikinai Saugų seniūnijos vadovo pareigas einantis Kęstutis Sadauskas. „Šilutės naujienoms“ jis sakė manantis taip, kaip dauguma, – kad tokia iniciatyva gera ir vilkytiškiams daugeliu atvejų būtų patogiau, jei seniūnija būtų jų kaime.

Tačiau l.e.p. seniūnas taip pat supranta, jog Savivaldybei tokiu atveju tektų rasti nemažai papildomų lėšų, nes vien tik seniūnijos darbuotojų išlaikymui per metus reikia apie 200 tūkstančių litų. „Žinoma, lėšos kelių priežiūrai ir gatvių apšvietimui Saugų ir Vilkyčių seniūnijoms būtų dalijamos perpus, bet vis tiek reikėtų nemenkos papildomos sumos“, – mano K.Sadauskas.   

Apklausos metu jokių incidentų neužfiksuota, palankias ar priešiškas seniūnijos steigimui nuomones vilkytiškiai reiškė ramiai.

Šios apklausos rezultatai yra tik patariamojo pobūdžio, galutinį sprendimą dėl seniūnijos steigimo priims rajono politikai.