Visoms seniūnijoms išdalinta po naują traktorių

traktorius siluteiVisų vienuolikos Šilutės rajono seniūnijų vadovai džiaugiasi naujais pirkiniais – seniūnijas jau pasiekė naujintelaičiai traktoriai „Zetor Major“, kurie gali atlikti daug reikalingų darbų.

Visi 11 čekų gamybos ratinių traktorių „Zetor Major“ yra aprūpinti visokiais priedais – šlavimo įrenginiais, buldozeriais, frontaliniais krautuvais, galinčiais krauti žemes ar šiukšles.

Per 5 metus šio 11-uko nuoma Savivaldybei atsieis 406 374,50 Eur, mat traktoriai pirkti išperkamosios nuomos būdu. Traktoriai įsigyti iš viešąjį pirkimą laimėjusios Panevėžio UAB „Specagra“.

Šilutės seniūnijai tekęs traktorius trečiadienio rytą buvo atvairuotas į seniūnijos kiemą. Šilutės seniūno pavaduotojas Algirdas Ivanauskas sakė, kad darbo šiam „naujokui“ bus apsčiai. Mat iki šiol seniūnija turėjo tik tris senutėlius, jau tris dešimtmečius naudojamus traktorius – du „Belorus“ ir vieną net 35 metų senumo „T-16“. Pastarasis traktorius nurašytas ir parduotas aukcione, o abu „Belorus’us“ ketinama ir toliau įdarbinti miesto ir seniūnijos kaimų gatvėse.

Šilutės seniūnijai iš viso priklauso 26 kaimai, tad norint tinkamai išvalyti jų gatves ir kitas viešas erdves reikia daug darbo ir daug laiko.

Naujuoju traktoriumi „Zetor Major“ bus valomos miesto gatvės, kurios nepriskirtos prižiūrėti „Šilutės komunalininkui“. Ši įmonė nuolat valo miesto centrą ir pagrindines kai kurių kvartalų – Naujakurių, Darbininkų – gatves. O šalutines gatves tenka tvarkyti seniūnijai. Bet iki šiol, pasak pavaduotojo, nemažai technikos turinčių komunalininkų neretai buvo prašoma rudenį ir žiemą patalkinti ten, kur seniūnijos pajėgų nebeužtekdavo.

„Naujokui majorui“ teks ir kitų aplinkos tvarkymo darbų“, – sakė A.Ivanauskas.