Visas Inkaklių kaimas tapo saugios kaimynystės vietove

inkakliai saugi kaimynystePrie Saugios kaimynystės projekto prisijungė visa Inkaklių  gyvenvietė. Tokį reikšmingą susitarimą inkakliškiai pasirašė su Šilutės r. policijos komisariatu.

Dar rugsėjo pradžioje, kai Inkaklių mokykloje – daugiafunkciame centre (M-DC) lankėsi ir su vaikais bei mokytojais saugumo tema bendravo komisariato Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Nerija Ropienė bei Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, gimė mintis, jog reikėtų steigti saugios kaimynystės grupę, kad rudens ir žiemos vakarais saugesni jaustųsi daugiafunkcio centro pastate dirbantys žmonės, kad nebūtų viešosios tvarkos pažeidimų renginių metu, kad visi rūpintųsi išsaugoti tvarkingą aplinką.

Kaip byloja Europos šalių patirtis, ten taip pat yra steigiami kaimynystės centrai, kurie padeda gyventojams susipažinti vienas su kitu ir skatina nelikti abejingiems, užkirsti kelią, jei savo kaime pamato galimą teisėtvarkos pažeidimą.
Po Inkaklių M-DC stogu yra ir Inkaklių bendruomenės „Ašva” būstinė, ir VŠĮ Švėkšnos pirminės sveikatos priežiūros centro Inkaklių medicinos punktas, ir F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filialas. Visos įstaigos sutiko prisidėti prie saugios kaimynystės iniciatyvos, ir po poros mėnesių Inkaklių kaimo gyventojai buvo pakviesti į susitikimą su policijos atstovais.

Susitikimo metu Inkaklių M-DC pastato įstaigų saugios kaimynystės projektas išaugo iki Inkaklių gyvenvietės saugios kaimynystės projekto. Policijos komisariatas pasirūpino „Saugios kaimynystės” iškaba, M-DC administracija parengė ir suderino sutartį tarp policijos, seniūnijos ir kaimo bendruomenei atstovaujančio seniūnaičio Valerijaus Volkovo, bendruomenės pirmininkas Valentinas Vanagas pasirūpino iškabos pakabinimu.

Gražią šeštadienio popietę į visam kaimui svarbų renginį susirinko gausus inkakliškių būrys, jame buvo pareigūnė N.Ropienė su apylinkės inspektoriumi Tomu Pryšmantu, seniūnijos atstovas Vaclovas Šernius, seniūnaitis Valerijus Volkovas, Švėkšnos

Šventojo apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas Saulius Katkus, bendruomenės pirmininkas Valentinas Vanagas, kiti garbūs svečiai. Atidengta ir klebono pašventinta Inkaklių kaimo „Saugios kaimynystės“ informacinė lenta, pasirašyta sutartis, išsakyti linkėjimai būti dar saugesniais.

Inkaklių etnografinis ansamblis „Dainoriai“ pakvietė visus į adventinę popietę, džiugino dainomis, tautosaka, eilėmis. Policijos darbuotojai kaimo bendruomenės žmonėms padalijo dovanų – informacinių leidinių apie nusikaltimų prevenciją.