Vis daugiau mažųjų šilutiškių gimsta VšĮ Tauragės ligoninėje

Kūdikio laukimas ir atėjimas į šį pasaulį – vienas svarbiausių gyvenimo įvykių. Tad jam, be abejonės, reikia tinkamai pasiruošti: planuoti, laukti bei vertinti kaip Dievo dovaną.

VšĮ Tauragės ligoninė direktorius L. Indriuška sako, jog jo vadovaujamoje įstaigoje visos paslaugos atitinka gimdyvių poreikius.

 Daugelis tėvų, kurie jau turi šios laukimo patirties, tikrai žino, jog vienas iš pagrindinių sprendimų šiame svarbiame gyvenimo etape, laukiant, kol nauja gyvybė ateis į šį pasaulį, yra tinkamai pasirinkti gimdymo namus.

Skaičiuojant praėjusiais metais Šilutės rajono gyventojų skaičių papildžiusius mažylius, galima konstatuoti, jog nemaža jų dalis – net 92, pernai pirmą oro gūsį įkvėpė ir sukrykštė VšĮ Tauragės ligoninėje.

Didesnis dėmesys gimdyvėms

Šilutiškiai jau susitaikė, jog Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyrius 2017 m., pradėjus patalpų remontą, buvo visai uždarytas. Būsimų tėvelių rūpestis – kur gimdyti – tik pasunkino nežinios naštą. Dauguma gimdyvių tuo metu sutikti savo naujagimį dažniausiai rinkosi ir vyko į vieną artimiausių – Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Praėjus keleriems metams jaunųjų tėvų patirtis ir praktika parodė, kad gimdymo vietą vis dažniau šilutiškiai ėmė rinktis jau ir kitur – Tauragės ligoninėje. Tokį apsisprendimą, pašnekovų teigimu, lemia ne tik tai, jog šioje ligoninėje dirba labai profesionalūs medikai bei yra moderni medicinos įranga, bet ir nėra tokio didelio gimdyvių srauto, kaip didžiųjų miestų ligoninėse. O kai nėra įtampos ar skubėjimo ligoninėje, tuomet ir pacientės sulaukia daugiau dėmesio, psichologinės pagalbos, patarimų ir globos.

Mama Agnė

„Labai džiaugiuosi, kad gimdyti savo pirmąjį vaikelį nusprendžiau Tauragės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriuje. Iš pradžių su vyru svarstėme, kur vykti gimdyti – į Klaipėdą ar Tauragę.

Galiausiai apsisprendėme susitikimą su sūneliu „organizuoti“ Tauragėje. Šis miestas taip pat nėra labai toli nuo Šilutės, vos septyniais kilometrais toliau nei Klaipėda. Gimdyti Tauragėje norėjau ir todėl, kad čia nėra didelio gimdymų srauto, kaip teko girdėti, kad jie yra didžiosiose ligoninėse. Po gimdymo sulaukiau daug dėmesio, gerų patarimų iš profesionalių medikų, buvau apmokyta, kaip žindyti kūdikį. Taip pat pirmąsias vaiko gyvenimo dienas galėjome praleisti atskiroje palatoje nuo kitų ligoninės pacientų.“

Atitinka visus pacientų reikalavimus

Kalbintas VšĮ Tauragės ligoninės vadovas Liutauras Indriuška sakė, jog jo vadovaujamoje įstaigoje visos paslaugos atitinka gimdyvių poreikius. Pirmiausia, gimdymo stacionarų sąlygos, lyginant su tomis, kurios buvo dar prieš keletą metų, iš esmės yra pasikeitusios po remonto. Gimdyklose – specialiais aparatais stebima gimdymo eiga, užrašomi gimdos susitraukimai, vaisiaus širdies tonai, gimdyvėmis ir naujagimiais rūpinasi ne tik gydytojai – akušeriai ginekologai, bet ir anesteziologai, neonatologai.

„Kadangi kyla ir pacientų reikalavimai: gimdyti atvykstama šeimomis, norima atskirų palatų. Ir tai suprantama. Būtent tokios palatos ir yra įrengtos mūsų ligoninėje. Čia gimdyvės turi ne tik atskiras sau ir kūdikiui palatas, bet ir tualetus, dušus. Pacientės sulaukia didžiulio dėmesio ir gimdymo metu. Profesionalus personalas stengiasi sudaryti sąlygas, artimas namų aplinkai. Su gimdyve gali būti jos šeimos nariai, artimieji. Gimdymo metu taikomos nemedikamentinės skausmą malšinančios priemonės: masažas, gimdymo pozos parinkimas, kamuoliai, vandens procedūros ir medikamentinis nuskausminimas“, – sakė L. Indriuška.

VšĮ Tauragės ligoninė direktoriaus pavaduotojas medicinai D. Masiulionis sakė, jog Akušerijos – ginekologijos skyrius yra kapitališkai renovuotas, visa įranga – nauja ir inovatyvi.

VšĮ Tauragės ligoninė direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis sakė, jog Akušerijos – ginekologijos skyrius yra kapitališkai renovuotas. Visa įranga – nuo ginekologinių apžiūrų kėdžių iki naujagimių inkubatoriaus yra nauja ir inovatyvi. Čia ir tokia pat naujagimių gaivinimo aparatūra, kaip ir didžiosiose šalies ligoninėse. Ginekologines operacijas šiuolaikiškais histeroskopu ir laparoskopu atlieka aukštos kvalifikacijos gydytojai.

Gimdytų tik Tauragėje

Pirmąjį vaikelį prieš keliolika metų gimdžiusi uostamiesčio ligoninėje, o pernai antrąjį – Tauragėje, šilutiškė mama Lina sakė, jog dabar net nesuktų galvos, kur pirmą kartą susitikti su naujuoju šeimos nariu. Žinoma – tik Tauragės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriuje.

„Jeigu moteris sveika ir nėštumas yra be didesnių komplikacijų, patarčiau rinktis Tauragę. Čia, Akušerijos – ginekologijos skyriuje dirba labai profesionali komanda. Puikus personalas man, mamai, ir kūdikiui atidavė labai daug dėmesio. Sulaukiau daug patarimų, pamokymų. Net ir dabar atsimenu medikų nuoširdų darbą, priežiūrą po gimdymo. Esu labai jiems dėkinga“, – sako šilutiškė.

Naujagimiams ir mamoms palanki ligoninė

Tokiu titulu VšĮ Tauragės ligoninė pirmoji įvertinta dar 2016 m. ir tuo gali didžiuotis pelnytai. Ir be abejonės, šis nuopelnas priklauso Akušerijos – naujagimių skyriaus darbuotojams.

Dėmesys mamai ir kūdikiui šioje ligoninėje teikiami nuo pirmosios nėštumo dienos. Būsimoms gimdyvėms vedamos paskaitos, suteikiamos ne tik praktinės, bet ir psichologinės žinios, akcentuojama betarpiško ryšio su kūdikiu būtinybė ir natūralaus žindymo nauda.

Tauragės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyrius įprastai aptarnauja Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonus ir Pagėgių savivaldybę. Bet jos privalumus atranda vis daugiau būsimų mamų net iš tolimesnių Lietuvos kampelių, tarp jų – ir šilutiškės.

Kasmet čia priimama per 400 gimdymų. Moterys po gimdymo Tauragės ligoninėje konsultuojamos natūralaus maitinimo, naujagimio priežiūros klausimais.