Vilkytiškiai su savadarbiu triračiu įsmuko į kaimynų iškirstą eketę

vilkyciu paaugliai po leduVilkytiškiai, garsėjantys automobilių raliais, prarado vieną transporto priemonę. Antradienį gelbėtojai iš tvenkinio ištraukė nuskendusią savadarbę mašiną, kuria ledą raižė, spėjama, neblaivūs vietos jaunuoliai.

Nelaime pasibaigusią jaunimo pramogą vis dėlto galima laikyti laiminga, nes po ledu paniręs vienas iš vaikinų sugebėjo išsiropšti.

Dabar Vilkyčių bendruomenė pareigūnams neišduoda, kieno yra tas savadarbis triratis ir kas juo važinėjo ant tvenkinio. Galbūt bandoma išpirkti savo kaltę, nes triratis įsmuko būtent į tą eketę, kurią prieš Užgavėnes buvo iškirtę patys bendruomenės nariai ir niekaip nepažymėję pavojingos vietos.

Nepastebėjo eketės

Pasak vilkytiškių, savadarbę transporto priemonę buvo pasigaminęs vietos jaunimas. Ji keliavo iš rankų į rankas. Ledu padengtas vandens telkinys, kuriame triratis nuskendo, – pamėgta „ralistų“ vieta, išraižytas automobilių vėžėmis. Internete, socialiniuose tinkluose galima atrasti filmukų, kuriuose vairuotojai demonstruoja savo įgūdžius.

Liudininkai pasakoja prieš keletą dienų ant ledo matę triratį baikerių motociklą primenančia mašina besivažinėjančius tris ar keturis vaikinus. Spėjama, kad įvykio dieną ledą raižę jaunuoliai galėjo būti neblaivūs, mat aplink mėtėsi tušti alkoholinių gėrimų buteliai. Tai galėjo būti viena priežasčių, kodėl vairuotojai nepastebėjo gana didelės eketės.
vilkyciu paaugliai po ledu traukia
Pasakojama, kad aparatui įkritus į vandenį, vienas iš paauglių net palindo po ledu, bet avarija baigėsi laimingai.

Ugniagesiai gelbėtojai apie paskendusią transporto priemonę sužinojo tik antradienį, nes jaunuoliai apie avariją nepranešė.

Gelbėtojus ir gamtosaugininkus apie nuskendusį triratį informavo Vilkyčių bendruomenės pirmininkas Darius Vilius.

Iš ledinio vandens aparatą apie valandą traukė Šilutės rajono ugniagesiai ir iš Klaipėdos atvykę narai. Dabar jie eketę pažymėjo, kad vėl neatsitiktų kokia nelaimė.

Kadangi savininkai nenustatyti, triratė transporto priemonė nugabenta saugoti į policijos komisariato aikštelę.

Gyventojai žinojo apie eketę

Prieš tris savaites tvenkinio ledą vilkytiškiai iškirto, norėdami pagaminti ledo skulptūras Užgavėnių šventei. Tada ledas, pasak D.Viliaus, buvo apie 40 cm storio. Kad nepažymėta eketė gali tapti nelaimės vieta, skulptūrų kūrėjai nepagalvojo, todėl jos niekaip nepažymėjo.

Pasak D.Viliaus, visi vietiniai gyventojai žinojo, kad ji tokia yra. Netrukus prasidėjo atodrėkis ir ledas suplonėjo iki 10 cm, tad visiems turėjo būti aišku, kad lipti, o tuo labiau važinėti ant ledo, yra pavojinga.

Bendruomenės pirmininkas primena, kad važinėti ant vandens telkinių ledo išvis draudžiama. Kitais metais ledą skulptūroms jis žada kirsti tvenkinio pakraštyje, seklioje vietoje, kad nekiltų panašus pavojus.

Vairuotojams ir savininkui gresia baudos

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės r. agentūros vyr. specialistė Galina Misevičienė „Šilutės naujienas“ informavo, kad šiuo metu Jūrinių tyrimų departamente atliekamas iš Vilkyčių tvenkinio paimto vandens tyrimas. Nustatinėjama, ar vanduo užterštas naftos produktais. Pagal įstatymą, už užteršimą gresia bauda nuo 200 iki 400 litų.

vilkyciu ledo skulpturosTačiau gamtosaugininkai nežino, kas važinėjo ledu ir įsmuko į tvenkinį, nes vilkytiškiai neišduoda nei triračio savininko, nei vairuotojo. Todėl net ir nustačius užteršimo faktą neaišku, kam skirti baudą.

Pasak Šilutės r. PK atstovės spaudai Nerijos Ropienės, nustatyti, kas vairavo ir kam priklauso transporto priemonė, bus sudėtinga, nes ji savadarbė, nėra valstybinių numerių.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse nurodoma, kad važiavimas vandens telkinių (upių, upelių, ežerų) ledu motorinėmis transporto priemonėmis, užtraukia administracinę atsakomybę – įspėjimą arba baudą nuo 50 iki 500 litų. Už šį pažeidimą surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą turi teisę aplinkos apsaugos inspektoriai.

Policija nurodo, kad važinėjimas ant ledo gali būti traktuojamas netgi kaip chuliganiškas vairavimas. Už tai gresia bauda iki 2 tūkst. Lt su teisės vairuoti atėmimu iki 2 metų. Asmenims, neturintiems teisės vairuoti, pasivažinėjimas ant ledo gali kainuoti iki 5 tūkst. Lt su transporto priemonės konfiskavimu arba iki 30 parų arešto su mašinos konfiskavimu. 

Chuliganiškas vairavimas esant neblaiviam užtraukia baudą nuo 3 tūkst. iki 4 tūkst. litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų arba administracinį areštą.

Silutes naujienu LOGO