Virtualiuose „Google” žemėlapiuose – Šilutės rajonas

silute googleKetvirtadienį Lietuvoje pradėjo veikti „Google Maps Street View” paslauga, leidžianti stebėti Lietuvą virtualiuose žemėlapiuose internete. Tarp „Google” automobilių kamerų užfiksuotų vietovių yra ir Šilutės rajonas.

Milžiniško populiarumo sulaukusi „Street View” funkcija leidžia virtualiai keliauti miestų ir miestelių gatvėmis apžiūrinėjant panoramines nuotraukas. Panašiai taip, kaip apžiūrinėtumėte pastatus ar kitus objektus patys eidami gatve.

Dėl privatumo apsaugos klausimų ir teisinių problemų kurį laiką „Google” automobiliai su fotoaparatais nebuvo leidžiami į Lietuvos gatves, tačiau konfliktą pavyko išspręsti.

„Google” automobiliai Lietuvoje ėmė važinėtis praėjusių metų biržėlio pradžioje. Tuo metu bendrovės atstovas teigė, kad jie šalį fotografuos bent keletą mėnesių. 8 kryptimis fotografuojančios vaizdo kameros padarė milijonus nuotraukų, vėliau, jas sujungus, sukurtas edvinis žemėlapis.

P6134054Panoramines gatvių nuotraukos galima pasiekti maksimaliai priartinus vaizdą „Google Maps” žemėlapyje arba užvedus oranžinį žmogeliuką (esantį ekrano dešiniajame krašte) ant mėlyna spalva pažymėtos gatvės.

„Google” kompanijos teigimu, prieš suteikdama galimybę vartotojams naudotis šia funkcija, imtasi ypatingų priemonių, siekiant apsaugoti nuotraukose matomų žmonių bei jų turto privatumą. Prieš įdedant nuotraukas internete visų matomų žmonių veidai bei automobilių numeriai suliejami taip, kad jų nebūtų galima identifikuoti.

Paneigiami ir gyventojų nuogąstavimai, kad internete matoma informacija gali pasinaudoti vagys. Primenama, kad virtualaus žemėlapio lankytojai mato ne tos dienos miesto vaizdą, o nuotraukose užfiksuotą gerokai ankstesnį vaizdą.

Tačiau net ir šiuo atveju vartotojai, pageidaujantys visiškai pašalinti vieną ar kitą nuotrauką, gali tai nesunkiai padaryti paspausdami nuorodą „report a problem” („praneškite apie problemą”) kairiajame apatiniame nuotraukos kampe. Paspaudę nuorodą vartotojai turės užpildyti trumpą anketą, nurodydami, kurią konkrečiai nuotrauką jie pageidauja pašalinti. Dėl to galima kreiptis ir į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją.

„Street View“ yra ypač populiari „Google Maps“ paslaugos funkcija pasirodžiusi 2007 m. gegužę ir šiandien aprėpianti jau 45 šalis visame pasaulyje. Ši funkcija taip pat prieinama ir „Google Earth“ bei „Google Maps mobiliesiems įrenginiams” paslaugų naudotojams.

 

facebook fotkesGALERIJA: „Google Maps” perliukai Šilutės rajone

Google Maps Street View 10 būdų pritaikyti „Street View“ savo verslo poreikiams

1. Paskatinkite turistus aplankyti savo miestą ar apsistoti jūsų viešbutyje. Padėkite jiems planuoti savo kelionę supažindindami su savo miesto įžymybėmis bei mažiau žinomais, bet dėmesio vertais objektais.

2. Reklamuokite savo verslą, palengvinkite gyvenimą savo klientams įkeldami „Street View“ vaizdus į savo interneto puslapį. Žinodami kaip atrodo jūsų  parduotuvė jie lengviau jus suras ir išskirs iš konkurentų.

3. Raskite vietas tinkamas jūsų parduotuvei ar komercinėms patalpoms net neatsikeldami nuo  kėdės. Padėkite savo darbuotojams bei klientams parodydami kaip surasti jūsų naująjį biurą, artimiausią automobilių stovėjimo aikštelę ar viešojo transporto sustojimą.

4. Vykstate į susitikimą su klientu – pasitikrinkite kaip rasti jų biurą ar sandėlį dar prieš palikdami darbo vietą.

5. „Street View“ gali būti puiki vaizdinė priemonė mokykloje: iliustruokite geografijos ar istorijos pamoką realiais vaizdais!

6. Įvertinkite jums siūlomus reklaminius skydus ar kitos išorinės reklamos išdėstymo vietas, parinkite geriausias vietas savo renginiui.

7. Jei esate nekilnojamojo turto agentūros atstovas ar vystytojas nuo šiol galėsite savo būsimiesiems klientams parodyti siūlomus objektus „Street View“ pagalba.

8. „Street View“ bus itin parankus ir architektams bei miestų planavimo specialistams. Virtualiai aplankydami objektus jie galės geriau suprasti konkrečios vietovės specifiką, o tai padės geriau pritaikyti projektinius sprendimus, išsaugoti vertingus vizualinius objektus.

9. Leidėjai ir žiniasklaidos atstovai „Street View“ pagalba galės geriau iliustruoti savo straipsnius, padėti skaitytojams geriau suprasti aprašomus įvykius įvertinant konkrečios vietovės kontekstą.

10. „Street View“ gali būti itin naudinga ir pagalbos tarnybų bei apsaugos įmonių darbuotojams. Šios funkcijos pagalba ji galės apžiūrėti objektą iš anksto, įvertinti privažiavimo kelius.

10 naudingų patarimų individualiems „Google Maps Street View“ vartotojams

 1. Susipažinkite su vietomis, kurias visuomet norėjote aplankyti. Pamatykite garsiausius turistinus objektus, statinius bei architektūros šedevrus. Prisiminkite vietas, kuriose jau lankėtės, paįvairinkite savo pasakojimą apie atostogų kelionę ar padėkite savo draugams, kurie kaip tik ruošiasi išvykti, teikdami jiems praktinių patarimų, kaip susiorientuoti nepažįstamoje vietovėje.

2. Apžiūrėkite viešbutį, kuriame ketinate apsistoti. Ar jis toli nuo paplūdimio, transporto sustojimo?

3. Parodykite savo draugams ar artimiesiems, gyvenantiems tolimose šalyse, kur gyvenate, dirbate, mokotės.

4. Niekaip negalite prisiminti kaip vadinasi tas puikus restoranas, kuriame lankėtės su klientų prieš keletą mėnesių? Ne bėda: aplankykite tą vietą virtualiai dar kartą ir galbūt vitrinos ar vietovės vaizdas padės jums prisiminti?

5. „Street View“ padės studijuojant istoriją, geografiją ar biologiją. Mokytojai savo ruožtu galės iliustruoti savo pamokas ar surengti virtualią ekskursiją savo mokiniams.

6. Planuokite savo veiklą efektyviau. „Street View“ pagalba padėsite draugams rasti savo užmiesčio sodybą, o paskyrę susitikimą mieste – tiksliai susitarkite, kurioje vietoje lauksite savo draugų ar partnerių. Virtualiai apžiūrėję vietovę išsirinkite pasivaikščiojimo ar kelionės dviračiu maršrutą.

7. Jei ieškote įsigyti ar išsinuomoti būstą „Street View“ taps tiesiog nepamainomu pagalbininku. Apžiūrėkite ne tik patį objektą bet ir apylinkes. Turbūt nenustebinsime teigdami, kad ne visai sąžiningas pardavėjas ar nuomotojas „pamirš“ paminėti, jog šalia jus dominančio objekto yra triukšmingas pramoninis objektas ar nerūpestingų kaimynų neprižiūrimas sklypas… Virtualiai apžiūrėję vietą sutaupysite daug brangaus laiko bei greičiau rasite jums geriausiai tinkantį objektą.

8. Ketinate kraustytis? Virtualiai apžiūrėję vietovę lengvai rasite artimiausią parduotuvę, parką tinkantį vedžioti augintinį, ar žaidimų aikštelę vaikams.

9. Neįgalieji galės apžiūrėti vietas, į kurias ketina vykti ir įsitikinti ar konkrečiame pastate yra pandusas įvažiuoti vežimėliu.

10. Jūsų vaikas ruošiasi į mokyklą ar būrelį – parodykite jam kelią, kuriuo reikės eiti ir būkite ramūs, kad jis nepaklys pakeliui į namus.