Vis daugiau vairuotojų patiria žalas dėl duobių keliuose

duobesJei jūs apgadinote automobilį, nepastebėję duobės kelyje, draudikai gali atlyginti nuostolius, jei savo transporto priemonę esate apdraudę kasko draudimu.

Tokių draudiminių įvykių vis daugėja, nes kelių būklė šalyje prastėja.

Draudimo bendrovė „ERGO Lietuva” per savaitę užregistravo keliasdešimt kasko draudimo klientų pranešimų apie žalas, patirtas įvažiavus į duobę kelyje. Pirmaidenį vakare tokio pobūdžio žalų skaičius ženkliai ūgtelėjo – per porą valandų užregistruota 10 pranešimų. Klientų nuostoliams padengti draudimo bendrovė „ERGO Lietuva” išmokėjo ir rezervavo apie 40 tūkst. litų.

Pasak draudimo bendrovės „ERGO Lietuva” Žalų administravimo skyriaus vadovo Nerijaus Giedraičio, daugiausiai pranešimų apie vairuotojų patirtas žalas dėl duobių kelyje sulaukiama iš Vilniaus bei Kauno. Vairuotojų patirti nuostoliai dėl duobių kelyje vidutiniškai siekia 2 tūkst. litų.

„Įvažiavus į duobę, dažniausiai nukenčia padangos, ratlankiai ir pakabos elementai. Įvažiavęs į duobę vairuotojas gali patirti tiek 50 litų, tiek 10 tūkst. litų siekiančius nuostolius. Pavyzdžiui, 10 tūkst. litų esame išmokėję klientui, kuriam neaplenkus duobės teko keisti dvi padangas, ratlankius ir atlikti pakabos remontą”, – pasakoja N.Giedraitis.

„Kasko draudimu apsidraudusiems klientams nepavykus išvengti duobės ir apgadinus automobilį, pirmiausia rekomenduojama išsikviesti policiją, kad ji užregistruotų įvykį. Jeigu policijos pareigūnai nustato, kad nebuvo ženklų, įspėjančių apie kelio defektą ir vairuotojas negalėjo iš anksto pastebėti bei išvengti duobės, vairuotojui ne tik netaikomas kasko draudimo išskaitos mokestis, bet kitais metais nedidinama ir draudimo įmoka”, – atkreipia dėmesį N.Giedraitis.

Praėjusiais metais vairuotojams, apsidraudusiems kasko draudimu, draudimo bendrovė apmokėjo apie 100 tūkst. litų žalų, patirtų apgadinus automobilį neišvengus duobės kelyje.

Prognozuojama, kad šiemet už tokio pobūdžio žalas išmokų vairuotojams bus ženkliai daugiau, kadangi situacija Lietuvos keliuose prastėja – gatvėse, be ką tik atsivėrusių duobių, kai kurios žiojėja dar nuo pernai, be to, šiemet kelių remontui skirtas mažesnis finansavimas.