Visų daugiabučių gyventojams teks tvarkyti namų aplinką

jaunimo kvartalasŠilutės r. savivaldybė žada įpareigoti daugiabučių namų gyventojus tvarkyti ne tik savo namų kiemus, bet ir bendrus žaliuosius plotus. Tad šluoti kiemus, nukasti sniegą, šienauti žolynus pagal savivaldybės administracijos nustatytas taisykles bus įpareigoti visų daugiabučių namų šeimininkai, nesvarbu, ar jie yra sukūrę namų bendriją, ar sudarę namų gyventojų jungtinę sutartį, ar yra aptarnaujami UAB „Šilutės būsto“.

Lig šiol visus žaliuosius plotus tarp daugiabučių namų, daugelio daugiabučių namų kiemus tvarkė Šilutės miesto seniūnija. Tokiems darbams atlikti buvo naudojamos biudžeto lėšos, kurias kasmet skiria Savivaldybės Taryba.

Dabar tos lėšos bus naudojamos rimtesniems darbams nei žolės pjovimas – kiemų renovacijai.

Sugrupuos į alėjas ir padalins plotus

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis rajono žiniasklaidai paskelbė, kad jau pradėtos kurti taisyklės, kaip visus bendruosius žemės plotus mieste paskirstyti daugiabučiams namams ir jų priežiūrą perleisti namų gyventojams.

Žiniasklaidininkams kilo klausimas, kaip daugiabučių namų šeimininkai žinos, kokie plotai jiems priskirti – juk Savivaldybė dar nėra nustačiusi  vadinamųjų raudonųjų linijų, kurios žemę padalina atskiriems naudotojams.   S.Šeputis pripažino, kad oficialiai daugiabučiams namams paskirtų teritorijų dar nėra, tačiau žemių paskirstymo procesas jau vyksta. Manoma, kad per trejus metus bus baigti projektuoti detalieji planai ir kiekvienam daugiabučiui namui bus paskirtos bendrojo naudojimo teritorijos. Beje, tuomet daugiabučių namų gyventojams atsiras prievolė mokėti žemės nuomos mokestį.

Tačiau bendrųjų žemės plotų priežiūrą ketinama perleisti jau dabar. Preliminarios raudonosios linijos su daugiabučiams paskirtomis bendrojo naudojimo teritorijomis atsiras jau šiemet vasarą, kai bus baigtos kurti ir savivaldybės Taryboje bus patvirtintos taisyklės.

Taisyklėse bus nurodyti reikalavimai, kaip dažnai turi būti pjaunama žolė žaliuosiuose plotuose, šluojami kiemai, tvarkomas sniegas ir kas už tokias paslaugas mokės.

Pasak S.Šepučio, visų miesto daugiabučių namų gyventojai gaus prievolę prižiūrėti aplinką ir visi mieste esantys žalieji plotai tarp daugiabučių namų gaus šeimininkus.

Remdamasis Klaipėdos ir Radviliškio pavyzdžiais, S.Šeputis sakė, kad Šilutėje 50-60 kv. metrų buto šeimininkui už namo aplinkos priežiūrą gali tekti kas mėnesį mokėti apie 3 Eur.

Lėšas skirs tik kapitaliniams darbams

Miesto seniūnijos lėšos, kurios iki šiol buvo naudojamos daugiabučių aplinkai tvarkyti, bus skiriamos kapitaliniams daugiabučių namų kiemų rekonstrukcijų darbams.

Pasak S.Šepučio, tvarkant daugiabučių namų kiemus Savivaldybė jau yra šiek tiek nuveikusi: rekonstruoti bemaž visi kiemai Gluosnių gatvėje, Jaunimo alėjoje. Laisvės alėjos daugiabučių namų kiemai bus sutvarkyti gavus europinę paramą – tikslinės teritorijos renovacijos lėšas.

Tačiau Melioratorių alėjos, Knygnešių, Liepų ir Kęstučio gatvių daugiabučių kiemus platinti teks iš lėšų, kurios bus sutaupytos seniūnijos biudžete, atsisakius daugiabučių namų aplinkos priežiūros darbų.