Vilniaus oro uoste – egzotiškas keturkojis keleivis

begemocPirmadienio, lapkričio 18-osios, popietę Vilniaus oro uoste nusileidžia lėktuvas, kuriuo į Lietuvos zoologijos sodą skraidinamas begemotas Geluk.

Numatoma, kad lėktuvas iš Frankfurto Vilniuje leisis 13 val. 40 min. Vėliau atskraidinto gyvūno laukia kelionė į Kauną ir įkurtuvės zoologijos sode. Toks kelionės būdas pasirinktas siekiant, kad begemotas patirtų kuo mažiau nepatogumų ir kaip įmanoma greičiau įveiktų maždaug 4 tūkst. km kelionę iš Ispanijos.

Jis jau sėkmingai įveikė pirmąją kelionės dalį ir atskrido iš Malagos (Ispanija) į Frankfurtą (Vokietija). Geluk kelionė į naujuosius namus Kaune atsiėjo per 20 tūkst. litų. Šias lėšas padėjo surinkti zoologijos sodo rėmėjai.

Geluk 2012 m. gimė Fuengirola (Ispanija) zoologijos sode. Jis papildys Lietuvos zoologijos sode gyvenančių keturių nykštukinių begemotų būrį. Dabar zoologijos sode gyvena Klopsas (vadinamas Seneliu), kuriam yra 35 metai, patelė Vanda – 34 metų (atvyko prieš 8 metus iš Čekijos), patelė Šešupė – 17 metų (ją pagal veisimo programą numatoma perleisti Kaliningrado zoologijos sodui) ir šiame sode gimusi patelė Coliukė, kuriai pavasarį sukako 5 metai.

Atkeliaujančio nykštukinių begemotų patino zoologijos sodas laukė daugiau kaip 6 metus.

Šių begemotų veisimas nelaisvėje ypatingas tuo, kad dažniau gimsta ir išgyvena patelės, o vyriškos lyties jauniklių nuolat trūksta.

Nykštukiniai begemotai nelaisvėje gyvena iki 35–45 metų, o lytiškai aktyvūs būna nuo 3 iki 32 metų. Tikimasi, kad Geluk ir Coliukė sudarys perspektyvią porą.

Naujasis Lietuvos zoologijos sodo gyventojas Geluk mėnesį praleis gyvendamas karantino sąlygomis, o sodo lankytojai jį galės pamatyti pavasarį.