Virusai siaučia, bet panikai nėra pagrindo

Fotolia 41392181 Subscription LPraėjusią savaitę Šilutės žiniasklaidoje pradėjusios plisti gąsdinančios naujienos, neva viename darželyje užfiksuotas apsinuodijimo protrūkis, neva gripas masiškai guldo vaikus, neva peršalimo virusas jau nusinešė vieną kūdikio gyvybę – nėra teisingos.

Medikai pripažįsta, kad, kaip ir kasmet, rudenį padaugėjo virusinių ligų, tačiau gripo atvejų nei vaikams, nei suaugusiesiems nėra užfiksuota, o kūdikėlį mirtis ištiko greičiausiai dėl įgimtos infekcijos – ja aplinkiniai negali užsikrėsti.

Virusai labiausiai guldo darželinukus

Šilutės ligoninės Vaikų ligų skyraus vedėja gydytoja pulmonologė Vaidilutė Intienė sako, kad tikrai stipriai siaučia sezoniniai virusai, kurie ir į ligoninės lovas paguldė daug vaikų. Ypač – darželinukų.

Šios savaitės pradžioje Vaikų ligų skyriuje buvo gydomi 27 vaikai – tai reiškia, kad užimtos visos 25 skyriaus lovos ir prireikė rezervinių lovų.

Ūmių virusinių ligų sukelti negalavimai vaikus labai vargina: jie vemia, viduriuoja, skundžiasi galvos skausmais. Tačiau tinkamai gydant po kelių dienų liga ima trauktis, po savaitės vaikai išleidžiami namo.

Tai – rugsėjį įprastos ligos, nes vaikai grįžo į kolektyvus ir greičiau vienas nuo kito „pasigauna“ virusą. Imunitetą silpnina ir staiga atvėsę, lietingi orai.

Šilutės ligoninėje gydyti ir virusiniu meningitu sirgę vaikai. Tai sunkesnė, tačiau visiškai išgydoma liga, nepaliekanti vaikų sveikatai pasekmių.

Kai kuriuos darželinukų tėvus išgąsdinęs viduriavimas irgi yra viruso, o ne nekokybiško maisto sukeltas negalavimas.

Gripo atvejų nėra

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus specialistės irgi paneigia, kad šis rugsėjis – išskirtinis peršalimo ligų skaičiumi.

Pernai sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis (ŪVKTL) rugsėjį buvo netgi didesnis nei šiemet.

Štai statistika: 2012 metais I rugsėjo savaitę ŪVKTL sirgo 74 rajono gyventojai (iš jų 47 vaikai), II savaitę sirgo 155 gyventojai (iš jų 122 vaikai), III savaitę sirgo 189 gyventojai (iš jų 137 vaikai).

Šiemet I savaitę ŪVKTL sirgo 99 gyventojai (iš jų 66 vaikai), II savaitę sirgo 152 gyventojai (iš jų 113 vaikų), III savaitę sirgo 133 gyventojai (iš jų 97 vaikai).

Nė vieno gripo atvejo neužfiksuota.

Virusai mokinių nešienauja

Ir Savivaldybės Švietimo skyrius neturi duomenų, kad itin padidėjęs mokinių sergamumas peršalimo ligomis. Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė net nustebo, klausiama, ar tikrai „Šilutės mokyklose siaučia gripas“.

Taip pavadintą informaciją praėjusį penktadienį kažkas išplatino respublikiniame internetiniame portale, teigdamas, kad Šilutės mokyklose „klasėse nebūna net 10-13 mokinių. <…> Gripas siaučia ne tik Šilutėje, bet ir kituose miestuose, nes lietingi orai yra labai palankūs plisti virusams“.

„Negalėčiau teigti, kad serga labai daug vaikų, o gripo atvejų iš viso nėra. Nėra jokio pagrindo skelbti pavojų, juo labiau – kelti tokią paniką“, – sakė B.Tekorienė.

Kūdikį pakirto ne virusinė infekcija

Praėjusią savaitę Šilutės žiniasklaidoje paskelbta informacija, kad „rajone peršalimo virusas jau nusinešė ir pirmąją auką – vos mėnesio kūdikį“, irgi netiesa.

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja gydymui Diana Vaitkevičiūtė „Šilutės naujienoms“ sakė, kad tiksli priežastis, dėl ko mirė šioje ligoninėje gydytas mažasis Šilutės rajono gyventojas, dar nenustatyta. Tai bus galima pasakyti po išsamaus medicininio tyrimo.

„Galiu patvirtinti, kad kūdikis nesirgo virusine infekcija, o galimai turėjo įgimtą infekciją. Pastaroji nekelia pavojaus aplinkiniams“, – sakė gydytoja.