Vilkytiškiui gamtos teršėjui – solidi bauda

Picture 060Dar sausio 17 d. „Šilutės naujienose“ rašėme apie situaciją Saugų seniūnijos Vilkyčių kaime, kur gyvenantis ūkininkas Steponas Arčevskis pažeidinėja aplinkos apsaugos taisykles ir teršia gamtą srutomis bei mėšlu. Straipsnis vadinosi „Prieš gamtos teršėją vienijasi kaimynai ir valdiškos institucijos“.

Jame rašėme, kad kaimyno nevalyvumo nebeapsikenčia ir Veiviržo gatvės kaimynai, bet ūkininkas ginasi – neva visos jo bėdos tik dėl pastarųjų priekabiavimo.

Į straipsnį reagavo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento (KRAAD) Šilutės r. agentūros specialistai ir vilkytiškiui už tokius darbus paskyrė solidžią baudą.

Šilutės agentūros vyriausiasis specialistas Pranas Sirtautas sako, jog jiedu su vilkytiškiu S.Arčevskiu jau yra seni pažįstami. Tai todėl, kad Vilkyčių ūkininkas už aplinkosaugos pažeidimus pagal administracinės teisės kodeksą baudžiamas jau nebe pirmą kartą.

Štai pernai gegužę jis irgi buvo baustas už panašius pažeidimus, tik tuomet pelnė kur kas menkesnę, tik 100 litų baudą, t.y., pusę minimalios baudos.

Šiemet kovo 20 dieną P.Sirtautas vilkytiškiui išrašė net 610 litų „premiją“, mat tokius pat mėšlo ir srutų tvarkymo taisyklių pažeidimus jo ūkyje užfiksavo antrą kartą per metus.

O užfiksavo juos po to, kai „Šilutės naujienos“ paviešino vaizdus apie už Stepono tvarto riogsančias mėšlo krūvas ir tyvuliuojančius srutų ežerus, kuriuos, pasak kaimynų, pavasarinių potvynių vandenys neretai ir toliau į aplinką nusineša.

Kartu vilkytiškiui surašytas privalomas nurodymas pašalinti mėšlą iš šalia tvarto esančios teritorijos, kad iš jo tekančios srutos neterštų aplinkos.

Pasak P.Sirtauto, bus kontroliuojama, ar S.Arčevskis tą nurodymą vykdo.

Vilkytiškis pagal laikomų galvijų skaičių privalėtų įsirengti mėšlo kaupimo aikštelę arba mėšlidę. Jis pažadėjo, kad kitais metais mėšlus iš tvarto mes tiesiai į traktoriaus priekabą ir dažnai išveš į laukus.