„Vilties“ autobusiukas palengvins neįgaliųjų kasdienybę

vilties autobusiukasPraėjusių metų spalį pasidžiaugėme kartu su sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ ir jos atstovais: pirmininke Egle Paulauskiene ir vairuotoju Antanu Maciukevičiumi, kurie iš sostinės sugrįžo su naujutėlaičiu 9 vietų mikroautobusu, kurį šilutiškiams skyrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ši nauja transporto priemonė skirta vežioti visus negalią turinčius rajono žmones.

Naudodamiesi patogiu mikroautobusu ligoniai gali vykti pas gydytojus, į renginius, ekskursijas ar mokyklas. Automobilyje yra įrengtos ir specialios trys vietos keleiviams su neįgaliojo vežimėliais bei sėdimos vietos juos lydintiems asmenims.

Kviečia pasinaudoti paslauga

Priminsime, kad pernai neįgaliųjų organizacijos iš 20-ies savivaldybių gavo po tokį autobusiuką. Šias specialias transporto priemones nupirko Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM, įgyvendindamas investicinį projektą „Specialaus transporto, pritaikyto neįgaliesiems, įsigijimas ir paslaugų teikimas savivaldybių teritorijoje“. Lėšos gautos iš Valstybės investicijų programos.

Pirmajame projekto etape nupirkta 20 autobusiukų, kitoms savivaldybėms autobusiukai bus nupirkti vėliau.

Nors naujasis mikroautobusas perduotas bendrijai „Šilutės Viltis“, bet, pasak E.Paulauskienės, juo bus teikiama pagalba bei paslaugos visiems neįgaliems rajono žmonėms, organizacijoms. Tad rajono neįgaliesiems nereikia sukti galvos, kur ieškoti ir iš kur gauti transporto priemonės, su kuria jie patogiai bei saugiai galėtų nuvykti, pavyzdžiui, ne tik į gydymo ar reabilitacijos įstaigas, bet ir koncertus, teatrus, įvairias stovyklas, ekskursijas, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą. Autobuse yra specialios vietos važiuoti keleiviams, sėdintiems neįgaliojo vežimėlyje.

„Labai džiaugiamės, kad šis mikroautobusiukas jau pasitarnavo ne vienam ligoniui. Yra interesantų, kurie ketina užsisakyti pavėžėjimo paslaugą, kai reikės vykti į sanatoriją“, – sakė E.Paulauskienė.

Pašnekovė sakė, kad neįgaliųjų pavėžėjimo paslauga yra labai reikalinga.  „Vykdome socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą, tuo pačiu organizuojame įvairias veiklas, kurios padeda ugdyti proto negalią turinčių asmenų socialinius ir savarankiško gyvenimo, savitvarkos įgūdžius. Taip pat ieškome būdų, kaip plėtoti neįgaliųjų suvokimą apie sveiką gyvenseną ir savęs priežiūrą, skatiname saviraišką, meninius gebėjimus, mokome asmenis su proto negalia bendrauti su aplinka, pažinti savo negalią ir spręsti bendravimo sunkumus. Visa tai daug patogiau įgyvendinti turint neįgaliesiems pritaikytą transporto priemonę“, – sakė „Šilutės Vilties“ pirmininkė E.Paulauskienė.

Šiai transporto priemonei prižiūrėti ir ja vežti keleivius  yra nusamdytas ilgametę vairavimo patirtį turintis asmuo. Jis pasiruošęs ne tik saugiai bei atsakingai nuvežti neįgaliuosius į jiems reikalingą vietą, bet ir padės įlipti ar išlipti iš mikroautobuso, įstums ar išstums vežimėlius ir t.t.

„Šilutės Viltis“ yra nustačiusi pavėžėjimo kainą, į kurią įskaičiavo degalų kainą, nusidėvėjimą, darbo užmokestį, administravimą: 1 km – 0,43 Eur.

Tokią kainą turės mokėti bet kuris šios paslaugos pageidaujantis rajono gyventojas. Bet yra galimybė ligoniams šią paslaugą gauti pigiau.

Anot Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo tarp „Šilutės Vilties“ ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus pasirašyta paslaugos pirkimo sutartis, kad ligoniai, kurie kreipiasi ar dar kreipsis į Socialinės paramos skyrių su prašymu padėti nuvykti į reikiamą gydymo įstaigą, bus gabenami būtent „Šilutės Vilties“ mikroautobusu. Įvertinusi ligonio situaciją, Savivaldybė ketina padengti 70-80 proc. pavėžėjimo kainos.

Anksčiau Savivaldybės administracija šią ligonių transportavimo paslaugą atliko savo transportu.

Taigi visi, kas susidomėjo šia transporto teikimo paslauga, kviečiami kreiptis į Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šilutės Viltis“ pirmininkę adresu: Tilžės g. 32A, Šilutė, tel.: 8 686 71966, 8 648 26785.