Vilties ir laisvės šventę minėjo švėkšniškiai

D. Ambrozeviit1Kovo 11-oji – atgimusios Lietuvos šventė, garbės ir orumo atkūrimo diena, kuri kiekvieno lietuvio širdyje yra ne tik istorinė data, bet ir visų kartų ateities šauklys.
Švėkšnos tradicinių amatų centre kovo 12 dieną rinkosi švėkšniškiai, norintys paminėti vilties ir laisvės šventę. Renginį pradėjo jaunosios kartos atstovė iš Gargždų, „Vaivorykštės“ gimnazijos Dominyka Ambroževičiūtė, kuri pristatė savo darbų parodą „Mada tautiškai“. Šiai jaunai mados fotografei puikiai pavyko suderinti tautinius kostiumus ir šiuolaikinę modernią fotografiją.

Papasakojusi apie darbo užkulisius ir idėjos gimimą, Dominyka palinkėjo visiems susirinkusiems atrasti tautinio kostiumo emociją kasdienybėje. Ta emocija Žemaitijos regiono tautinius kostiumus pristatė ir Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“, kurios nariai susirinkusiuosius pasveikino eilėmis. O Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis dar kartą apžvelgė visam Šilutės rajonui svarbų praėjusių metų įvykį – šimtmečio žygį, ir pristatė Šilutės TV filmą „Nepriklausomybės akto kelionė“.

Po filmo peržiūros Tradicinių amatų centro darbuotojos visus vaišino kava bei saldumynais ir ragino pasitaikius progai kalbėti apie savo Lietuvą, apie joje gyvenusius ir gyvenančius žmones, kurie visais laikais garsino mūsų šalį ir tebegarsina. Valstybę kuriame mes ir ji tokia, kokios esame verti. O didžiuotis tikrai turime kuo.