Vilniečiai ekskursijos metu aukojo Saugų globos namų vasaros stovyklai

saugu vaikams pinigai ekskursija vilniujeLietuvos Respublikos Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ (www.uzsaugialietuva.lt), nuolat viešinanti geruosius pavyzdžius, kaip visuomenė prisideda prie nacionalinio saugumo stiprinimo įvairiose gyvenimo srityse, informavo ir apie vilnietės Viktorijos Grajauskienės įkurtą paramos fondą, kuris globoja Saugų vaikų globos namus.

2015 m. įsteigtas fondas organizuoja įvairius renginius Saugų vaikų globos namuose ir paramos renginius Vilniuje, pernai vasarą vaikams surengė vasaros stovyklą Kintuose. Fondo steigėja sako, kad piniginės aukos svarbu, tačiau dar svarbiau, kad atsirastų kontaktas tarp vaikų ir žmonių, kad atsirastų noras juos globoti, įsivaikinti ir padovanoti jiems dalelę savo širdies. Šių metų vasarą vyks jau antroji stovykla Kintuose, kurioje dirbs savanoriai iš Vilniaus ir Šilutės regiono.

Šiai stovyklai finansuoti V.Grajauskienė renka pinigus, sostinėje rengdama įvairius labdaros renginius.

Vieną vakarą Vilniuje, prie Katedros varpinės laiptų, rinkosi linksmai nusiteikę ekskursijos po sostinę dalyviai, kurie vėliau su gide Aušra Mikulskiene klaidžiojo senamiesčio gatvelėmis. Tai jau ketvirtas penkių seminarų ciklo Viktorijos Grajauskienės paramos fondo organizuojamas labdaringas renginys, kurio metu buvo surinkta 380 eurų. Šios lėšos bus skirtos Saugų vaikų globos namų vasaros stovyklai. Iš viso stovyklai jau surinkta 2220 eurų.

Paklausta, kodėl nusprendė prisidėti prie paramos saugiškiams vaikams projekto, gidė papasakojo, kad aktyvų V.Grajauskienės darbą siekiant padėti globos namuose gyvenantiems vaikams stebėjo nuo pat pradžių, tačiau vis nebūdavo postūmio prisidėti pačiai. Pati paramos projektais domisi jau seniai, yra ne tik rinkusi lėšas, bet ir konsultavusi ne vieną organizaciją šiuo klausimu. Anot jos, vienas svarbiausių lėšų telkimo principų – pradėk nuo savo artimiausių žmonių ir įtrauk juos padėti tau. Taip po truputį užsimezga didžiulis pagalbos tinklas.

„Žaviuosi Viktorijos gebėjimu suburti žmones, įkvėpti juos prisidėti prie jos idėjų, plėsti savo pagalbininkų tinklą. Pastaroji idėja – seminarų ciklas – tobulas lėšų telkimo pavyzdys, kurį Viktorija sugeneravo intuityviai, bet pataikė, mano galva, „į dešimtuką“, – dalijosi įspūdžiais A.Mikulskienė. – Rengdama seminarą po seminaro ji kryptingai augina vaikų globos namų bičiulių bendruomenę. Šis projektas man pasirodė įdomus ne tik kaip gidei, bet ir kaip paramos telkimo specialistei, todėl kai paprašė pravesti ekskursiją, kuri būtų šio seminarų ciklo dalis, nedvejodama sutikau“.   Gidė Viktorijos atliekamą darbą palygino su vėriniu, kurį ji veria kartu su dalyviais. „Ir nors viena ekskursija – tik smulkus indėlis į bendrą projektą, tačiau būtent iš tokių mažyčių karoliukų vėrinys ir susiveria“, mano Aušra. Ji žada ir toliau prisidėti prie projekto.

Prie kilnių iniciatyvų visada prisideda ir „Style Inn“ bendraautorė Giedrė Ruginytė – Čepienė. Ji tiki, kad noras padėti kitiems, daryti gerus darbus – įgimta žmogaus savybė ir pamatinė vertybė.

„Šiame bėgimo amžiuje nesusimąstai, kiek daug gali gera iniciatyva. V.Grajauskienės paramos fondo veikla mane pakerėjo ir įtraukė! Tikrai gera save, tiesiogine šio žodžio prasme, fiziškai dedikuoti renginiui. Iš vienos pusės stabtelti savo bėgime ir susimąstyti apie kitus, kita vertus – ir palaikyti nuostabią idėją. Tikiu gerąja karma, dar labiau – žmonių gerumu, ir žinau – tai užkrečiama. Ačiū Viktorijai už atsidavimą ir tikrai matau bendrų projektų ateityje“, – sakė Giedrė, kuri planuoja prisijungti prie fondo renginių ciklo su stiliaus patarimais.

V.Grajauskienė kviečia visus atvykti ir kartu pabūti, pasikalbėti bei pažaisti su vaikais vasaros stovykloje birželio 28 d. – liepos 3 d. Kintuose.