Visa informacija apie Pamarį – internetinėje Šilutės enciklopedijoje

internetine enciklopedija jauniusArtėjant Naujiesiems metams pristatyta nauja internetinė svetainė, kurioje bus nuolat talpinama visa nesenstanti informacija apie svarbiausius Pamario krašte ir Šilutėje įvykius, įsimintinas vietas, renginius ir žymiausius žmones bei jų pasiekimus.

Idėją, kad mūsų kraštas taip pat turi turėti savo internetinę enciklopediją, prieš kelerius metus ėmė vystyti šilutiškis Jonas Jaunius.

Daugeliui gerai pažįstamas šilutiškis nuo maždaug 2008 m. pradėjo rinkti informaciją, ją kruopščiai klasifikuoti ir pagaliau pristatė visuomenei.

Jau dabar galima užeiti į internetinę Šilutės enciklopediją www.infopamarys.lt ir pamatyti pirmuosius straipsnius, kitą informaciją. Informacija pateikta pagal abėcėlę.

Kol kas viešumą pasiekia tik dalis Šilutės enciklopedijos informacijos, kurią suspėta įdėti į svetainę. Netrukus straipsnių bus daugiau.

Internetinės Šilutės enciklopedijos informacijos kiekis ir tematika priklausys nuo naršytojų. Ši internetinė svetainė neturi atlyginimą gaunančių administratorių ar kitų darbuotojų, todėl informacija joje bus pildoma taip greitai, kaip labai šilutiškiai norės turėti internetine anciksavo krašto žinyną internete ir kaip gausiai teiks medžiagą.

Viskas prasidėjo nuo informacijos apie sportininkus

Gruodžio 30-ąją, pristatymo metu, kuris buvo surengtas Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, J.Jaunius sakė, kad idėja sukurti tokią svetainę kilo, kai Lietuvos sporto enciklopedijai reikėjo pateikti medžiagą apie Šilutės sportą ir sportininkus.
„Pasirodo, kad aukštumas pasiekusių sportininkų turime nemažai, tačiau nėra kas tuos sportinius pasiekimus į vieną vietą surenka. Kadangi tai labai kruoštus, daug laiko trunkantis darbas, kilo mintis, jog reikia padaryti taip, kad sportavę ar sportuojantys žmonės patys galėtų apie save ar draugus parašyti. O šiais laikais visuomenei geriausiai prieinamos kompiuterinės technologijos. Vėliau pagalvojau, kad jeigu jau internete kurti šilutiškių pasiekimų žinyną, tai negalima apsiriboti vien tik sportininkais. Taip ir atsirado internetinė Šilutės enciklopedija“, – pristatymo metu sakė autorius.

Pirmosios žinyno rubrikos „Sportas“ ir „Politika“ pasirinktos dėl  paprastos priežasties – apie tai yra daugiausiai informacijos. Tačiau, kaip pripažino J.Jaunius, jeigu atsiras šilutiškių, kurie norės ir aktyviai teiks medžiagą kuria nors kita tema, ji taip pat ras savo vietą šiame žinyne.

Kaip pateikti informaciją?

Informaciją šiam žinynui gali teikti visi norintieji. Pateikti naują straipsnį, papildyti ar pataisyti jau esamą galima keliais būdais: pasinaudoti svetainėje esančia nuoroda „Paskelbti informaciją“; pateikti pastabas, pasinaudojus po straipsniu esančia nuoroda „Rašyti komentarą“; tiesiog atsiųsti informaciją elektroniniu paštu info@infopamarys.lt.

Jeigu bus norinčiųjų, kad jų pateikta medžiaga greičiau būtų viešinama, turi pateikti medžiagą taip, kad ją kuo mažiau reikėtų redaguoti ir taisyti.

Pasak J.Jauniaus, siunčiant straipsnius yra būtina sąlyga – bus viešinama tik tokia informacija ir komentarai, kurie turės aiškias nuorodas į informacijos šaltinius. „Be nuorodų į šaltinius arba be autoriaus pavardės viešinsime tik tokią informaciją, kuri nekels jokių diskusijų ir klausimų (bendro pobūdžio, akivaizdūs ar visuotinai pripažinti atvejai)“, – sakė autorius.

Svetainės administratorius pasilieka teisę viešinti informaciją ir nenurodant autorystės, jei tam bus specialus autoriaus pageidavimas.

Rinks medžiagą iš visų informacijos šaltinių

Pristatymo metu J.Jaunius sakė, kad prie enciklopedijos sukūrimo ir informacijos surinkimo labai daug prisidėjo Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos kolektyvas, vadovaujamas direktorės Dalios Užpelkienės. Bibliotekininkų darbo vaisiais pirmiausia ir remtasi. Pirminė informacija, nuo kurios atsispiriant buvo surinkta kita medžiaga, yra paimta iš žinyno „Šilutės kraštas“, iš bibliotekininkių surinktos medžiagos apie Šilutės kraštiečius. Dar vienas nepakeičiamas informacijos šaltinis – rajono periodinė spauda.

„Tikiuosi, kad dabartiniai žiniasklaidos atstovai bendradarbiaus su mumis“, – sakė J.Jaunius.

Internetinėje Šilutės enciklopedijoje yra pateikta medžiagos ir iš  senosios spaudos – pirmojo pokarinio rajono laikraščio „Šilutės tiesa“. Anot J.Jauniaus, šiame laikraštyje vien 1946-1950 metais išspausdinta per 60 straipsnių ar žinučių, susijusių su sportu.