Visi – į Žuvienės virimo čempionatą rugsėjo 2-ąją

 zuviene TraksedziaiJau 9-asis tarptautinis Žuvienės virimo čempionatas šiemet įvyks Šilutės mažųjų laivų uoste (Uosto g. 9, Šilutėje).  Rugsėjo 2 dieną jame kviečiamos dalyvauti visos bendruomenės.

Organizatoriai planuoja, kad atvyks apie pusšimtį komandų, kurios kėsinsis į čempionato rekordą – išvirs daugiau nei 3 tonas įvairiausių skonių žuvienės ir ja pavaišins daugiatūkstantinę publiką.

Kur iškeliaus Žuvienės virimo čempiono žiedas – savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio įsteigtas prizas, paaiškės, kai vertinimo komisija išragaus ir įvertins visas žuvienes.

Tradicinio čempionato organizatorius ir vyriausiasis šefas Marijus Budraitis primena, kad dar visi Jūs turite progą suburti savo komandą ir gauti vietą žuvienės katilų alėjoje po atviru dangumi. Laukia garantuotas emocijų pliūpsnis, magiški kvapai, nepakartojamos akimirkos ir net medinių irklinių valčių – vikingų žalčių lenktynės Šyšos upėje. Jūsų teisė rinktis – būti žiūrovu ar dalyviu ir įsilieti į čempionato meistrų šeimą.

Samčių muzika vienu metu, šamaniški šokiai apie verdamos žuvienės katilus – bus visko, ko niekur kitur nepamatysite. Tai senų bičiulių susitikimo vieta prie žuvienės lėkštės. Išstudijuokite čempionato dalyvio anketą, ją užpildykite ir pradėkite ruoštis šventei.

Anketa skelbiama Šilutės r. savivaldybės interneto svetainėje silute.lt, nuorodoje „Žuvienės virimo čempionatas”. Dalyvių registracija vyks iki rugpjūčio 31 d. 16 val., registruotis el. paštu: jurgita.skobiene@silute.lt .

Organizatoriai garantuoja, kad nėra nei starto mokesčio, nei išskirtinių pažinčių. Malkomis, vandeniu ir vieta ugniakurui būsite aprūpinti visi, katilą (ne mažesnį kaip 40 litrų) atsiveškite patys, kaip ir žuvį bei reikalingus prieskonius.

Komandos katilų alėjoje kursis nuo 7 iki 11 valandos, o 12 valandą prasideda iškilmingas čempionato komandų ir virėjų pristatymas didžiojoje scenoje. Žuvienės išvirs apie 14 valandą. Koncertai ir masinės linksmybės vyks viso renginio metu.

Pirmą kartą čempionato istorijoje tarptautinės žuvienės virimo šventės globėja sutiko būti europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, kuri ne kartą ankstesniuose čempionatuose buvo viešnia ir dalyvė.

Tris prizines vietas tradicinės žuvienės kategorijos virėjams ir specialų prizą geriausiam virėjui skirs Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Tris prizines vietas žuvienės sriubos kategorijos virėjams ir nugalėtojui skirs Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus.
O geriausią iš geriausiųjų apdovanos ir čempiono žiedą įteiks savivaldybės meras V.Laurinaitis.

„Nebijok sunkumų ir konkurencijos, priimk iššūkį ir parodyk savo meistriškumą prie žuvienės katilo. Jūs turite pajausti nesuvaidintas emocijas ir rugsėjo 2 dieną būti kartu su mumis”, – ragina šių čempionatų sumanytojas M.Budraitis.
Iškilus klausimų, skambinti telefonu 8 686 90368.

Iki susitikimo pirmąjį rugsėjo šeštadienį Šilutėje!