Visada jauni juknaitiškiai paminėjo penkias sukaktis

Juknaiciu svente bendruomeneTradicinė Juknaičių šventė „Visada jauni“ šiemet buvo skirta net penkiems jubiliejams ir įgijo visai netradicinių bruožų.

Šiemet juknaitiškiai paminėjo 140-ties metų sukaktį nuo datos, kuomet šioje gyvenvietėje atsirado geležinkelis ir traukinių stotelė, šiemet rugpjūčio 1-ąją sueina 50 metų, kai Juknaičių ūkiui ėmėsi vadovauti Zigmantas Dokšas ir 40 metų, kai 1974-aisiais Juknaičius pradėjo puošti žymių menininkų kūriniai ir gyvenvietė gavo pirmąjį apdovanojimą.

Be to, šiemet 10 metukų sukaktį mini ir pati kaimo šventė, mat iki 2004-ųjų čia buvo švenčiamos Joninės.
O šv. Mišių už juknaitiškius metu paminėtas ir K.Donelaičio gimimo 300 metų jubiliejus.

Tokią puokštę sukakčių juknaitiškiai apipynė šokių, dainų ir apdovanojimų suktiniu.

Bendruomenės kūrėsi ir dengė stalus

Kadangi šventė – neeilinė, tad ir į renginių karuselę juknaitiškiai įsisuko jau nuo ryto. Sporto aikštelėse 10 val. susirungė krepšininkai ir tinklininkai, o po valandos visi rinkosi koplyčioje, kur prisiminė ir garbų K.Donelaičio jubiliejų. Mišias papuošė gitaromis grojančių Juknaičių moksleivių giesmės.

Dar po valandos būrys vietinių Juknaičių pakraštyje atidengė lentą, skirtą 140 metų senumo įvykiams. Mat kaip tik tuo metu pro Juknaičius buvo nutiesta geležinkelio linija ir čia pastatyta traukinių stotelė.

Popietę gyvenimas užvirė gyvenvietės parko poilsio zonoje. Čia palapines rentė prekybininkai, neatsiliko ir iš visų seniūnijos pakraščių suvažiavusių bendruomenių nariai. Bendruomenės rengėsi priimti svečius – dengė stalus ir dėjo ant jų suneštines vaišes.

Ilgiausią stalą ilgiausioje palapinėje padengė, žinoma, šeimininkai – Juknaičių kaimo bendruomenė, vadovaujama pirmininkės Laimos Barkauskienės. Neilgai trukus prie jo sustojo kaimynai iš Leitgirių kaimo. Ne tuščiomis stojo – giros ir medaus ąsočius, visa ko lyderio – gaidelio – simboliu papuoštus rankose laikydami. Taip jie nutarė padėkoti L.Barkauskienei, kuri ne vienerius metus, jų pačių žodžiais tariant, globojo leitgiriškius, kol šie ryžosi kurti savo bendruomenę. Šiemetinėje šventėje leitgiriškiai jau prisistatė atskiru kiemeliu, o L.Barkauskienei jie linkėjo dar ilgai lyderiauti.

Greta išdygo ir Pašyšių bendruomenės palapinė, o jos pirmininkė Asta Stonkuvienė irgi turėjo už ką padėkoti juknaitiškiams: už tai, kad daug Juknaičių meno kolektyvų aplanko Pašyšių šventę, o L.Barkauskienei – už nuolatinį abiejų bendruomenių ryšių stiprinimą.

Netoliese įsikūrė iš Usėnų atvykę kaimynai. Pastarieji su pačiu seniūnu Algirdu Raukčiu priešakyje katilą ant laužo užkaitė ir jame guliašo sriubą, „guliašova“ vadinamą, maišė. Norintieji tos „guliašovos“ paragauti turėjo burtažodį „Aš myliu Usėnus“ ištarti.

Pagarba darnioms šeimoms

Būtiną šventės simbolį – Juknaičių vėliavą į šventės vietą atvežus raitelių lydima karieta, ją pakelti patikėta „Juknaičių“ kolektyvo šokėjams Birutei ir Vytautui Verbams.

Prasmingos šventės saviškiams linkėjo seniūnas Valentinas Dylertas ir atvykę svečiai. Rajono meras Vytautas Laurinaitis pastebėjo, kad savo šventę „Visada jauni“ pavadinę juknaitiškiai išties tokie ir yra, ir linkėjo jiems jauniems išlikti ir vidumi, ir idėjomis.
Juknaiciu svente sokejai
Sveikinimus, linkėjimus ir dovanas žėrė ir Seimo narys Kęstas Komskis, kaip ir kitose seniūnijose, apdovanojęs darnias daugiavaikes šeimas. Tokios jo pagarbos nusipelnė Juknaičiuose gyvenantys ir 3 atžalas auginantys Danutė ir

Robertas Kačerauskai, tiek pat atžalų turintys Ala Krasnodubskaja ir Linas Budvytis bei 7 vaikus turintys Silva ir Antanas Skirmantai, Kanteriškiuose gyvenantys Loreta ir Mantas Pukeliai (3 atžalos) ir Aušra bei Edvardas Valiai iš Domaičių kaimo (7 vaikai).

Dar 2003-aisiais nominaciją „Duona ir grožis iš vienų rankų“ įsteigęs Z.Dokšas prizą savo puoselėtų Juknaičių gyventojams skyrė ir šiemet – 100 eurų atiteko Dangirai ir Alfredui Gaubiams. Juknaičių garbės pilietis Z.Dokšas sakė dar kartą pervažiavęs visą apylinkę ir pasidžiaugęs, kad „Juknaičių sodybos ir moterys vis gražėja“. „Jūs pranokot mano lūkesčius. Būkit nepralenkiami meilėje ir grožyje“, – linkėjo svečias.

Darniausią šeimą kasmet renka ir apdovanoja juknaitiškiai Violeta ir Alvidas Šimelioniai. Šiemet jie savo prizą įteikė Daivai ir Vaclovui Degučiams. „Šiemet – Šeimos metai, o tikra šeima yra tokia, kurioje auga bent 3 vaikai: po vieną už mamą, už tėtį, ir už Juknaičius“, – savo nuostatą išsakė nominacijos steigėjai.

Gražiausioms sodyboms – tulpmedžiai

Bendruomenės komisija apžiūrėjo daugybę sodybų ir išrinko gražiausiai besitvarkančius. Tai liudijančios atminimo lentos įteiktos Vandai Grygalienei ir Jonui Bajorinui iš Tarvydų, Almai ir Kęstučiui Gudams iš Pašyšių bei juknaitiškiams Rasai ir Gintarui Vaičiuliams. Pastebėtas ir ypač skoningai tvarkomas daugiabutis – toks yra Pašyšiuose, Sodų g. 1, jo aplinka labiausiai rūpinasi Ramutė Gedrimienė, o jo gyventojus apdovanojo UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas.

Grožį savose sodybose puoselėjančių juknaitiškių kiemus nuo šiol papuoš dovanoti tulpmedžiai, o V.Grygalienės ir J.Bajorino kiemą – dar ir Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių draugijos dovanos (LDVPAD) – prizas bei vištaičių pora.

Kita rajono statybinė organizacija – „Stamela“ prizą skyrė Juknaičių krepšininkams, antrus metus iš eilės iškovojantiems I vietą rajono varžybose. Šventės metu vykusių krepšinio ir tinklinio varžybų nugalėtojoms, komandoms „Bele kas“ ir „Našlaičiai“ apdovanojimus skyrė seniūnija bei Juknaičių sporto klubas. O jauniausiems kaimo sportininkams kamuolį įteikė Savivaldybės tarybos narys Saulius Vytuvis.

Juknaičių bendruomenė dėkojo ir Daliai bei Arūnui Grušauskams, kurie ypač daug padėjo tvarkant bendruomenės namus.

Nusipelnę apylinkės žmonės pakviesti pasirašyti Juknaičių garbės knygoje: už sąžiningą darbą ugdant jaunąją kartą taip pagerbtas Stasys Freitakas, už savojo laiko aukojimą kitiems – Lina Šiaulienė, taip pat visos „Juknaičių“ šokėjų poros bei jų vadovė Loreta Černeckienė.

Atrakcija – dekoratyviniai paukščiai

Neregėta atrakcija juknaitiškiams tapo jų šventę aplankę LDVPAD nariai su savo augintiniais. Ir maži, ir dideli šventės dalyviai suko link takelio, šalia kurio stovėjo putpelių, povinių balandžių, ko-šamo, peštukinių, lakenverderių, fryzų, Antverpeno ir kitokių vištelių narvai. Labiausiai visų akį traukė baltos šilkaplunksnės iš Olandijos kilusios vištaitės.

O jų šeimininkai – net iš Trakų atvykę draugijos nariai noriai pasakojo apie šių nematytų paukščių gyvenimo būdą ir malonumą juos auginti. „Kai ką parodysime, kai ką gal parduosime, bet svarbiausia – su bendraminčiais pabendrausime’, – sakė jų atstovas Arvydas Valatka.

Tuos bendraminčius čia sukvietė juknaitiškė Natalija Domarkienė, kuri taip pat yra šios draugijos narė.

Vėliau dar ilgai naujojoje estradoje draugystės suktinį suko savi ir į svečius atvykę meno kolektyvai, virtuoziškumą demonstravo skrabalais muzikuojantis Regimantas Šilinskas, į diskotekos šėlsmą įtraukė grupė „Dar“.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ facebook albume!