Visą gyvenimą jūreiviu dirbęs Aleksėj: „Jūroje buvo visko“

90 metis_Jergiciov„Koks gyvenimas bebūtų, gyventi reikia“, – sako Šilutės senelių globos namuose gyvenantis Aleksej Jergičiov.

Rugsėjo 15 dieną jis atšventė 90-metų jubiliejų. Su gražia sukaktimi jį pasveikino Šilutės rajono valdžios atstovai bei senelių globos namų kolektyvas. Jie Aleksėjui linkėjo sulaukti 100 metų.

Visą gyvenimą praleido jūroje

„Visą gyvenimą į jūrą plaukiau“, – apie savo gyvenimą pasakoja A.Jergičiov.

Būdamas 17-os jis pradėjo tarnybą povandeniniame laive. Kariniame laivyne tarnavo septynerius metus – nuo 1944 iki 1951. Vėliau į jūrą Aleksėj plaukiojo žvejybiniais laivais.

Pabaigęs tarnybą, iš Kaliningrado atvažiavo į Klaipėdą ir kas pusę metų išplaukdavo į jūrą. Įdomu tai, kad dirbdamas žvejybiniame laive jūreivis svetimų uostų nematydavo – į krantą neišlipdavo.

Sugautą žuvį iš laivo paimdavo ir maistą pristatydavo kiti laivai. A.Jergičiov darbo stažas – 45-eri metai.

„Jokių krantų ir moterų laive nebuvo“, – paklaustas, ar dažnai išlipdavo į kitų šalių uostus, atsako jis.

Bendrauja su seserimi

Aleksėj turi sūnų, tačiau jau 20 metų jie nebendrauja. Kiek žino, jis išvyko į užsienį. Sūnus nerašo, o tėvas nežino adreso.

Artimą ryšį Aleksėj palaiko su Maskvoje gyvenančia seserimi Aleksandra. Ji dažnai broliui parašo ir paskambina. Aleksėj netgi turėjo svajonę  nuvažiuoti ją aplankyti.

Šilutės senelių globos namuose ilgaamžis gyvena jau septyniolika metų – nuo 2000-ųjų.

Šilutėje senolis apsigyveno, nes norėjo būti arčiau Kaliningrado. Šiame mieste jis norėjo nusipirkti butą, tačiau neužteko pinigų. Taigi jis liko gyventi čia, Šilutėje.

Šiandien Aleksėj mėgaujasi ramiu gyvenimu. Kai oras leidžia, išeina į lauką – pakvėpuoja grynu oru, pasišildo saulės spinduliuose, pasikalba su bendraminčiais.