Visos Lietuvos Rusnės ir Rusnytės – į festivalį ant Atmatos kranto!

IMGP8160Kovo 1 d. – Rusnės vardo diena. Tai puiki proga visoms Lietuvos Rusnėms susivienyti ir jau dabar kalendoriuje raudonai pasiryškinti birželio pirmąjį savaitgalį. Tada pirmą kartą Pamario krašto salos istorijoje Rusnėje susirinks būrys Rusnių!

Šilutės kantri muzikos grupės „Karčema“ ir jos vadovo Vyganto Stoškaus dvejus metus ant Atmatos upės kranto organizuotas festivalis „Pamario country“ užaugo: vienos dienos šventė išsiplėtė per visą savaitgalį.

Bus jaunimo grupių diena, kantri grupių diena. Ką veikti turės ir sporto mėgėjai – savo jėgas išbandyti ar tiesiog dalyvius palaikyti jie galės baidarių varžybose, pažiūrėti į katerių paradą. Nenuobodžiaus ir senųjų papročių puoselėtojai: vyks etnografinės pamokos, iš kurių lankytojai išmoks, kaip žuvį išrūkyti ar bučiukus nupinti.

Keliaukime į Rusnės festivalį!

Naujojo renginio organizatorius – asociacija „Pamario vakarai“, kuriai vadovauja V.Stoškus. Tai nauja, būtent šiam festivaliui įsteigta asociacija iš 4 narių: V.Stoškui padės rusniškis Raimondas Plikšnys, klaipėdietis Viktoras Timašovas ir vilnietis Edmundas Žalpys.

Organizatoriai kviečia šįmet į festivalį išsiruošti visam savaitgaliui – birželio 6-8 dienoms! Laukiami ne tik kantri muzikos mylėtojai, bet ir liaudiškos muzikos kapelų, folkloro, įvairaus stiliaus jaunimo muzikos klausytojai.

Todėl keičiasi ir festivalio pavadinimas. Nuo šiol jis vadinsis ne „Pamario country“, bet Rusnės festivaliu.

Pirmąją dieną scenoje pasirodys 18 gyvai grojančių jaunimo muzikos grupių, o koncerto finale ketina koncertuoti Mantas Jankavičius su grupe.

Tuomet vakarą svaigiomis melodijomis užliūliuos akustinės muzikos naktis. Prie tilto nusidrieks palapinių miestelis, degs laužas, vyks greitaeigių katerių paradas, savo darbais prekiaus Pamario krašto amatų mokyklėlės nariai.

Dangų raižys aitvarai, žemę – lobių ieškotojai

Kita festivalio diena prasidės edukacine ekskursija po Nemuno deltos regioninį parką ir kulinarinio paveldo patiekalų turinčias Rusnės kaimo turizmo sodybas.

Susirinkusieji galės ne tik pasilinksminti, bet ir daug ko išmokti: šeimininkės po šventės žinos, kaip pagal tradicijas išvirti žuvienę, žuvį išrūkyti. Amatininkų gerbėjai pasisems idėjų, kaip kurėną sumeistrauti. Kruopščiausieji festivalyje išmoks pinti bučiukus.

Vietos gyventojai pamatys neregėtą ir įsimintiną vaizdą – į Rusnės salą sugužės visos Lietuvos Rusnės! Joms vyks įvairios sportinės rungtys, kitos pramogos.

Turės ką veikti festivalyje ir ieškotojo gyslelę turintys svečiai – jie galės leistis į lobių paieškas Nemuno deltos regioniniame parke.

Visa Rusnė šeštadienį skambės nuo gausybės kantri grupių koncerto. Čia pasirodys atlikėjai ir grupės iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Lenkijos.

O Atmatos upė kunkuliuos nuo baidarininkų yrių – jie rungsis, kuris yra greičiausias.
Kitą dieną, sekmadienį, po linksmybių organizatoriai svečius pakvies prie Rusnės kulinarinio paveldo stalo. Į dangų kils margaspalviai aitvarai.

Dėmesio!

Visos Lietuvos aktyviosios Rusnės, planuojančios atvykti į šį festivalį, nuo kovo 1 d. registruokitės facebook paskyroje „Rusnės festivalis“ arba telefonu 8 68 749 146.