Vilkytiškiai vėl žingsniavo „Vilko pėdomis“: atidavė duoklę Perkūnui ir saviškiams

Vilkyciai 5_naujagimiai„Vilko pėdomis“ kasmet žingsniuojantys Saugų seniūnijos Vilkyčių kaimo gyventojai šiemet tradicinę to paties pavadinimo savojo kaimo šventę surengė naujoje vietoje – išpuoselėtame gyvenvietės parke. Čia užteko vietos ir žirgų konkūrui, kuris itin paįvairino šį Žolinės dienos renginį, ir liepaičių bei ąžuoliukų alėjai, kurią sodino naujagimių tėvai, ir savivaldybės vadovų pasodintam ąžuoliukui, ir energingu zumbos ritmu judėjusioms moterims, ir žinoma, iš visos plačios apylinkės suvažiavusiems žiūrovams, kuriuos iš dangaus nulijo… saldainių lietus.

Susirinkusieji ne tik gėrėjosi vietinių bei šalyje žinomų šokėjų ir dainininkų koncertais, bet ir pasveikino savo jubiliatus, padėkojo gražiausiai besitvarkantiems savosios bendruomenės nariams, atidarė atnaujintą tiltelį per parko tvenkinį, kurį šiemet naujais turėklais papuošė vietos kalvis Darius Vilius. O vakare parką nušvietė neįprasti kitų vietovių gyventojams fejerverkai – tądi en paaukotos kelios šiaudinės skulptūros, kurias neseniai sukūrė čia jau penktą kartą surengto šiaudinių skulptūrų plenero dalyviai.   

Šiemet – daug naujovių

Bene 7 metus savo kaimo šventę gyvenvietės centre – šalia mokyklos rengę vilkytiškiai šiemet ją perkėlė į kaimo pakraštį. Taip jie vienu šūviu nušovė kelis kiškius. Pirmiausia – čia visi atvykusieji galėjo netrukdomai gėrėtis prieš kelias savaites vykusio šiaudinių skulptūrų plenero metu sukurtais darbais. Jau 5-ąjį kartą vykęs D.Viliaus organizuojamas pleneras šiemet buvo išties rekordinis. Jo dalyviai suvažiavo iš įvairių Lietuvos kampelių, prisijungė ir vietiniai. Kas darbu, kas davė šiaudų ir medienos konstrukcijoms. O visko reikėjo nemažai: jeigu pirmojo plenero metu kūrėjai sunaudojo vos pusę rulono šiaudų, tai šiemetiniame jau prireikė 6 rulonų.

Per kelias dienas sukurtos 9 baltiškos skulptūros išties papuošė Vilkyčių parką. Tiesa, vakare kai kurios jų suliepsnojo – taip vilkytiškiai nutarė atiduoti duoklę Perkūnui, kad šis dangaus valdovas juos globotų ir kitąmet. O kitos skulptūros turėtų sulaukti kitų metų.Vilkyciai 3_kerpa

Erdviame Vilkyčių parke užteko vietos ir žirgų konkūrui, kurį organizavo Laima Ciparienė, ir kuris išties paįvairino šiemetinę šventę.

Dar viena šiemetinė naujovė – tiltelis per parko tvenkinį. Pats tiltelis nėra naujas, jis abu tvenkinio krantus jungia jau kone tris dešimtmečius.

Tačiau šiemet jis papuoštas naujais turėklais, kuriuos savo kaimui pagamino D.Vilius. Tad jam, kartu su atvykusiu savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu ir Saugų seniūne Dalia Rudiene teko ir simbolinę tiltelio atidarymo juostelę perkirpti.

Pirmoji renginio dalyvius kaitino iš Gargždų atvykusi trenerė Daiva Mikalauskienė. Jos užduotu zumbos ritmu judriausios moterys ir merginos gerą pusvalandį šoko tiesiog prie scenos – tai irgi buvo šiemetinio renginio naujiena ir tikra energijos dozė susirinkusiesiems.

Buvo linkėjimų ir siurprizų

Jau nebe pirmą vilkytiškių šventę vedanti buvusi vilkytiškė, dabar Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė ir šiemet tapo Žolinių Vaidilute. Pirmuosius į sceną ji kvietė svečius iš rajono Savivaldybės.

Meras Vytautas Laurinaitis sveikino vietinius ne tik su Žoline, bet ir su Lietuvos šimtmečiu. Vilkytiškiams jis linkėjo ir toliau būti tokiems užsispyrusiems ir organizuotiems, kaip jie buvo lig šiol, ir toliau turėti tiek gerų idėjų. Dar savivaldybės vadovas priminė, kad šiemet Vilkyčiuose teko steigti naują vaikų darželio grupę, o tai jau labai teigiamas poslinkis kaimo gyvenime.

Linkėjimų negailėjo ir mero pavaduotojas Algis Bekeris bei administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Valdžios vyrai neslėpė net baltą pavydą vilkytiškiams jaučiantys, mat šie gyvena išties gražioje gyvenvietėje, turinčioje skoningai sutvarkytą parką. 

Saugų seniūnė D.Rudienė linkėjo saviškiams ir tolerancijos vieni kitiems, ir pažadėjo seniūnijos siurprizą iš dangaus. O kai iš švėkšniškio Egidijaus Raukčio pilotuojamo lėktuvo pradėjo kristi saldainiai su trispalvėmis uodegėlėmis, tai buvo išties siurprizas ne tik mažiems, bet ir dideliems.

Saviškių veikla pasidžiaugė Vilkyčių bendruomenės pirmininkas Ričardas Valutis. Jis priminė visus šiemet nuveiktus darbus, tarp kurių – ir naujai pastatyti 4 vardiniai suoliukai. Pasak R.Valučio, tie, kas dar norėtų turėti savo vardinį suolelį, turėtų kreiptis į bendruomenę ir ji padės įgyvendinti tokį norą. 

Pasveikino senjorus ir naujagimius

Vilkyciai 6_senoliaiVilkyčių parką tądien papuošė dar daugiau žalumos. Savivaldybės vadovai netoli tvenkinio pasodino pačių atvežtą ąžuoliuką, liepaitės ir ąžuoliukai dovanoti ir per metus nuo praėjusios šventės naujagimių susilaukusioms šeimoms. Jauni medeliai parke augs kartu su Samanta Beniušyte, Pauliumi Kalinausku, Liepa Pagojūte, Amelija Rupeikyte, Nileta Vegyte, Adomu Zujevičiumi, Emiliu Rudžiu ir Juste Kirkickyte. Jų tėveliai buvo pakviesti pristatyti savo atžalas bendruomenei ir patys priimti pastarosios dovanas.

Vilkyčių apylinkėje šiemet būta ir nemažai garbių jubiliejų. 85-mečius šventė senjorai Petronėlė Bružienė, Cezaris Budrikas, Irena Grauslienė, Fricas Strazdas, Mėta Veserienė su vyru Stasiu Veseriu, Aniceta Vilkienė ir Juozapas Vilkys, 90-ies metų sulaukė Povilas Šulcas. Nors jau ne visi jubiliatai galėjo atvykti į šventę ir priimti bendruomenės sveikinimus, dovanos bus įteiktos visiems

Gražiausias sodybas šiemet rinko visi kas netingėjo, mat už jas vilkytiškiai galėjo balsuoti internetu. Daugiausia „patinka“ spustelėta ties Daivos ir Sigito Dulkių sodybos vaizdais, visiems patiko ir Nijolės Būdvytienės bei Beno Kardelio, ir Jurgitos bei Vaido Dabulskių sodybos. O kad jos būtų dar puošnesnės, šeimininkams dovanoti dekoratyviniai medeliai.

Iki pat vėlaus vakaro vienas po kito į sceną lipo vietiniai maži ir dideli saviveiklininkai, koncertavo ir respublikoje žinomi atlikėjai. O vakare Vilkyčių dangų nušvietė tik šioje gyvenvietėje Perkūnui aukojamų šiaudinių skulptūrų pašvaistė.