Virtualioje erdvėje susibūrusios Šilutės mamos organizuoja pirmąjį turgelį

Mamos VitalijaGyvename informacinių technologijų apraizgytame pasaulyje, savo kasdienybės neįsivaizduodami be televizoriaus, kompiuterio, telefono. Jau nė vieno nebestebina virtualus bendravimas internete, kur įvairiuose forumuose keičiamasi aktualia informacija. Populiarūs esamų ir būsimų mamų portalai, kur jos diskutuoja nėštumo, vaikų priežiūros klausimais.

Prieš tris mėnesius socialiniame tinkle Facebook susibūrė ir virtuali „Šilutės mamyčių“ grupė, šiandien vienijanti netoli 600 narių.

Moterys bendrauja ne tik virtualiai. Šios grupės įkūrėjos ir administratorės Vitalijos Valaikės iniciatyva, lapkričio 9 dieną Šilutėje, Kultūros ir pramogų centre, pirmą kartą organizuojamas „Mamyčių turgelis“, kuriame mamos galės keistis, parduoti, pirkti, dovanoti vaikiškus drabužėlius, avalynę, knygas, žaislus, žaidimus, įvairią vaikišką techniką.

Apie šią gražią, daug palaikymo sulaukusią idėją bei naująjį mamų sambūrį kalbame su Vitalija, kuri Šilutės mamoms linki bendrauti ne tik virtualiai, bet ir gyvai.

– Kaip gimė mintis suburti Šilutės mamų virtualią grupę? Juk pati gyvenate ne Šilutėje.

– Kraustantis į naujus namus Klaipėdos rajone kapsėjo paskutinės dienos, kai turėjau gimdyti antrąjį vaikelį. Naujoje vietoje nieko nepažinojau, buvau motinystės atostogose ir labai norėjosi neužsidaryti tarp keturių sienų, o susipažinti su tėveliais, auginančiais panašaus amžiaus vaikus.

Netikėtai viename portale aptikau skelbimą apie Gargžduose rengiamą mamyčių turgelį. Kaip tik šiame renginyje sužinojau apie Facebook’e egzistuojančią to miesto mamyčių grupę. Įsijungiau į ją, vėliau atradau ir gretimų miestų panašias grupes, kuriose mamos bendrauja, dalijasi patirtimi, parduoda vaikų daiktus, organizuoja susitikimus.

Pati esu kilusi iš Šilutės, jame liko keletas draugų bei artimųjų. Tad kelis mėnesius vis laukiau, kol kas nors panašią grupę inicijuos ir čia. Žinojau, kad mamos yra susikūrusios forumus keliuose portaluose, tačiau man tai pasirodė nepatogus būdas bendrauti, norėjosi, kad ir šilutiškės galėtų paprastai ir patogiai bendrauti vienoje vietoje.

Kadangi nesulaukiau kitų iniciatorių, nusprendžiau pati įkurti grupę „Šilutės mamytės“, o jai įsisiūbavus perleisti administravimą vietinėms mamytėms.

– Ar ši grupė sulaukė susidomėjimo? Kiek narių prisijungė?

– Ją sukūrusi iškart prijungiau savo pažįstamus ar draugus Šilutėje. Kurį laiką taip ir buvome keliese. Tuomet paskelbiau apie grupės egzistavimą ir jau egzistuojančiuose Šilutės mamų forumuose, kituose portaluose. Nuo šio momento „Šilutės mamyčių“ draugų pradėjo po truputį gausėti, pažįstamus prijungdavo ir patys nariai, tačiau niekas nedrįso pirmieji pradėti diskusijas, pirmieji užduoti klausimus.
Mamyciu turgelis
Kadangi mamoms visada aktualu vaikų sveikata, tai pirmą diskusiją ir pradėjau pati apie Šilutės gydytojus: kokį rinktųsi, kokios kieno patirtys ir pan.

Mūsų grupė dar jauna, egzistuojanti tik apie 3 mėnesius, tačiau net nespėjau sureaguoti, kai mūsų skaičius perkopė 500 narių. Tai džiugina.

Noriu pabrėžti, kad mūsų grupė daugiau skirta bendrauti, keistis patirtimis, organizuoti susibūrimus. Tik po to reklamuotis ir skelbtis. Todėl dėl reklamų ir skelbimų turime tam tikras taisykles, kurių privalu laikytis. Manau, tai turėjo įtakos ir kitos panašaus turinio, tik mažesnių suvaržymų turinčios grupės atsiradimui. Todėl dabar Šilutės tėveliai ir mamytės jau turi net keletą galimybių rinktis. To prieš trejetą mėnesių nebuvo.

– Kokias problemas Šilutės mamos aptarinėja dažniausiai? Kas aktualiausia?

– Kaip ir visoms mamoms, aktualiausi su vaikais susiję klausimai: kokį gydytoją ar darželį rinktis. Moterys nepamiršta ir savęs – aktualu, kur geriausia ir pigiausia pasigražinti – kirpyklos, manikiūrai, blakstienos ir pan.

Daugelis nori parduoti nebenaudojamus daiktus ar pigiau nusipirkti kitiems jau nereikalingus.

– Ar yra poreikis mamoms bendrauti ne tik forume, bet ir gyvai?

– Kol kas tai „garsiai“ forume nebuvo išreikšta, tačiau paklausus, ar reikėtų organizuoti „Mamyčių turgelį“, nebuvo nė vienos pasisakiusios prieš, visos su entuziazmu priėmė šią idėją. Todėl manau, kad poreikis bendrauti gyvai yra, tik trūksta iniciatyvių mamų, drįstančių organizuoti tuos gyvus susitikimus.

„Mamyčių turgeliai“ jau tampa reiškiniu Lietuvoje, todėl tai jokia naujiena – daugelyje miestų jie rengiami reguliariai. Man teko keliuose dalyvauti kaip pirkėjai, ir ši idėja patiko, juk galima įsigyti reikalingų daiktų pigiau, parduoti, kas pačiam nebereikalinga, susipažinti, pabendrauti. Tiesiog jauki atmosfera tuose turgeliuose.

Tad, kai grupėje mamos apsidžiaugė šia idėja, man jau nebuvo kur trauktis – teko pačiai organizuoti „Mamyčių turgelį“. Džiugu, kad sulaukiau norinčių padėti, tai rodo, kad renginys tikrai reikalingas.

Organizuodama turgelį sulaukiau didelio palaikymo iš Šilutės kultūros ir pramogų centro darbuotojų, jie skyrė patalpas pačiomis geriausiomis sąlygomis, padeda platinti informaciją apie renginį.

– Ar bendraujate su kitomis Šilutės organizacijomis, ar planuojate daugiau renginių, susitikimų?

– Džiaugiuosi, kad ir Šilutės dienos paslaugų centras, bendradarbiaujantis su organizacija „Gelbėkit vaikus“, su džiaugsmu sutiko idėją „Mamyčių turgelyje“ kviesti žmones padovanoti jiems nereikalingus daiktus sunkiau gyvenančioms šeimoms. Visos renginio metu surinktos dovanos bus išskirstytos tiems, kuriems šie daiktai labiausiai reikalingi.

Manau, kad šis renginys bus atspirties taškas visiems tolimesniems tėvelių ir vaikučių renginiams, nuo jo sėkmės priklausys, ar panašių renginių vyks ateityje. Jei „Mamyčių turgelis“ sulauks susidomėjimo, pasistengsime jį pakartoti.

– Ko palinkėtumėte Šilutės mamoms?

– Tikiuosi, parodysime gerą pavyzdį nebijoti imtis iniciatyvos ir linkiu Šilutės mamytėms daug įvairaus pobūdžio susitikimų ir susibūrimų. Bendraukite ne tik virtualiai, bet ir gyvai, pabėkite nuo rutinos ir išdrįskite būti aktyvios. Nebijokite nesėkmių, būkite pozityvios.